Sıkça Sorulan Sorular

Bu yazı altında son zamanlarda sıkça sorulan soruları cevaplamaya çalışacağım. Bir süredir atılan özel mesajlarda aynı sorulara cevap verdiğim için bir araya toplamanın iyi olacağını düşünüyorum. Zamanla bu yazı güncellenecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Elektronik sigara kullanmak istiyorum hangi modeli almalıyım?
  Bu sorunun cevabını yeni başlayanlar için elektronik sigara önerileri başlığında güncel cihazlar ile bulabilirsiniz.
 2. Neden şarj aleti kullanmalıyız?
  Kullanmak zorunda olduğumuz pillerin plastik kılıfları dışında herhangi bir koruması bulunmadığı için ve şarj olurken çok fazla ısınmaları veya aşırı fazla şarj edilmeleri kötü sonuçlar doğurabileceği için şarj aletleri kullanılması gerekmektedir. Özellikle birden fazla pile sahip cihazlar pilleri genelde aynı oranda kullanmadığı için bir pil diğerinden daha fazla kullanılmış olabiliyor ve kullandığımız bir çok elektronik sigara modelleri pilleri aynı seviyeye kadar şarj etmemektedirler. Genellikle pillerden biri dolduğu zaman güvenlik açısından şarj etmeyi kesmektedir ve bu yüzden iki pil arasında fark oluşmaktadır. Bu fark zamanla çok fazla açılabilir ve pillerden birinin çok çabuk bitmesine neden olabilir. Bu durumda cihaz iki pile paylaştırdığı gücü bitmiş olan pile de vereceği için yine kötü bir sonuç ortaya çıkabilir.
 3. Elektronik sigara hangi voltajda kullanılır?
  Özellikle ülkemizde bu konuda çok fazla söylentiler dolanıyor. Kimileri 3.7 voltu geçme, kimileri ise sakın 4 volta yaklaşma gibi söylemlerde bulunuyorlar. Günümüz cihazlarında böyle bir kısıtlama bulunmamaktadır. Damak tadınıza göre cihazınızın desteklediği voltaja kadar yükseltebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir iJust 2 kullanıcısı pili tamamen dolu bir şekilde kullanırken 4.2 volt ile ateşlemektedir veya seri halde bağlanmış mekanik modlarda herhangi bir ayar yapılamadığı için 8.4 volt ile ateşleme yapmaktadır. Günümüz cihazları yani regulated dediğimiz bu cihazlar pilden çekilen anlık akım ile bu gücü ayarlamaktadır ve ekranda her ne kadar 5 veya 6 volt yazsa da pilden aslında çekilen voltaj buna eş değildir. Atomizer ile pil arasındaki elektronik çip bu durumu kendisi ayarlamaktadır. Ayrıca iki veya üç pilli cihaz kullanıyorsanız bu konu hakkında hiç bir düşünceniz olmasın. Yalnız tek pilli cihazlarda mesela 6 volt ile ateşleme yaparken çok daha erken yetersiz batarya uyarısı alabilirsiniz.
 4. Ne kadar sıklıkla coil değiştirmeli?
  Aslında bunun cevabı çok basit yanık tadı almaya başladığınızda veya tadın azaldığını farkettiğiniz zaman coili değiştiriniz. Aynı zamanda markadan markaya bu durum farklılıklar göstermektedir.
 5. Deck nedir?
  Kendi sarımlarınızı yaparken tellerin takıldığı artı ve eksi uçlarının bulunduğu kısma denir.
 6. Velocity Style Deck nedir?
  Velocity Style DeckBir yılı aşkın süredir her geçen gün daha çok yaygınlaşan deck türüne denir. İlk olarak Velocity RDA ile kullanıldığı için adı böyle kalmıştır. Artı ve eksi olmak üzere iki adet posttan ve her post üzerinde bulunan iki delikten oluşur. Özellikle yeni başlayanlar için kullanımı çok kolaydır. Griffin, Avocado, Crius veya Gemini gibi modeller bu deck çeşidini kullanmaktadır.
 7. Dry Burn nedir?
  Dry burn kendi sarımınızı yaparken telin düzgün bir şekilde ısınıp ısınmadığını test etmek için pamuksuz bir şekilde ateşlenmesine denir. Nikel ve titanyum tellere bu işlem uygulanmaz. Diğer tellerde ise aşırıya kaçılmaması önerilmektedir. Düşük watt değerleri ile telin düzgün bir şekilde ısındığına emin olduktan sonra bırakılmalıdır.
 8. Dry Hit nedir?
  Dry hit ise kuru pamuk ile buharlamaya çalışınca veya beslemenin yetersiz olduğu durumlarda yanık tadı almanıza denir.
 9. Yeni bir coil kullanmadan önce neler yapmalı?
  Hazır coillere sahip tankları kullanmadan önce coilin içerisine ve besleme deliklerine 2-3 damla likit damlatılmalıdır. Daha sonra tank doldurulup 10 dakika gibi bir süre ateşlemeden beklenir. Coil kullanıma hazır olduğu zaman önerilen watt değerlerinin altında ateşleme yapılır ve zamanla istenilen değere kadar yavaş yavaş yükseltilir.
 10. Sıcaklık kontrolü nedir?
  Bu konu hakkında nedense özelden çok fazla soran oluyor. Bu konuyu burada ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık.
 11. Amper nasıl hesaplanır?
  Amperin iki farklı hesaplama yöntemi bulunmaktadır. Birincisi elektronik çiplere sahip olan cihazlar için, ikincisi ise mekanik modlar içindir. Buharlab olarak daha çok yeni başlayanlara yönelik yazılar paylaştığımız ve mekanik modların sorumluluğu altına girmek istemediğimiz için sadece birinci yöntemi anlatacağız. Mekanik modlarda ohm değeri önemliyken çipli elektronik sigaralarda ohm değerinin ampere herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Bu değer tamamen kullandığınız watt ayarına ve pilinizin o anki voltajına göre hesaplanır. Watt değeri voltaja bölünerek amper değeri bulunur. En güvenli şekilde hesaplanması ise cihazınızın ateşleme yapmayı kestiği yani pilinizin bittiğini belirttiği voltaj değerine bölünür. Bu değer her cihaz için değişmektedir. Örnek vermek gerekirse 3.2 volt ile ateşleme yapmayı kesen bir mod kullanırken watt değerini 3.2’ye bölerek bulabilirsiniz.
  75/3,2 = 23,4 Amper yapmaktadır ve bu sebepten dolayı günümüz cihazlarına her pil uygun değildir. Sadece önerilen piller kullanılmaldır ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya bakmanızı tavsiye ederim.
 12. Atomizer Short ne demek?
  Genellikle RTA, RDA türlerini kullanan kullanıcıların başına gelmektedir. Eğer böyle bir uyarı alıyorsanız cihazınız kısa devre yapıyor olabilir. Bu durumda tellerinizin hiç bir yere temas etmediğine, vidaların düzgün bir şekilde sıkıştırıldığına emin olunuz. Eğer hazır coil kullanıyorsanız coilinizi düzgün bir şekilde yerleştirdiğinize dikkat ediniz. Ayrıca atomizerın ve cihazınızın bağlantı noktalarını temiz tutmaya özen gösteriniz.
 13. Hangi sıcaklık değerinde kullanmalıyız?
  Sıcaklık kontrolü ile buharlanırken sıcaklık tamamen damak tadınıza göre ayarlanmalıdır. Bu konuda herhangi bir kural bulunmamaktadır.
 14. Hangi coil hangi watt aralığında kullanılır?
  Her hazır coilin kullanım aralığı farklıdır ve malesef burada her coil için tek tek yazmamızın imkansız olacağı için her zaman coilin üstünde yazılanlara dikkat ediniz. Bir çok coilin üstünde tavsiye edilen watt değerleri yazmaktadır. Eğer herhangi bir bilgi bulamadıysanız bu yazı altında sorabilirsiniz.
 15. Rezistans sürekli değişiyor sebebi nedir?
  Eğer sıcaklık kontrolünde nikel, titanyum veya paslanmaz çelik tel kullanıyorsanız bu durum normaldir. Sıcaklık tellerin direncinin değişmesi ile hesaplanmaktadır. Eğer sıcaklık kontrolü dışında kullanıyorsanız ve sarımınızı kendiniz yaptıysanız vidaların iyice sıkıştırıldığından ve telin herhangi bir yere temas etmediğinden emin olunuz.
 16. Styled ve Authentic arasındaki farklar nedir?
  Genellikle yurtdışından alışveriş yaparken karşınıza çıkan bu terimler ürünlerin orijinal olup olmadığını gösterir. Styled, klon diye tabir ettiğimiz orijinal olmayan farklı üreticiler tarafından üretilmiş ürünlere denir. Sadece tek bir çeşit klon bulunmamaktadır. Bir klon çok kötü iken bir diğeri ise orijinal üründen bile daha iyi olabilir. Authentic ise orijinal ürün demektir. Özellikle Fasttech bu konuda güvenilir bir şekilde ayrım yapmaktadır.
 17. Subohm nedir?
  1 ohm değerinin altında olan ohm değerlerine denilmektedir.
 18. Hot Leg ne demek?
  Yeni bir sarım yaptığınız zaman özellikle tellerin bir birine temas ettiği sarımlarda sadece bacaklarının ısınmasına denilmektedir. Bu durumu önlemek için seramik uçlu bir cımbız yardımı ile sarıma müdahele etmeniz gerekmektedir. Aşağıda gördüğünüz üzere sarımın kendisi değil sadece bacakları ısınmaktadır. Eğer bir sarıma gerekli işlem yapılmaz ise pamuğun yanmasına veya hatta telin kopmasına neden olacaktır.
  Hot Leg ne demek?
 19. Neden cihazım sürekli Watt veya Power moduna dönüyor?
  Bu sorunun cevabını  Sıcaklık Kontrolü hakkındaki yazımızda bulabilirsiniz.
 20. Elektronik Sigara siparişi vermek istiyorum ama gümrükte takılır mı?
  Ülkemizde sebebi bilinmeyen ve malesef sorgusuz sualsiz bir şekilde elektronik sigara satışı yasaklanmıştır ve bundan dolayı yurtdışından verilen siparişler gümrük tarafından satıcıya geri gönderilebilir. Bu sebepten dolayı eğer olurda paketiniz gümrük tarafından geri gönderilirse para iadesi yapan mağazaları tercih ediyoruz ve sayfamızda sürekli olarak sizleri bilgilendiriyoruz. Son olarak Aliexpress hakkındaki bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Sipariş verirken gözünüz kormasın çünkü ülkemizde elektronik sigara kullanıcıların yüzde doksanı aynı şekilde çinden sipariş vermektedir ve gümrükte takılma ihtimali bazı sitelerde abartıldığı kadar değildir.

Eğer aklınıza takılan bir yer veya başka sorularınız varsa lütfen yorumlarda sorunuz.

 • Mustafa Arslan

  Merhaba bu fasttech sitesi guvenikirmidir acaba yada siparisi nasil verebilirim acaba

  • Buharlab

   Merhaba, Fasttech elektronik sigara konusunda en çok tavsiye edilen ve güvenilir bir sitedir. Eğer siparişiniz gümrükte kalırsa kargo ücretini keserek para iadesi bile yapmaktadır. Sipariş vermek için istediğiniz ürünü sepete ekledikten sonra kayıt olunuz. Daha sonrası adres bilgileriniz kargo seçenekleri gibi anlaşılır bir şekilde devam etmektedir. Siparişlerinizi gümrükte takılmaması için küçük tutmaya çalışın. Bir mod için ayrı sipariş veya bir atomizer için ayrı sipariş veriniz.

  • Merhaba, yorumunuza cevap verdiğimi hatırlıyorum ama bir yanlışlık olmuş sanırım. Çok geç cevap verdiğim için kusura bakmayın lütfen. Özellikle şu sıralar Fasttech en güvenilir sitelerden birisidir ve siparişiniz gümrük tarafından geri gönderilse dahi kargo ücretini keserek para iadesi bile yapmaktadır.

 • Berkay Şadol

  Çok yararlı bir rehber. Elinize sağlık

 • Joyetech Pro C için ekstra bir pil almanıza gerek yok, kendisinin dahili pili bulunmaktadır.

 • TBEN

  Allah aşkına birisi yardımcı olsun. Joyetech Cuboit 150W TC alacağım. Birçok siteye baktım inceledim çoğu dolandırıcı yada çok yüksek şaçma fiyatlar veriyor. Bunu güvenli bir şekilde makul fiyatlara alabileceğim dürüst birisi yok mu arkadaşlar? Çinden istedim gümrüğe takıldı. Joyetech Pro Atomizer, bir kutu coiller, piller geldi makina gümrüğe takıldı.

  • Merhaba,
   Forumlarda veya facebook gruplarında ikinci el veya sıfır satan satıcılar bulunuyor. Malesef bu konuda yardımcı olamıyorum.

 • m arıkan

  eieaf pico cihazım no atomizer diyor ne yapabilirim

 • elif aslan

  Likitler hakkında da bilgilendirseniz. Teşekkürler

 • Umut KAÇAR

  https://uploads.disquscdn.com/images/30c1c96da89451732d02821cdd86e8e8443790057c3f7fce8a33ac2d2a32dd29.jpg Merhaba cihazı bugün en az 10 farklı PC’de denememe rağmen güncelleme için pc cihazı görmüyor ne yapabilirim

 • Zumrut Sensoy Erciyes

  Merhaba, Target Mini Starter Kit Almayı Düşünüyorum. Bu Ürünle İlgili Yorumlarınız Nedir Acaba…

 • adamın Biri

  son zamanlarda patlayan elektronik sigara vakalarıyla ilgili haberler kafamı bulandırdı. var mıdır en güvenli marka yada model gibi bi durum, yoksa bu riske rağmen mi kullanıyor insanlar?

  • Son zamanlarda haberleri yapılan patlamaların HEPSİ elektronik sigaranın değil korumasız bir şekilde pillerin bozuk paraların, anahtarların veya cihazın yanında taşınmasından meydana geldi. Mekanik mod kullanmıyorsanız, doğru pil seçimi yaptıysanız ve pillerin kaplamaları sağlam ise yeni nesil cihazları patlatmak neredeyse imkansız. Yedek pillerinizi her zaman plastik kutularında taşıyın ve kaplamalarının zarar görmediğine emin olunuz bunun dışında sitede önerilen herhangi bir cihazı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 • osman

  merhabalar yeni evic vtc mini aldim icerisinden 4 tane coil cikti uzerlerinde yazana hic bakmadan birini taktim qcs coil yaziyor hic bir yerde onerilen ayarlari bulamadim kafama gore rasgele icmeye falan basladim deli gibi likit fiskirtiyor agzima gelip duruyor duman cikmiyor oksurup duruyorum sonra biraz daha arastirdim uygun watt araligi 30-50 W denilmis 0.26 ohm 40 W ve SS316 modunda 400F sicakliginda kullaniyorum ama cigerlerim patlicak gibi ya bir yardim edeebilir misiniz hangi watt da hangi sicaklikta hangi modda kullanmaliyim?

 • Serkan Bayram

  Merhabalar,
  erip 2 kullanmaya başladım. 1,5 ohm, 15 W’ta içim yapıyorum ama 2-3 çekimde bir sıçratma yapıyor. Bunun nedeni ne olabilir. Cihaz daha çok yeni.

  • Alper Yılmaz

   merhaba bende egrip 2 kullanıyorum bende de 1.5 ohm hariç diğerlerinde sıçratma oluyor watt değerlerinide düzgün yapıp vw mode da kullanmama rağmen sıçratma geçmedi. Çözüm olarak da bir atomizer tank alınmasını önerdiler ama ben onada güvenemedim kendin sadece 1.5 ohm da kullanıyorum.

   • Serkan Bayram

    1,5 ohm dan gayet memnunum ben. Tam sigara gibi oluyor 🙂

    • Alper Yılmaz

     Serkan bey egrip 2 yi bende 1.5 ohm da kullanmaya devam ediyorum. Ama deneme yanilma sonucunda bp mode da diger ohm degerlerinde de sicratma olmadigini fark ettim aklinizda bulunsun. Bu arada hangi likidleri kullaniyorsunuz coillerinizi kac gunde bir degistiriyorsunuz?

     • Serkan Bayram

      Şu an 0,5 ohm luk bir coil takılı ve ciğer çekimi yapıyorum gayet başarılı. İçinde turkish delight likit var ve power mod da 22 W.

      Likiti doldurduktan sonra ağız kısmını iyice temizledim ve kapadıktan sonra atomizerin içinede peçeteyi sivri hale getirerek sokup olası likiti emmesini sağladım. 10-15 dk bekledikten sonra 1-2 çekimde ufak bir sıçratma oldu ve 2 gündür sıkıntısız devam ediyor.

      Coil kullanımı da değişken. Ne zaman yanık tat gelirse değiştiriyorum. 1,5 ohm olan 35 gün kadar sağlıklı duman vermişti.

      Son olarak 1,5 ohm da siyah spiralli ağızlığı kullanmak daha randımanlı oluyor. Gri ağızlık ciğer çekimi için (zira baca gibi) 🙂

 • Emir Sarıçayır

  Öncelikle teşekkür ediyorum ve bende başladım esigaraya cihazım just s sizden öğrenmek istediğim yedek parça,coil vs. cihazla ilgili herşeyi uygun fiyata alabileceğim kaliteli ve güvenilir site tavsiyeleriniz nedir?tekrar tşkler

  • Şu an için Aliexpress ve Gearbest dışında ülkemize gönderen ve tavsiye edebileceğim bir site bilmiyorum.

   • atakan yaşa yüzüak

    Bir yazinizda 3fvape sitesinden bahsetmişsiniz güvenli midir ? Bir de biraz bir arastirma sonucunda wet vape sitesini buldum yurt dışı yorumları olumlu fakat ulkemizde yorumu bulunmamakta yardımcı olursanız sevinirim

 • Şeyhmus Yılmaz

  Selamlar ben joyetech cuboid 200 sipariş vermek istiyorum ancak beraberinde neler almam gerekiyor bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 • Ibrahim Ilhami Ertürk

  mrb.joyetech evic vtwo mini kullanıyorum.v4.02 yükledim.şimdi,sıcaklık modunda kullanırken 2-3 çekme sonra temp.protect devreye giriyor.bunu nasıl devre dışı bırakabilirim

 • Mazlum Ekinci

  Merhaba abim yurt disindan geldi yaninda eleaf istick pico var ama urun hakkinda bilgim yok modelini ve hangi coili almam gerektigi hakkinda yardimci olabilir misiniz urunu kullanirken yabik tadi geliyor bir yerde okudugum icin coili degistirmem gerektigi yaziyor ohm watt falan anlamiyorum yardimci olur musunuz ? https://uploads.disquscdn.com/images/9e48802c65c78c4647a11ed7ad54c90ea60c44a3c611b2b19bda5f222b51e344.png

 • Mesut Taskin

  öncelikle bilgiler için tesekkür ederim size 2 sorum olacak 1.hangi makinayı alayım özellikle nargile modu housuma gidiyor ama tabiki ciğer moduda olsun ve günlük normalde 2 paket sigara içiyorum direk bağalantı adresini atarsanız önerdiğiniz makinanın memmun olurum 2. sorum ise aliexpressten alınan bu tür ürünler gümrüğe takılıp geçmiyormus bu konu hakkındada bilgi sevirmisiniz

 • Yakup Demirkol

  Merhaba kolay gelsin ben 0.5 lik coil kullaniyorum cihazim melo 3 mini hangi watt araliklarinda kullanmaliyim

  • Cuneyt Mustafa

   30 ila 40 watt

 • Onurcan Akbulut

  Joyetech eVic-VTC mini kullanıyorum ateşleme tuşuna bastığımda ohms too low hatası veriyor neden olabilir

  • Merhaba, bu hata kullandığınız telin rezistansının çok düşük olduğu durumlarda karşınıza çıkmaktadır. Evic VTC Mini Power (Watt) modunda 0.1 ohm ve ısı kontrolünde ise 0.05 ohm üstündeki değerlerde ateşleme yapabilmektedir. Eğer telinizi kendiniz sarıyorsanız telin hiç bir yere temas etmediğinden emin olunuz. Hazır coil kullanıyorsanız coilin üzerinde yazan değerlere dikkat ediniz veya başka bir coil deneyiniz. Coilin yerine tam oturduğundan ve tank kısmının cihaza düzgün bir şekilde bağlanıp bağlanmadığını da kontrol ediniz.

 • H. Cengiz Türken

  Merhaba, yukarıda bahsetmiş olduğunuz; “Örnek vermek gerekirse 3.2 volt ile ateşleme yapmayı kesen bir mod kullanırken watt değerini 3.2’ye bölerek bulabilirsiniz.
  75/3,2 = 23,4 Amper yapmaktir pil başına mı düşünmeliyiz yanadır ve bu sebepten dolayı günümüz cihazlarına her pil uygun değildir.”

  Bu durumda benim mod um 2 veya 3 pilli ise çıkan amper yük değerini her bir pil başına mı düşünmeliyiz? 2 veya 3 e mi bölmeliyiz?

  • Merhaba, birden fazla pile sahip cihazlar paralel ve seri olmak üzere ikiye ayrılırlar ama piyasada bir çok cihaz pilleri seri bağlantılı olarak kullanmaktadır. Seri halde kullanılan pillerde voltaj pil sayısı ile çarpılır. 2 adet pil ile çalışan cihazınız var ise yukarıdaki örneğe göre pilleriniz bittiği halde elinizde 6.4 volt gibi bir değer bulunuyor. Eğer ne kadar ampere ihtiyacınız olduğunuzu hesaplamak istiyorsanız watt değerini bu voltaja bölmeniz yeterlidir. Paralel şekilde bağlanmş pillerde ise volt değeri değil amper değeri ikiye katlanır. Mesela bir Samsung 25R rahatlıkla 20A akım sağlayabilmektedir ve paralel bağlandığında 2 adet pil ile 40A kadar akım elde edebilirsiniz.
   Umarım yardımcı olabilmişimdir.

   • Ali Demirkesen

    HERKESE İYİ GÜNLER ELEAF MARKA PICO MU YENİ ALDIM 35,0 W TA KULLANIYORUM AMA BİR TÜRLÜ NE SICAK HAVA ALIYORUM NEDE LİKİTİN TADINI ALIYORUM. ACABA SEBEBİ NE OLABİLİR. BUNDAN ÖNCE JUST 2 KULLANIRKEN HİÇ BÖYLE BİŞİ OLMUYORDU GAYET SICAKLIKTA İYİ VE LİTİKİN AROMASIDA BENİ DOYURUYORDU. BU 200 300 DERECE GİBİ BİŞİLER ÇIKIYOR ONLARIDA AYARLAMAK GEREKLİMİ ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ ?

 • Ali Demirkesen

  HERKESE İYİ GÜNLER ELEAF MARKA PICO MU YENİ ALDIM 35,0 W TA KULLANIYORUM AMA BİR TÜRLÜ NE SICAK HAVA ALIYORUM NEDE LİKİTİN TADINI ALIYORUM. ACABA SEBEBİ NE OLABİLİR. BUNDAN ÖNCE KUST 2 KULLANIRKEN HİÇ BÖYLE BİŞİ OLMUYORDU GAYET SICAKLIKTA İYİ VE LİTİKİN AROMASIDA BENİ DOYURUYORDU. BU 200 300 DERECE GİBİ BİŞİLER ÇIKIYOR ONLARIDA AYARLAMAK GEREKLİMİ ACABA YARDIMCI OLURMUSUNUZ ?

 • dilek aydin

  merhaba, 1 haftadır eleaf istick pico/melo 3 mini kullanıyorum. açtıktan sonra 2 kez ekrana basınca gelen görüntü kayboldu ayrıca düğmesine basıp çekerken çatırtılar geliyor. boulmuş mudur?, aldığım yere geri mi götürmeliyim? teşekkürler…

  • Ebubekir Kus

   Dudaklariniza çarpma yapıyorsa atlama yapıyordur.coil değişmesi gerek.ama siz en iyisi aldığınız yere gidin.

 • Bayram DÜŞÜNMEZ

  merhabalar ben eleaf ıstick pico kullanıcısıyım melo 3 mini atomizer yerine hangi atomizerleri kullanabilirim

  • 23mm çapına kadar bütün tankları kullanabilirsiniz. Bunun dışında daha geniş tank kullanabilmek için ‘heat sink’ diye adlandırılan parçayı kullanabilirsiniz.

 • mustafa gürler

  Usta ben facebook gruplarından istick pico cihaz aldım kurunun arkasindaki kodu sorgulattim orjinal.çıktı fakat güncelleme yapmaya çalıştım. None device hatası verdi

  • tayfun

   başka bir kablo ile başka bir usb porta bağlamayı dene, logo değiştirmeyi dene, hangi versiyonu yüklüyorsan başka vers. dene… az önce 1.3 yükledim sıkıntı çıkmadı onu bir dene

   • mustafa gürler

    Başka bir versiyon ne yukleyebulirim mesela

   • mustafa gürler

    Ustacim logo degistirmek nasıl. Oluyor özel gelir.misin.usta ya 05425334405 wp gelir misin

 • Ersin-Burcu Temizkök

  Eleaf stick marka. Nasıl reset atılıyor acil?

 • Ceren

  Merhaba. Ben piyasada alınabilecek en iyi ürünü satın almak istiyorum. Fiyatı hiç önemli değil.hangi marka ve nereden alabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  • Gökhan

   Yardımcı olabiliriz

  • Ebubekir Kus

   Merhaba benim tavsiyem smok dokunmatik ekranlı.

 • Yusuf

  S.a pico var bende atomizer coili degistirsim 0.5 ohm olani likitle ıslattım sonra taktim 5 dakka bekledim sonra buhari atesledim cızırtı sesleri verdi ve cekemedim atomizer de asiri ısındı neyi yanlis yaptim ne yapmam gerekiyor.

 • Eren Baştuğ

  merhaba eleafın seramic coili var elimde 30-60W arası 0.5 ohm cihazım istick pico hangi modda kullanmalıyım ısı ayarlı kullanabilirmiyim yardımcı olurmusunuz

 • Ismail Dere

  Smok gx350 almak istiyorum mod mu almam gerekiyor yoksa mod and atomizer mi

  • Görkem Yılmaz

   Mod and atomizer al mod alırsan atomizer gelmez ve Bidaha atomizere 150 tl bayılırsın 😉

 • Ismail Dere

  Veya önerebileceğiniz başka iyi eln sigara varmı

 • Mehmet Avcı

  0.26 ohmde kaç watta kulannılır ?

 • Adil Alkan

  Merhaba Cuboid 150w ekran çalışmıyor ne ede biliriz ?

 • Mustafa Baskan

  Merhaba Sayın Yetili,

  Sitenizle reklam çalışması yürütmek istiyoruz. Sitenizde iletişim bölümü bulamadığımız için buradan iletişime geçiyoruz. Bizimle irtibat kurabilirseniz çok seviniriz.
  mail: [email protected]
  iyi çalışmalar,

 • Tuncay Cina

  merhaba kangertech toptank mını ve watt ayarı ile kullanıyorum. daha once fasttechten senin yonlendirmenle yedek coil almıstım. malasef fasttech bizi kara listeye alınca aliexpressten aldım ama malasef farklı mı oldu anlamadım resimde soldeki senin aldırdıgın sagdaki benimki.. https://uploads.disquscdn.com/images/d21731f4e9da2790cd2fe71e0a389891e588268fb57aab23f1a31598adb32e8b.jpg

  NiCr yazıyor SSOCC yazınca çelik oluor zannedıyordum kafam karıstı watt ile kullansam olurmu aldıgımı ? kısa bir özet yada bir link varsa yardım edersen sevinirim .

 • Cuneyt Mustafa

  melo mini atomizer.coil 0.3 ohm kendiliginden deisiyor.mesela 3.4-3.6 gibi neden olabilir normalmi

 • Baris

  Smok alien 220w cihazda ohm too low uyarısı alıyorum cihazı yeni aldım ve hiç kullanamadım bundan nasıl kurtulabilirim yardımcı olun lütfen

 • yosko

  s.a hocam kısa bir sorum olacak size sony us18650 vtc4 pil aldım her hangi bir sorun olurmu

 • Baran

  İstick pico alet daha yeni son iki gündr geç ateşlemeye başladı neden olabilir.

 • uğur balcı

  Merhaba birşey sormak istiyorum. Eleaf istick pico kullanıyorum ve geçenlerde cihazı düşürdüm maalesef. Ve melo 3 mini marka tank ve atomizer bölümü biraz eğri duruyor ne yapmalıyım? Düzeltebilmenin bir yolu var m? İlgi ve bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

 • caner dede

  bende smok alien var coilini yeni değiştirdim ama buhar gelmiyo boş hava veriyor ilk bi anda veriyor hemen kesiliyor neden acaba

 • Ali Usluer

  Hocam stick melo 3 kullanıyorum cihazım şarj oluyo ama hiç bi sekilde göstergede belli olmuyo nasıl düzeltebilirim diğer bütün görseller calısıyo tek sarja taktıgımda sarj göstergesi yok

 • memoli memoli

  Selam ben de pico istick var kapanıyor açılmıyor sorunu nedir Nerede tamir ettirebilirim

 • memoli memoli

  Şarj soketinde şüpheleniyorum soketi oynatınca ekran gidiyor geliyor şarja takınca eleaf yazısı geliyor gidiyor tekrar geliyor