Aliexpress ve güvenilir satıcılar

Bir çoğunuzun bildiği üzere Fasttech mağazası yaşanan gümrük sorunlarından dolayı ülkemize elektronik sigara ve yedek parçalarını göndermeyi durdurdu. Tel dışında elektronik sigara ile alakalı ürünlerin siparişi artık verilemiyor. Bunun üzerine güvenilir veya herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında para iadesi yapan çok fazla bir seçenek kalmadı diyebiliriz.

Bu yaşanan talihsizlikten sonra hem para iadesi yapan hem de ülkemize elektronik sigara gönderimi yapan Aliexpress içindeki satıcıları araştırmaya başladım ve ufakta olsa sizler için bir liste hazırladım.

Aliexpress ve güvenilirliği hakkında uzunca bir yazı yazmaya gerek yok diye düşünüyorum. Eğer güvenilir satıcı bulunursa uygun fiyatlara bir çok ürün rahatlıkla temin edilebiliyor.

Listeyi hazırlarken hem iyi yorumlara sahip hem de kargo ücreti 6-7 dolardan fazla olmayan mağazaları bulmaya çalıştım.

 1. Heavengifts Store
 2. Supervape Store
 3. iNeekvape Store
 4. Volcanee Store
 5. QueenFan (Genellikle klon ürünler satılmaktadır)
 6. AtouchMall Store
 7. VapeThink Store
 8. KeepRed Store
 9. Brosvapor
 10. Ewinvape Store
 11. Kangertaike Store
 12. FrenddeTech

Ayrıca Aliexpress üzerinden sipariş vermeden önce satın almak istediğiniz model hakkında yapılan yorumları okumanızı tavsiye ederim. Bu liste dışında son zamanların en gözde cihazlarını ise aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Bu mağazalar dışında sizinde daha önce alışveriş yaptığınız ve güvendiğiniz satıcılar var ise yorumlarda paylaşırsanız hepimiz için güzel bir arşiv olacağını düşünüyorum.

Gearbest

Aliexpress dışında Gearbest hala ülkemize elektronik sigara satışı yapmaktadır. Yalnız uyarmadan geçmek istemiyorum, Gearbest mağazasından aldığınız ürün gümrük tarafından geri gönderilirse para iadesi için uzunca mesajlaşmanız gerekebilir. Eğer size paketinizin yok edildiğini ve para iadesi yapamayacaklarını söylerlerse kargo şirketi ile görüştüğünüzü ve böyle bir şeyin olmadığını kibar bir şekilde belirterek para iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

Gearbest mağazasından alışveriş yapmak istiyorsanız Gearbest Flash Sale sayfasını sürekli takip etmenizi tavsiye ederim.