iStick Pico Yazılım Güncellemeleri

iStick Pico Firmware Update 1.03

pico2

iStick Pico yeni yazılımı olan 1.03 ile artık birbirinden farklı arayüzlere sahip olabiliyor. Daha önce ekranı sadeceleştiren Eleaf markası 3. güncelleme ile birlikte artık ekranda kaç sefer cihazı ateşlediğinizi, kaç saniye kadar kullandığınızı veya eskiden olduğu gibi volt değerini gösterebiliyor. Yukarıda görmüş olduğunuz üzere 4 farklı arayüz şekli bulunuyor.

iStick Pico için en son yazılımı buradan indirebilir ve burada anlatıldığı gibi güncelleyebilirsiniz.

Arayüzler arasında geçiş yapabilmek için öncelikle Wattage moduna geçiş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra “+” ve ateşleme tuşuna ekran yanıp sönmeye başlayana kadar basılı tutunuz. Ekran yanıp sönmeye başladığı zaman artı ve eksi tuşları ile arayüzler arasında geçiş yapabilirsiniz. Arayüz sadece Watt modunda değiştirilmektedir fakat daha sonra sıcaklık kontrolü için kullandığınız ayarlar içinde otomatik olarak geçerli olacaktır.

iStick Pico ve Preheat

1.03 nolu güncelleme sayesinde artık iStick Pico ile Preheat özelliğini kullanabilirsiniz. Preheat nedir diye soracak olursanız buradaki yazıda ayrıntılı bir şekilde söz etmiştim.

iStick Pico kullanırken Preheat özelliğinden faydalanabilmek için öncelikle cihazınızı 5 kere ateşleme tuşuna basarak kapalı konuma getirin ve daha sonra “+” ve ateşleme tuşuna ekranda M1 ayarı belirene kadar basılı tutun. Daha sonra ateşleme tuşuna 3 kere basarak preheat için arzuladığınız watt değerini artı ve eksi tuşları ile ayarlayın. İstenilen Watt ayarlandıktan sonra ateşleme tuşuna bir kereliğine basın ve kaç saniye boyunca seçtiğiniz gücü vermesini istiyorsanız ayarlayabilirsiniz.

iStick Pico Firmware Update 1.01

Geçtiğimiz hafta Eleaf markası iStick Pico modelini güncelledi. iStick Pico 1.01 güncellemesi ile birlikte Joyetech’in daha önce Evic VTC Mini veya Cuboid ile getirdiği logo ekleme özelliğini ve yeni bir modu barındırıyor.

iStick-Pico-Kit_Guncelleme

Logoların 64*40 piksel boyutlarında ve tek renk .bmp uzantılı görseller olması gerekiyor. İlerleyen zamanlarda burada Joyetech için bir araya getirdiğimiz logolar gibi Eleaf içinde logolar ekleyeceğim. Logo değiştirme işlemi ise buradaki yazımızda anlattığımız gibi yapılmaktadır. Yazının sonunda ise gerekli güncelleme dosyasını bulabilirsiniz.

Logo ekleme özelliği dışında VW veya Power modu olarak bildiğimiz sadece Watt değerinin ayarlanabildiği ekranda değişiklikler yapılmış. Yapılan değişiklikler ile ekran daha sade hale getirilerek Volt göstergesi kaldırılmış. Volt değeri özellikle yeni başlayan bir çok kişinin aklını karıştırdığı için kaldırılması bence doğru olmuş ama yine bir kısayol ile görme şansımız olsaydı daha iyi olurdu. Bir çok kullanıcı regulated olan bu cihazları kullanırken volt değerini çok fazla dikkate alıyordu ve kafa karıştırıcı olabiliyordu.

iStick Pico Smart Mode

Arayüzde yapılan değişiklik haricinde ise iStick Pico 1.01 güncellemesi ile Smart Mode diye adlandırılan 10 farklı rezistansa kadar ayarlanan watt değerini hafızasına kaydeden bir özellik getirilmiş. Bu özellik sayesinde atomizer değiştirdiğiniz zaman tekrar watt ayarı yapmanıza gerek kalmıyor. iStick Pico ile eğer 10’dan farklı rezistans kaydı yaparsanız ilk yapılan kayıt siliniyor ve yeni ayarladığınız watt/rezistans kaydediliyor.

Örnek vermek gerekirse ben 0.50Ω değerine sahip Serpent Mini‘yi 30 watt ile kullanırken, bir diğer kullandığım 0.30Ω Hastur RDA V2‘yi cihaza taktığım zaman daha önce ayarladığım 40 watt otomatik olarak ayarlanıyor ve böylece birden fazla atomizer kullanırken sürekli watt değerini ayarlamak zorunda kalmıyorum.

iStick Pico Nasıl Güncellenir?

iStick Pico aynı Evic VTC Mini veya Cuboid gibi güncellendiği için buradaki güncelleme rehberine bakarak yapabilirsiniz. Joyetech, Eleaf ve Wismec aynı yazılımları kullandığı için kullandığınız markanın programını indirerek yukarıdaki rehberi takip ederek en son sürüme saniyeler içinde güncelleyebilirsiniz.

Windows kullanıcıları Eleaf iStick Pico güncelleme uygulamasını buradan ve macOS kullanıcıları ise buradan indirebilirler.

Henüz iStick Pico sahibi değilseniz bu küçük ama başarılı modu buradan çok uygun bir fiyata (27$) temin edebilirsiniz. Eğer iStick Pico hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buradaki yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Aklınıza takılan bir yer olursa yorum yaparak sorabilirsiniz.

Bu yazı 5 Kasım 2016 tarihinde güncellenmiştir. iStick Pico için yayınlanan 3. sürüm yazıya eklenmiştir.