Eleaf iStick Pico Kullanım Kılavuzu

Geçtiğimiz ay Eleaf markası tarafından satışa sunulan Eleaf iStick Pico modelini  yeni başlayanlara önermeye başladığımız için bir Eleaf iStick Pico kullanım kılavuzu hazırlamaya karar verdik. Bu ufacık cihazın bir çok özelliği bulunmakta ve daha önce elektronik sigara kullanmamış kişiler için kullanımı biraz karışık olabileceğini düşünüyoruz.

Eğer Eleaf iStick Pico nedir diye soracak olursanız buradaki yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eleaf iStick Pico Kullanım Kılavuzu

Cihazı açmak için pilinizin artı kısmı aşağıya doğru gelecek şekilde yerleştirdikten sonra 5 kere arka arkaya ateşleme düğmesine basınız. iStick Pico açık konumda iken aynı şekilde cihazınızı kapalı konuma getirebilirsiniz. Cihazı kullanmadığınız veya yanınızda taşırken kapalı konuma getirmeyi unutmayın.

Henüz hangi pillerin iStick Pico için uygun olduğunu bilmiyorsanız buradaki yazımızda nereden ve hangi pilleri almanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlattık.

Ayarlar arasında nasıl geçiş yapılır?

iStick Pico Sıcaklık Kontrolü

Açık konumda olan cihazınızın ateşleme düğmesine 3 kere arka arkaya basın. Daha sonra karşınıza gelecek olan ekranda modun alt kısmında bulunan artı ve eksi tuşları ile ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Şu an için Wattage – Bypass – Temperature Ti, Ni, SS, M1, M2 ve M3 ayarları bulunmaktadır.

Wattage ayarında iken Kanthal, NiChrome veya Paslanmaz Çelik gibi tellere sahip coileri 1-75 Watt arasında kullanabilirsiniz.

Temperature Ti – Titanyum tellere sahip coillerin kullanıldığı sıcaklık kontrollü ayardır. Sıcaklık Kontrolü hakkında daha fazla bilgi almak için daha önce yazdığımız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Temperature Ni – Nikel (Ni200) tellere sahip coillerin kullanıldığı sıcaklık kontrolü ayarıdır.

UYARI!
Nikel ve Titanyum teller kesinlikle sıcaklık kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Temperature SS – Paslanmaz çelik (SS316) tele sahip coilleri isteğe bağlı olarak bu ayarda sıcaklık kontrolü ile veya yukarıda belirttiğimiz gibi Wattage ayarında kullanabilirsiniz.

Temperature M1, M2, M3  – Daha çok ileri düzey kullanıcıların kendi yaptıkları sarımlar için tercih ettikleri tel türleri için kullanılan ayarlardır. Bu ayarlar sayesinde tellerin sıcaklık katsayılarını istediğiniz şekilde cihaza tanıtabilirsiniz. Daha sonra bu ayarların nasıl değiştirildiğine değineceğiz.

Fahrenayt ile santigrat arasında nasıl geçiş yapılır?

Eğer cihazınızı ilk defa kullanıyorsanız büyük ihtimalle fahrenayt ayarı aktif olarak gelecektir. Artı tuşuna 600 fahrenayta gelene kadar basılı tutun ve daha sonra bir daha artı tuşuna basarsanız santigrat ayarına geçiş yapacaktır. Yine aynı şekilde ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Rezistans nasıl sabitlenir?

Sıcaklık kontrolü hakkındaki yazımızı okuduysanız eğer sıcaklık kontrolü kullanırken rezistansı sabitlemeniz gerektiğini okumuş olmalısınız. Rezistansı sabitlemek için ilk önce kullanmak istediğiniz ayara gelin ve daha sonra ateşleme ve artı tuşlarını aynı anda basılı tutun. Bu işlem sonrasında Ω sembolü yerine kilit simgesi gelecektir. Yine aynı şekilde bu kilidi kaldırabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce tankınızı modunuzdan sökerek oda sıcaklığında 10 dakika beklemeniz gerekmektedir.

Sıcaklık kontrolü kullanırken watt nasıl değiştirilir?

iStick Pico‘yu ilk defa sıcaklık kontrolünde kullanıyorsanız ilk başta 75W ayarlı olarak gelecektir. Watt’ı değiştirmek için 4 kere arka arkaya power tuşuna basarsanız ekranınızda derecenin yazdığı yerde Watt değeri belirecektir ve artık isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

TCR nasıl ayarlanır?

Kapalı konumda olan iStick Pico’nun ateşleme ve artı tuşlarına ekranda M1 120 yazısı belirene kadar basılı tutun. Artı ve eksi tuşları ile M1, M2 ve M3 arasında geçiş yapabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz memory ayarına gelince bir kereliğine power tuşuna basın. Daha sonra tekrar artı ve eksi tuşları ile katsayıları isteğinize göre değiştirebilirsiniz. İleri düzey kullanıcılar için geçerlidir ve her telin farklı bir sıcaklık katsayısı bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu konu hakkında ayrıca yazı yazacağız.

Bypass modu ne işe yarar?

Bypass daha önce mekanik mod kullanmış kişilerin bileceği üzere herhangi bir ayarın yapılamadığı ve cihazınızın sadece piliniz voltajına göre güç verdiği ayardır. İleri düzey kullanıcılara tavsiye edilir. Eğer yeni başlıyorsanız kullandığınız coiller için tavsiye edilen watt değerleri arasında kullanmaya özen gösteriniz.

Eleaf iStick Pico Kısayolları

Stealth Mode: Kullanım sırasında ekran ışığının kapalı olmasını sağlar. Bu özelliği aktif etmek için cihazınız açık konumda iken power ve eksi tuşuna “Stealth ON” yazana kadar basılı tutun. Aynı şekilde kapatabilirsiniz.

Ekranı ters çevirme: Kapalı konumda olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına ekran ters dönene kadar basılı tutun. Aynı şekilde ekranı eski haline çevirebilirsiniz.

Tuş kilidi: Açık konumda olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun. Tuş kilidi sadece artı ve eksi tuşlarını kilitlemektedir ve tuşlar kilitli iken normal kullanıma devam edebilirsiniz. Ayarlarınızı yanlışlıkla değiştirmenizi önler.

Pilin voltajını ölçmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra, power tuşu ve eksi tuşuna aynı anda basarak ekranda voltaj belirene kadar basılı tutun.

Cihazın iç sıcaklığını öğrenmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra power tuşuna 10 kere arka arkaya basın. (Cihaz aynı zamanda açılacak 5 defa bastığımız için fakat sonunda kaç derece olduğu ekranda belirecektir.)

Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek için: Cihazınızı kapalı konuma getirin ve 20 kere arka arkaya power tuşuna basın.

New coil up same down uyarısı

Yeni bir coil kullandığınız zaman (Sadece sıcaklık kontrolü için geçerli) cihazınız size coilin yeni olup olmadığını soracaktır. New coil up same down uyarısı ekranda belirecektir. Eğer yeni bir coil kullanıyorsanız artı tuşuna, coili değiştirmediyseniz eksi tuşuna basarak devam edin.

Atomizer Low Uyarısı

Eğer kullandığınız coilin veya hazırladığınız tel sarımının Wattage/Bypass ayarlarında 0.1Ω ve sıcaklık kotrolünde 0.05Ω altında olduğunda ekranda beliren uyarıdır. Rezistansın kullanılan ayarlar için çok düşük olduğunu gösterir. Doğru coili veya sarımı hazırladığınıza emin olunuz.

Atomizer Short Uyarısı

Olası bir kısa devre durumunda iStick Pico kısa devre koruması devreye girer ve ateşlemenize müsade etmez.

Temp Protection Uyarısı

Protection uyarısı ekranda ayarladığınız sıcaklık değerine ulaşıldığı zaman o değeri koruyabilmek için coile verilen gücü ayarlamaktadır ve bu sayede istenilen sıcaklığı korumaktadır.

Device Too Hot Uyarısı

iStick Pico belirli bir sıcaklığa ulaştığı zaman koruma amaçlı cihazınızı kapatır ve tekrar sıcaklık düştükten sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer böyle bir uyarı ile karşılaşırsanız pilinizi kontrol etmeyi unutmayın. Pilinizin etrafındaki kaplamanın sağlam olduğuna ve en önemlisi iStick Pico için uyumlu pil kullandığınızdan emin olunuz.

Weak Battery

Piliniz bittiği zaman ekranda beliren uyarıdır ve artık pilinizi şarj etmeniz gerekmektedir.

Eleaf iStick Pico nereden satın alınır?

Eğer sigarayı bırakmak ve hem küçük hem de çok başarılı bir elektronik sigara arıyorsanız Eleaf iStick Pico tam size göre. Daha fazla bilgi almak için buradaki yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eleaf iStick Pico’yu Melo 3 tankı ile birlikte buradan yaklaşık 38 dolara temin edebilirsiniz. Eğer sadece mod kısmını yani iStick Pico’yu satın almak istiyorsanız buradan sadece 27 dolara satın alabilirsiniz.

Aklınıza takılan veya anlamadığınız bir kısım olursa lütfen yorumlarda sormaktan çekinmeyin. Elimizden geldiğince bütün sorularınıza en kısa sürede cevap vermeye çalışıyoruz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

 • Ibrahim Vıcıl

  Merhabalar bende yeni başlıcam onun için istick pico siparişi verdim melo 3 başlıkla beraber de bunun için hangi pili almalıyım ve hangi sıvılar bunun için uygundur bilmiyorum yardımcı olur musunuz acaba ?

 • murat doğangün

  Merhabalar .. Aydinlatici bilgiler veriyorsunuz emeginiz icin en basta tesekkur etmek isterim.Emege saygi onemlidir.
  Sizden ricam yeni cihaz sahibi olmus bizlerin deneyimlerinizden yola cikarak eleaf istick pico melo 3 ile hangi degerlerde kullanmamiz gerektigi.. Yani yeni oldugumuzdan bir yanlislik yapmamak adina ilk ayarlarimiza ornekler verirseniz iyi bir baslangic yapmis olacagiz. Mesela melo 3 ile sigara icimi yapilabilir mi ? Yoksa sigara icimi icin tavsiye edecegeniz ato farklimidir? Kac watt ta kullanmaliyiz orneklerseniz cok faydali olacak.. Bilmedigim icin size kolay gelen bana zor geliyor simdiden tesekkurler.

  • Merhaba,
   Öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Malesef Melo 3 sigara içimi uygun değildir. Sigara içimi için Nautilus X veya Cubis Pro tavsiye ederim. Melo 3 ve beraberinde gelen coiller Power yani Wattage ayarında kullanıldığı için damak tadınıza uygun bir şekilde istediğiniz değerlerde kullanabilirsiniz. Coile göre 15-20 Watt ile başlayarak yavaş yavaş yükseltebilirsiz.

 • Merhaba, bir an önce https://ru.nkon.nl/ veya benzeri bir siteden tavsiye edilen pillerden birini temin etmenizi öneririm ve şu an kullandığınız pil ile 20 watt üzerine çıkmamanız çok iyi olacaktır.

 • Merhaba,
  Büyük ihtimalle likitinizden kaynaklanıyor. Daha yoğun likitlere yönelmenizi öneririm. Likitlerin üzerinde PG/VG oranları genellikle belirtilmektedir. VG oranı yüksek olan bir likit ile bu sorunun kalkacağını düşünüyorum.

 • Murat Barakalı

  merhaba öncelikle aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. hemen hemen herşeyi sizden öğrendim ve 2 aydır sigara içmiyorum. istick pico 75w siparişi verdim yalnız aklıma takılan bir soru var. Griffin 25 topairflow ile kullanabilirmiyim? yoksa farklı bi atomizer mi almalıyım?

  • Merhaba, malesef Griffin 25’in çap genişliğinden dolayı Pico ile kullanamazsınız onun yerine normal Griffin tavsiye ederim. Ayrıca mesajınız için teşekkür ederim umarım yeterince yardımcı olabiliyorumdur.

 • Merhaba,
  Nikotin oranı Melo 3 için biraz fazla ve eğer yanılmıyorsam Natura marka likitlerin PG oranı çok yüksek oluyor. PG ve Nikotin ne kadar çok olursa boğaza vurumu artacaktır. Başka bir likit denemenizi tavsiye ederim.

 • Eğer iStick Pico ve Melo 3 seti aldıysanız tel sarmanıza gerek yok ama sarılabilir bir atomizer sahibi iseniz 24 ve 26g teller ile iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Yakın zamanda tel sarımı ve teller konusunda bir yazı yazmayı düşünüyorum takipte kalın lütfen.

 • Eğer yanında gelen hazır coillerden söz ediyorsanız tankı doldurduktan sonra 5-10 dakika kadar bekleyin ve 20 watt ile başlayarak yavaş yavaş damak tadınıza göre yükseltin.

 • Merhaba, volt ayarı diye bir ayar zaten bulunmamaktadır. Eğer ekranda voltu göstermiyor diyorsanız son gelen güncelleme ile kaldırıldı. Lütfen volt değerini dikkate almayınız çünkü ortalıkta çok yanlış bilgiler dolanıyor. Sıkça sorulan sorular yazısında bu konuya ayrıca değinmiştim.

  • Fatih Kurnaz

   Üstad merhaba,

   Ek bilgi vermek istedim Volt ile ilgili. Ben de kaldırıldı sanıyordum ama 1.03 güncellemesine yükseltme yaptıktan sonra Wattage modu üzerindeyken + ve Power tuşuna aynı anda basınca puff sayısı, saniye, volt ve sadece pil gibi kişiselleştirme yapılabiliyor artık.

 • Kürşat Nuri Yılmaz

  İyi günler, elime yurtdışından(internetten değil) eleaf istick pico 75w geldi tüm modları denedim ona rağmen her şekilde WATTAGE moduna geçiyor içinde yanından gelen 0.3ohm coil takılı ve dudak yakıyor? Sebebi ne olabilir acaba? Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba, yanında gelen coiller Wattage modunda kullanıldığı ve sıcaklık kontrolü için yapılmadığı için tekrar Wattage moduna dönmesi normaldir. Dudak yakma kısmını anlayamadım malesef farklı bir coil ile tekrar denemenizi tavsiye ederim.

 • Tuncay Siyalar

  Merhaba i stick pico kullanıyorum akşam pilleri şarj a koyu p yattım sabah kaltığımda cihaz açılmadı. Usb şarjı taktım çalışıyor ama device too hot diyor. Isınan birşey yok. Ne yapmalıyım.

 • doğukan

  Merhabalar, iStick Pico Melo 3 tank ile birlikte aldım fakat şöyle bir sıkıntım var 0,3 ohm’luk coil ile 20wat’ta istediğim duman çıkıyor fakat tat gelmiyor, açıkcası tat benim için çok önemli değil zaten direk 3mg’lik nbase almayı düşünüyorum. 0,5 ohm’a geçtiğim zaman watt’ı 30’a kadar çıkartmam gerekiyor. Bunun tam tersi olması gerekmez miydi? Yeni başladığım için biraz kafam karıştı fakat bu mod’a takılan pil ile 30 watt’da buharlama gerçekleştirildiği zaman pil hiç dayanmıyor. Benim istediğim 10 watt ile 15 watt arası bir kullanım ve ciğer çekimi devam etmek, çünkü sigara çekimi çekerken beni biraz zorluyor arkadaşımdan denedim. Bunun için bana önerebileceğiniz bir coil var mı? Teşekkür ederim şimdiden..

  • Merhaba, evet normal şartlar altında dediğiniz gibi olması gerekiyordu ama hatalı bir coile denk gelmiş olabilirsiniz.
   10-15 watt arası ciğere çekim yapabileceğiniz başarılı bir atomizer yok diyebilirim. Cubis 20-25 watt ayarlarında yeterince buhar verebiliyor.
   LG HG2 veya Samsung 30Q kullanırsanız 30 Watt ile hemen pilinizin biteceğini düşünmüyorum. Sanırım kapasitesi çok düşük bir pil kullanıyorsunuz.

 • Candaş Acar

  iSTİC PİCO MODELLERDE SICAKLIK AYARI HANGİ WATT MODUNDAKİ COİLLERDE YAPILABİLİYORMU BİRDE ŞARJ OLDUĞU ZAMAN DOLDUĞUNU NASIL ANLAYACAĞIZ mesela şu an pil göstergesi şarjda ve yanıp sönüyor ama açınca bir diş eksik gösteriyor

 • Hasan Güresin

  Merhaba,
  istick pico 75w melo 3 tank ile satın aldım. Bu atomizerda tel sarımı oluyor mu ? Pamuk nasıl koyuluyor ? Belli bir süre kullandıktan sonra neyi nasıl değiştirmemiz gerekiyor ? İlk defa kullanacağım hiçbir bilgim yok :S

  • Merhaba, iStick Pico setinin yanında tel sarımı yapılabilen parça bulunmuyor ve hazır coil ile kullanılıyor. Eğer kendiniz tel sarıp pamuk değiştirmek istiyorsanız ECR Head denilen parçayı almanız gerekmektedir.

   • Hasan Güresin

    Hazır coil ile kullansam ne oluyor ? Kendim sarsam ne oluyor ? Ben nikotinsiz likitler ile kullanacağım keyif için. Sizce önemi var mı ? Eğer hazır coil ile devam edin diyorsanız coil siparişi vereceğim. Değilse de ECR HEAD araştıracağım.

    • Yalçın Dilbaz

     Pastayı pastaneden almakla , evde yapmak örneği bu konuya uygundur. Pasta bedeli 5 tanesi 10$ civarı aliexpress de. Tr deki satıcılar genelde x3 fiyatına satıyorlar. Konuda yeni iseniz hazır coil ile bir sene geçirin tecrübe kazanın ,sona tercihinizi yaparsınız.

     • Hasan Güresin

      Merhaba, açıklamanız için teşekkür ederim. Konuda yeniyim o yüzden tavsiyenize uyarak coil siparişi geçtim. Hazır coil ile bir süre devam edeceğim daha sonra bakarız artık.

 • Candaş Acar

  Tekrar merhaba bende istick pico var ve sanyo 18650 pil kullanıyorum watt modda sıkıntı olurmu bu pil nasıl bir pildir ve pil siparişi vermek için önerebilceğiniz bir site varmı

 • Candaş Acar

  İ stick pico melo 3 tankta likit dolumu nereye kadar çünkü bi ara tanktan likit aktı acaba çok koyduğum için mi yoksa çok mu doldurdum için oldu teşekkürler

  • Tankı sonuna kadar doldurabilirsiniz ama doldururken hava kanallarını kapatmanızı tavsiye ederim.

 • Alperen Güleç

  Pilin fullendiğini nasıl anlayabilirim

  • Pilinizi cihazın içinde şarj etmemeye özen gösterin ve en kısa zamanda ekstra bir şarj aleti alarak şarj etmeye başlayınız. Ekranda pil göstergesi yanıp sönmeye başladığı zaman pil dolmuş demektir.

 • Candaş Acar

  Çok soru sormakla beraber bir sorum daha olacak pil doluyken 40 watt kullanırken hatta 50 watt kulanırken sorun olmuyor fakat 60 watta çıktığımda pil dolu olmasına rağmen weak battery ve low atomizer uyarıları veriyor ama pil full dolu gözüküyor hatta çekimde sorun olmuyor 60 watta ama çektikten sonra düğmeye basınca weak battery diyor pil boş gözüküp tekrar dolu gözüküyor yani bu pilden kaynaklımı yoksa başka bir sorunmu var

  • Yalçın Dilbaz

   pilinizi kaliteli bir ürünle değiştirin samsung -sony vs

 • İlhami Yıldırım

  Merhaba,
  Melo 3 mini atomizer kullanıyorum.Bunun coillerini nasıl temin edebilirim.Alırken nelere dikkat etmeliyim.Diğer marka veya modellerin coilleri bu atomizere uyar mı acaba?

  • çağatay özyazgan

   hocam coil temizleme gibi bişey oldugunu sanmıyorum . zaten 2-3 haftalık ömrü var . farklı bi aroma denemek istiyorum aynı coildeki atomizere doldurmak istiyorum dersen içini temizle coildeki aroma bitince diğer aromayı emiyor zaten . bende başta merak etmiştim ama coil temizleme gibi bi içeriğe raslamadım youtube da 🙂

 • İlhami Yıldırım

  Çok soru soruyorum kusura bakmayın.
  Bu coillerin üzerinde ecml,ecl veya ec gibi yazılar var.Coil Atomizere uyduktan sonra çok bi önemi varmı bu yazıların?

 • Ebya

  merhaba, çok faydalı bilgiler için teşekkürler. bu bilgileri başka yerde bulmak imkansız.
  şunu sormak istedim; şu an cihazda 30-80W arası çalışabilen içinden çıkan 0,3ohmluk bir coil var. bu gün arkadaşa Justs aldık onun içinden çıkan coil ile ben bir çekim yaptım, harika.. ama benim ki korkunç zayıf. yani 3,50 ohm civarında içmeye çalışıyorum ama sanki çok çok daha az duman geliyor. biraz hayal kırıklığına uğradım. bir şeyleri yanlış mı yapıyorum acaba?

  • Yalçın Dilbaz

   wattage moduna moduna alın , 27-28 watt arası kullanın , ayrıca her ihtimale karşı hatırlatmak isterim hava kanalız açıktır umarım

 • Şükrü Başkaya

  Merhaba istick piko kullaniyorum 3 gun oldu sarj olmuyor saj a taktigimda 3 5 saniye sonra cihaz kapaniyor bir bilginiz varmi acaba tesekkurler

 • ESAT

  İyi günler cihazimda hangi derecede çekersem çekeyim boğazım yanıyor 2 gündür acısından konuşamıyorum nedendir bilmiyorum yardım edebelirmisiniz ?

  • Huseyn A-Lİ

   nikotini çok fazla, o yüzdendir büyük ihtimal, likiti değiştir derim ben

 • ESAT

  Boğazımı yakıyor ve 2 gündür konuşamıyorum sizce nedendir

 • Yunus Açar

  biri bana yardim edebilir mi hic bir seyi ayarliyamiyorum nasil reset atilir

 • Mithat Seven

  Merhaba verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederiz yurtdışından bir arkadaşım getirdi ama ilk getirdiği likidte nikotin oranı çok yüksek olduğundan dolayı boğazımı fena yaktı 2 kere çekebildim ve bıraktım sonrasında nikotini 0 olan yeni likit getirdi ve onu içine koydum tabi diğerini içinden çıkarttım bunları yapmama rağmen hala yakıyor cihaz ne yapmam gerekiyor ayarlar vs sorun mu var acaba yardımcı olurmusunuz?

  • çağatay özyazgan

   aklıma gelen birkaç ihtimal var . birinci ihtimal Atomizer başlığın ömrü dolmuştur (yaklaşık 2-3 hafta boyunca sürekli kullandıktan sonra değiştirmezsen yanma tadı gelir ) . 2. ihtimal çok az kullandım diyorsan başta atomizer başlığı likitle ıslatmamış olabilirsin ki bu ciddi hasar verir ve acı bi tat alırsın . 3. ihtimal yüksek woltajda kullanırsan . aklıma gelen son ihtimalde likitin nikotini 0 değildir . geçen 30mllik nikit siparişimde 5 likit oranı istemiştim 15 gelmişti belki öyle bi yanlışlık olmuş olabilir .

   • elif aslan

    Teşekürler. Likitler hakkinda bilginiz varsa yazabilirmisiniz

  • Yalçın Dilbaz

   İhtimaller :
   – Yurt dışındaki likitlerin pg oranı yüksek oluyor , %50-50 yada benzeri bir oran söz konusu ise ,alışık olmadığınız için nikotin 0 da olsa yakar
   – Vapor konusuna yeni girdiğiniz için ,yine alışık olmadığınızı düşünerek hava kanalını en düşeğe almanızı , 10 dk bu şekilde kullandıktan sonra yavaşça büyüterek devam etmenizi öneririm
   – coilinizi yaksanız , boğazımı yakıyor demezdiniz, yanık kokusu geliyor acı şekilde derdiniz sanırım , o yüzden coili yakma ihtimalinizi yok sayıyorum.
   – wattage modunda kullanın 25-30 watt arası. Aklıma gelenler bunlardır

 • türker alioğlu

  Hocam merhaba,peki bu cihazın pico +melo iii mini ile beraber tavsiye edilen ayarları hangisidir. 0.26 ohm 31 watt ta kullanıyorum çok fazla basınçla ve boğazımı yakan bie buhar geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim

  • elif aslan

   Aynı sorun bende var çözümü nedir acaba

  • Yalçın Dilbaz

   buhar çok geliyor ise, hava kanalını buhar istediğiniz ayara gelene kadar kısablirsiniz.
   Ayrıca 0,26 ohm da 27 watt bence daha uygun , en azından ben deneyerek bu şekilde kullanmayı başarılı buldum.

 • Fahri Fındıkoğlu

  6 kasımda aldım istick pico melo 3 cihazını ve bugüne kadar 1 tane bile sigara içmedim, yalnız o kadar çok bilgi kirliliği var ki internette malumunuzdur muhakkak.
  şimdi sarılabilir coil almak istiyorum hadi onu ecr oil alarak hallettik, tel desek Kanthal A1 26 ve 24 ga tavsiye ediliyor, peki bu ecr coil ile teli aldığımızda ciğer çekimi yapabiliyor muyuz yoksa sadece sigara içimi için mi yapılan bir aparat ? bilgisi olan varsa ve yazabilirse çok iyi olur, teşekkür ederim.

 • Yalçın Dilbaz

  nikotin oranı 6 yada 3 olan ürünler kullanın , dediğiniz gibi likitlerin kaliteside önemli tabiki

 • Gökhan Gologlu

  Arkadaslar istick pico cihazda logo yuklecektim tam yuklerken pc kapandi ve cihazda kapandi simdi tekrar bagliyorum ancak birturlu cihazi gormuyor program ne yapmaliyim cihazda acilmiyor bu arada….

 • Deniz ÖZBEK

  merhaba melo 3 mini ile beraber aldığım ürün fakat internetten birde gs air coil 1.2 ohm coillerden almıştım baktım uymuyor sigara içim için yüksek ohm olmalı diye biliyorum (yanlışta olabilir tabi 😀 ) ama melo 3 ec coillerde 0.3 ve 0.5 var ne yapmak lazım başka atomizer mi alıcaz yoksa farklı bi taktik mi var.