Eleaf iStick Pico Kullanım Kılavuzu

Geçtiğimiz ay Eleaf markası tarafından satışa sunulan Eleaf iStick Pico modelini  yeni başlayanlara önermeye başladığımız için bir Eleaf iStick Pico kullanım kılavuzu hazırlamaya karar verdik. Bu ufacık cihazın bir çok özelliği bulunmakta ve daha önce elektronik sigara kullanmamış kişiler için kullanımı biraz karışık olabileceğini düşünüyoruz.

Eğer Eleaf iStick Pico nedir diye soracak olursanız buradaki yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eleaf iStick Pico Kullanım Kılavuzu

Cihazı açmak için pilinizin artı kısmı aşağıya doğru gelecek şekilde yerleştirdikten sonra 5 kere arka arkaya ateşleme düğmesine basınız. iStick Pico açık konumda iken aynı şekilde cihazınızı kapalı konuma getirebilirsiniz. Cihazı kullanmadığınız veya yanınızda taşırken kapalı konuma getirmeyi unutmayın.

Henüz hangi pillerin iStick Pico için uygun olduğunu bilmiyorsanız buradaki yazımızda nereden ve hangi pilleri almanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde anlattık.

Ayarlar arasında nasıl geçiş yapılır?

iStick Pico Sıcaklık Kontrolü

Açık konumda olan cihazınızın ateşleme düğmesine 3 kere arka arkaya basın. Daha sonra karşınıza gelecek olan ekranda modun alt kısmında bulunan artı ve eksi tuşları ile ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Şu an için Wattage – Bypass – Temperature Ti, Ni, SS, M1, M2 ve M3 ayarları bulunmaktadır.

Wattage ayarında iken Kanthal, NiChrome veya Paslanmaz Çelik gibi tellere sahip coileri 1-75 Watt arasında kullanabilirsiniz.

Temperature Ti – Titanyum tellere sahip coillerin kullanıldığı sıcaklık kontrollü ayardır. Sıcaklık Kontrolü hakkında daha fazla bilgi almak için daha önce yazdığımız bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Temperature Ni – Nikel (Ni200) tellere sahip coillerin kullanıldığı sıcaklık kontrolü ayarıdır.

UYARI!
Nikel ve Titanyum teller kesinlikle sıcaklık kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Temperature SS – Paslanmaz çelik (SS316) tele sahip coilleri isteğe bağlı olarak bu ayarda sıcaklık kontrolü ile veya yukarıda belirttiğimiz gibi Wattage ayarında kullanabilirsiniz.

Temperature M1, M2, M3  – Daha çok ileri düzey kullanıcıların kendi yaptıkları sarımlar için tercih ettikleri tel türleri için kullanılan ayarlardır. Bu ayarlar sayesinde tellerin sıcaklık katsayılarını istediğiniz şekilde cihaza tanıtabilirsiniz. Daha sonra bu ayarların nasıl değiştirildiğine değineceğiz.

Fahrenayt ile santigrat arasında nasıl geçiş yapılır?

Eğer cihazınızı ilk defa kullanıyorsanız büyük ihtimalle fahrenayt ayarı aktif olarak gelecektir. Artı tuşuna 600 fahrenayta gelene kadar basılı tutun ve daha sonra bir daha artı tuşuna basarsanız santigrat ayarına geçiş yapacaktır. Yine aynı şekilde ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Rezistans nasıl sabitlenir?

Sıcaklık kontrolü hakkındaki yazımızı okuduysanız eğer sıcaklık kontrolü kullanırken rezistansı sabitlemeniz gerektiğini okumuş olmalısınız. Rezistansı sabitlemek için ilk önce kullanmak istediğiniz ayara gelin ve daha sonra ateşleme ve artı tuşlarını aynı anda basılı tutun. Bu işlem sonrasında Ω sembolü yerine kilit simgesi gelecektir. Yine aynı şekilde bu kilidi kaldırabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce tankınızı modunuzdan sökerek oda sıcaklığında 10 dakika beklemeniz gerekmektedir.

Sıcaklık kontrolü kullanırken watt nasıl değiştirilir?

iStick Pico‘yu ilk defa sıcaklık kontrolünde kullanıyorsanız ilk başta 75W ayarlı olarak gelecektir. Watt’ı değiştirmek için 4 kere arka arkaya power tuşuna basarsanız ekranınızda derecenin yazdığı yerde Watt değeri belirecektir ve artık isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

TCR nasıl ayarlanır?

Kapalı konumda olan iStick Pico’nun ateşleme ve artı tuşlarına ekranda M1 120 yazısı belirene kadar basılı tutun. Artı ve eksi tuşları ile M1, M2 ve M3 arasında geçiş yapabilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz memory ayarına gelince bir kereliğine power tuşuna basın. Daha sonra tekrar artı ve eksi tuşları ile katsayıları isteğinize göre değiştirebilirsiniz. İleri düzey kullanıcılar için geçerlidir ve her telin farklı bir sıcaklık katsayısı bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu konu hakkında ayrıca yazı yazacağız.

Bypass modu ne işe yarar?

Bypass daha önce mekanik mod kullanmış kişilerin bileceği üzere herhangi bir ayarın yapılamadığı ve cihazınızın sadece piliniz voltajına göre güç verdiği ayardır. İleri düzey kullanıcılara tavsiye edilir. Eğer yeni başlıyorsanız kullandığınız coiller için tavsiye edilen watt değerleri arasında kullanmaya özen gösteriniz.

Eleaf iStick Pico Kısayolları

Stealth Mode: Kullanım sırasında ekran ışığının kapalı olmasını sağlar. Bu özelliği aktif etmek için cihazınız açık konumda iken power ve eksi tuşuna “Stealth ON” yazana kadar basılı tutun. Aynı şekilde kapatabilirsiniz.

Ekranı ters çevirme: Kapalı konumda olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına ekran ters dönene kadar basılı tutun. Aynı şekilde ekranı eski haline çevirebilirsiniz.

Tuş kilidi: Açık konumda olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun. Tuş kilidi sadece artı ve eksi tuşlarını kilitlemektedir ve tuşlar kilitli iken normal kullanıma devam edebilirsiniz. Ayarlarınızı yanlışlıkla değiştirmenizi önler.

Pilin voltajını ölçmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra, power tuşu ve eksi tuşuna aynı anda basarak ekranda voltaj belirene kadar basılı tutun.

Cihazın iç sıcaklığını öğrenmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra power tuşuna 10 kere arka arkaya basın. (Cihaz aynı zamanda açılacak 5 defa bastığımız için fakat sonunda kaç derece olduğu ekranda belirecektir.)

Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek için: Cihazınızı kapalı konuma getirin ve 20 kere arka arkaya power tuşuna basın.

New coil up same down uyarısı

Yeni bir coil kullandığınız zaman (Sadece sıcaklık kontrolü için geçerli) cihazınız size coilin yeni olup olmadığını soracaktır. New coil up same down uyarısı ekranda belirecektir. Eğer yeni bir coil kullanıyorsanız artı tuşuna, coili değiştirmediyseniz eksi tuşuna basarak devam edin.

Atomizer Low Uyarısı

Eğer kullandığınız coilin veya hazırladığınız tel sarımının Wattage/Bypass ayarlarında 0.1Ω ve sıcaklık kotrolünde 0.05Ω altında olduğunda ekranda beliren uyarıdır. Rezistansın kullanılan ayarlar için çok düşük olduğunu gösterir. Doğru coili veya sarımı hazırladığınıza emin olunuz.

Atomizer Short Uyarısı

Olası bir kısa devre durumunda iStick Pico kısa devre koruması devreye girer ve ateşlemenize müsade etmez.

Temp Protection Uyarısı

Protection uyarısı ekranda ayarladığınız sıcaklık değerine ulaşıldığı zaman o değeri koruyabilmek için coile verilen gücü ayarlamaktadır ve bu sayede istenilen sıcaklığı korumaktadır.

Device Too Hot Uyarısı

iStick Pico belirli bir sıcaklığa ulaştığı zaman koruma amaçlı cihazınızı kapatır ve tekrar sıcaklık düştükten sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer böyle bir uyarı ile karşılaşırsanız pilinizi kontrol etmeyi unutmayın. Pilinizin etrafındaki kaplamanın sağlam olduğuna ve en önemlisi iStick Pico için uyumlu pil kullandığınızdan emin olunuz.

Weak Battery

Piliniz bittiği zaman ekranda beliren uyarıdır ve artık pilinizi şarj etmeniz gerekmektedir.

Eleaf iStick Pico nereden satın alınır?

Eğer sigarayı bırakmak ve hem küçük hem de çok başarılı bir elektronik sigara arıyorsanız Eleaf iStick Pico tam size göre. Daha fazla bilgi almak için buradaki yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eleaf iStick Pico’yu Melo 3 tankı ile birlikte buradan yaklaşık 38 dolara temin edebilirsiniz. Eğer sadece mod kısmını yani iStick Pico’yu satın almak istiyorsanız buradan sadece 27 dolara satın alabilirsiniz.

Aklınıza takılan veya anlamadığınız bir kısım olursa lütfen yorumlarda sormaktan çekinmeyin. Elimizden geldiğince bütün sorularınıza en kısa sürede cevap vermeye çalışıyoruz.

 • Ibrahim Vıcıl

  Merhabalar bende yeni başlıcam onun için istick pico siparişi verdim melo 3 başlıkla beraber de bunun için hangi pili almalıyım ve hangi sıvılar bunun için uygundur bilmiyorum yardımcı olur musunuz acaba ?

 • murat doğangün

  Merhabalar .. Aydinlatici bilgiler veriyorsunuz emeginiz icin en basta tesekkur etmek isterim.Emege saygi onemlidir.
  Sizden ricam yeni cihaz sahibi olmus bizlerin deneyimlerinizden yola cikarak eleaf istick pico melo 3 ile hangi degerlerde kullanmamiz gerektigi.. Yani yeni oldugumuzdan bir yanlislik yapmamak adina ilk ayarlarimiza ornekler verirseniz iyi bir baslangic yapmis olacagiz. Mesela melo 3 ile sigara icimi yapilabilir mi ? Yoksa sigara icimi icin tavsiye edecegeniz ato farklimidir? Kac watt ta kullanmaliyiz orneklerseniz cok faydali olacak.. Bilmedigim icin size kolay gelen bana zor geliyor simdiden tesekkurler.

  • Merhaba,
   Öncelikle güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Malesef Melo 3 sigara içimi uygun değildir. Sigara içimi için Nautilus X veya Cubis Pro tavsiye ederim. Melo 3 ve beraberinde gelen coiller Power yani Wattage ayarında kullanıldığı için damak tadınıza uygun bir şekilde istediğiniz değerlerde kullanabilirsiniz. Coile göre 15-20 Watt ile başlayarak yavaş yavaş yükseltebilirsiz.

 • Merhaba, bir an önce https://ru.nkon.nl/ veya benzeri bir siteden tavsiye edilen pillerden birini temin etmenizi öneririm ve şu an kullandığınız pil ile 20 watt üzerine çıkmamanız çok iyi olacaktır.

 • Merhaba,
  Büyük ihtimalle likitinizden kaynaklanıyor. Daha yoğun likitlere yönelmenizi öneririm. Likitlerin üzerinde PG/VG oranları genellikle belirtilmektedir. VG oranı yüksek olan bir likit ile bu sorunun kalkacağını düşünüyorum.

 • Murat Barakalı

  merhaba öncelikle aydınlatıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. hemen hemen herşeyi sizden öğrendim ve 2 aydır sigara içmiyorum. istick pico 75w siparişi verdim yalnız aklıma takılan bir soru var. Griffin 25 topairflow ile kullanabilirmiyim? yoksa farklı bi atomizer mi almalıyım?

  • Merhaba, malesef Griffin 25’in çap genişliğinden dolayı Pico ile kullanamazsınız onun yerine normal Griffin tavsiye ederim. Ayrıca mesajınız için teşekkür ederim umarım yeterince yardımcı olabiliyorumdur.

 • Merhaba,
  Nikotin oranı Melo 3 için biraz fazla ve eğer yanılmıyorsam Natura marka likitlerin PG oranı çok yüksek oluyor. PG ve Nikotin ne kadar çok olursa boğaza vurumu artacaktır. Başka bir likit denemenizi tavsiye ederim.

 • Eğer iStick Pico ve Melo 3 seti aldıysanız tel sarmanıza gerek yok ama sarılabilir bir atomizer sahibi iseniz 24 ve 26g teller ile iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Yakın zamanda tel sarımı ve teller konusunda bir yazı yazmayı düşünüyorum takipte kalın lütfen.

 • Eğer yanında gelen hazır coillerden söz ediyorsanız tankı doldurduktan sonra 5-10 dakika kadar bekleyin ve 20 watt ile başlayarak yavaş yavaş damak tadınıza göre yükseltin.

 • Merhaba, volt ayarı diye bir ayar zaten bulunmamaktadır. Eğer ekranda voltu göstermiyor diyorsanız son gelen güncelleme ile kaldırıldı. Lütfen volt değerini dikkate almayınız çünkü ortalıkta çok yanlış bilgiler dolanıyor. Sıkça sorulan sorular yazısında bu konuya ayrıca değinmiştim.

  • Fatih Kurnaz

   Üstad merhaba,

   Ek bilgi vermek istedim Volt ile ilgili. Ben de kaldırıldı sanıyordum ama 1.03 güncellemesine yükseltme yaptıktan sonra Wattage modu üzerindeyken + ve Power tuşuna aynı anda basınca puff sayısı, saniye, volt ve sadece pil gibi kişiselleştirme yapılabiliyor artık.

 • Kürşat Nuri Yılmaz

  İyi günler, elime yurtdışından(internetten değil) eleaf istick pico 75w geldi tüm modları denedim ona rağmen her şekilde WATTAGE moduna geçiyor içinde yanından gelen 0.3ohm coil takılı ve dudak yakıyor? Sebebi ne olabilir acaba? Şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba, yanında gelen coiller Wattage modunda kullanıldığı ve sıcaklık kontrolü için yapılmadığı için tekrar Wattage moduna dönmesi normaldir. Dudak yakma kısmını anlayamadım malesef farklı bir coil ile tekrar denemenizi tavsiye ederim.

 • Tuncay Siyalar

  Merhaba i stick pico kullanıyorum akşam pilleri şarj a koyu p yattım sabah kaltığımda cihaz açılmadı. Usb şarjı taktım çalışıyor ama device too hot diyor. Isınan birşey yok. Ne yapmalıyım.

 • doğukan

  Merhabalar, iStick Pico Melo 3 tank ile birlikte aldım fakat şöyle bir sıkıntım var 0,3 ohm’luk coil ile 20wat’ta istediğim duman çıkıyor fakat tat gelmiyor, açıkcası tat benim için çok önemli değil zaten direk 3mg’lik nbase almayı düşünüyorum. 0,5 ohm’a geçtiğim zaman watt’ı 30’a kadar çıkartmam gerekiyor. Bunun tam tersi olması gerekmez miydi? Yeni başladığım için biraz kafam karıştı fakat bu mod’a takılan pil ile 30 watt’da buharlama gerçekleştirildiği zaman pil hiç dayanmıyor. Benim istediğim 10 watt ile 15 watt arası bir kullanım ve ciğer çekimi devam etmek, çünkü sigara çekimi çekerken beni biraz zorluyor arkadaşımdan denedim. Bunun için bana önerebileceğiniz bir coil var mı? Teşekkür ederim şimdiden..

  • Merhaba, evet normal şartlar altında dediğiniz gibi olması gerekiyordu ama hatalı bir coile denk gelmiş olabilirsiniz.
   10-15 watt arası ciğere çekim yapabileceğiniz başarılı bir atomizer yok diyebilirim. Cubis 20-25 watt ayarlarında yeterince buhar verebiliyor.
   LG HG2 veya Samsung 30Q kullanırsanız 30 Watt ile hemen pilinizin biteceğini düşünmüyorum. Sanırım kapasitesi çok düşük bir pil kullanıyorsunuz.

 • Candaş Acar

  iSTİC PİCO MODELLERDE SICAKLIK AYARI HANGİ WATT MODUNDAKİ COİLLERDE YAPILABİLİYORMU BİRDE ŞARJ OLDUĞU ZAMAN DOLDUĞUNU NASIL ANLAYACAĞIZ mesela şu an pil göstergesi şarjda ve yanıp sönüyor ama açınca bir diş eksik gösteriyor

 • Hasan Güresin

  Merhaba,
  istick pico 75w melo 3 tank ile satın aldım. Bu atomizerda tel sarımı oluyor mu ? Pamuk nasıl koyuluyor ? Belli bir süre kullandıktan sonra neyi nasıl değiştirmemiz gerekiyor ? İlk defa kullanacağım hiçbir bilgim yok :S

  • Merhaba, iStick Pico setinin yanında tel sarımı yapılabilen parça bulunmuyor ve hazır coil ile kullanılıyor. Eğer kendiniz tel sarıp pamuk değiştirmek istiyorsanız ECR Head denilen parçayı almanız gerekmektedir.

   • Hasan Güresin

    Hazır coil ile kullansam ne oluyor ? Kendim sarsam ne oluyor ? Ben nikotinsiz likitler ile kullanacağım keyif için. Sizce önemi var mı ? Eğer hazır coil ile devam edin diyorsanız coil siparişi vereceğim. Değilse de ECR HEAD araştıracağım.

    • Yalçın Dilbaz

     Pastayı pastaneden almakla , evde yapmak örneği bu konuya uygundur. Pasta bedeli 5 tanesi 10$ civarı aliexpress de. Tr deki satıcılar genelde x3 fiyatına satıyorlar. Konuda yeni iseniz hazır coil ile bir sene geçirin tecrübe kazanın ,sona tercihinizi yaparsınız.

     • Hasan Güresin

      Merhaba, açıklamanız için teşekkür ederim. Konuda yeniyim o yüzden tavsiyenize uyarak coil siparişi geçtim. Hazır coil ile bir süre devam edeceğim daha sonra bakarız artık.

 • Candaş Acar

  Tekrar merhaba bende istick pico var ve sanyo 18650 pil kullanıyorum watt modda sıkıntı olurmu bu pil nasıl bir pildir ve pil siparişi vermek için önerebilceğiniz bir site varmı

 • Candaş Acar

  İ stick pico melo 3 tankta likit dolumu nereye kadar çünkü bi ara tanktan likit aktı acaba çok koyduğum için mi yoksa çok mu doldurdum için oldu teşekkürler

  • Tankı sonuna kadar doldurabilirsiniz ama doldururken hava kanallarını kapatmanızı tavsiye ederim.

 • Alperen Güleç

  Pilin fullendiğini nasıl anlayabilirim

  • Pilinizi cihazın içinde şarj etmemeye özen gösterin ve en kısa zamanda ekstra bir şarj aleti alarak şarj etmeye başlayınız. Ekranda pil göstergesi yanıp sönmeye başladığı zaman pil dolmuş demektir.

 • Candaş Acar

  Çok soru sormakla beraber bir sorum daha olacak pil doluyken 40 watt kullanırken hatta 50 watt kulanırken sorun olmuyor fakat 60 watta çıktığımda pil dolu olmasına rağmen weak battery ve low atomizer uyarıları veriyor ama pil full dolu gözüküyor hatta çekimde sorun olmuyor 60 watta ama çektikten sonra düğmeye basınca weak battery diyor pil boş gözüküp tekrar dolu gözüküyor yani bu pilden kaynaklımı yoksa başka bir sorunmu var

  • Yalçın Dilbaz

   pilinizi kaliteli bir ürünle değiştirin samsung -sony vs

  • Harun Öksüz

   Kullandığınız coil 0.1 ile 0.3 arasında ise dolu pilde 60watta çıkmakta sorun yaşamazsınız. Ama 1 ohm bir coil 60w güç üretmek için 4v üzerinde bir pil isteyecektir. Dolayısıyla düşük pil uyarısı alırsınız üstelik bu şekilde kullanmak pilde ısınmaya sebep olacağından patlama riskini de ortaya çıkartır.

 • İlhami Yıldırım

  Merhaba,
  Melo 3 mini atomizer kullanıyorum.Bunun coillerini nasıl temin edebilirim.Alırken nelere dikkat etmeliyim.Diğer marka veya modellerin coilleri bu atomizere uyar mı acaba?

  • çağatay özyazgan

   hocam coil temizleme gibi bişey oldugunu sanmıyorum . zaten 2-3 haftalık ömrü var . farklı bi aroma denemek istiyorum aynı coildeki atomizere doldurmak istiyorum dersen içini temizle coildeki aroma bitince diğer aromayı emiyor zaten . bende başta merak etmiştim ama coil temizleme gibi bi içeriğe raslamadım youtube da 🙂

 • İlhami Yıldırım

  Çok soru soruyorum kusura bakmayın.
  Bu coillerin üzerinde ecml,ecl veya ec gibi yazılar var.Coil Atomizere uyduktan sonra çok bi önemi varmı bu yazıların?

 • Ebya

  merhaba, çok faydalı bilgiler için teşekkürler. bu bilgileri başka yerde bulmak imkansız.
  şunu sormak istedim; şu an cihazda 30-80W arası çalışabilen içinden çıkan 0,3ohmluk bir coil var. bu gün arkadaşa Justs aldık onun içinden çıkan coil ile ben bir çekim yaptım, harika.. ama benim ki korkunç zayıf. yani 3,50 ohm civarında içmeye çalışıyorum ama sanki çok çok daha az duman geliyor. biraz hayal kırıklığına uğradım. bir şeyleri yanlış mı yapıyorum acaba?

  • Yalçın Dilbaz

   wattage moduna moduna alın , 27-28 watt arası kullanın , ayrıca her ihtimale karşı hatırlatmak isterim hava kanalız açıktır umarım

 • Şükrü Başkaya

  Merhaba istick piko kullaniyorum 3 gun oldu sarj olmuyor saj a taktigimda 3 5 saniye sonra cihaz kapaniyor bir bilginiz varmi acaba tesekkurler

 • ESAT

  İyi günler cihazimda hangi derecede çekersem çekeyim boğazım yanıyor 2 gündür acısından konuşamıyorum nedendir bilmiyorum yardım edebelirmisiniz ?

  • Huseyn A-Lİ

   nikotini çok fazla, o yüzdendir büyük ihtimal, likiti değiştir derim ben

 • ESAT

  Boğazımı yakıyor ve 2 gündür konuşamıyorum sizce nedendir

  • todilla

   nikotin seviyesi,yükset w kullanımı(sıcak buhar),sahte likit,likitteki pg oranı,

 • Yunus Açar

  biri bana yardim edebilir mi hic bir seyi ayarliyamiyorum nasil reset atilir

 • Mithat Seven

  Merhaba verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederiz yurtdışından bir arkadaşım getirdi ama ilk getirdiği likidte nikotin oranı çok yüksek olduğundan dolayı boğazımı fena yaktı 2 kere çekebildim ve bıraktım sonrasında nikotini 0 olan yeni likit getirdi ve onu içine koydum tabi diğerini içinden çıkarttım bunları yapmama rağmen hala yakıyor cihaz ne yapmam gerekiyor ayarlar vs sorun mu var acaba yardımcı olurmusunuz?

  • çağatay özyazgan

   aklıma gelen birkaç ihtimal var . birinci ihtimal Atomizer başlığın ömrü dolmuştur (yaklaşık 2-3 hafta boyunca sürekli kullandıktan sonra değiştirmezsen yanma tadı gelir ) . 2. ihtimal çok az kullandım diyorsan başta atomizer başlığı likitle ıslatmamış olabilirsin ki bu ciddi hasar verir ve acı bi tat alırsın . 3. ihtimal yüksek woltajda kullanırsan . aklıma gelen son ihtimalde likitin nikotini 0 değildir . geçen 30mllik nikit siparişimde 5 likit oranı istemiştim 15 gelmişti belki öyle bi yanlışlık olmuş olabilir .

   • elif aslan

    Teşekürler. Likitler hakkinda bilginiz varsa yazabilirmisiniz

    • todilla

     bazı likitleri üzerinde yazan barkod numaralarını sitesine girip kontrol edebiliyorsunuz sahte likitler perişan ediyor,

  • Yalçın Dilbaz

   İhtimaller :
   – Yurt dışındaki likitlerin pg oranı yüksek oluyor , %50-50 yada benzeri bir oran söz konusu ise ,alışık olmadığınız için nikotin 0 da olsa yakar
   – Vapor konusuna yeni girdiğiniz için ,yine alışık olmadığınızı düşünerek hava kanalını en düşeğe almanızı , 10 dk bu şekilde kullandıktan sonra yavaşça büyüterek devam etmenizi öneririm
   – coilinizi yaksanız , boğazımı yakıyor demezdiniz, yanık kokusu geliyor acı şekilde derdiniz sanırım , o yüzden coili yakma ihtimalinizi yok sayıyorum.
   – wattage modunda kullanın 25-30 watt arası. Aklıma gelenler bunlardır

 • türker alioğlu

  Hocam merhaba,peki bu cihazın pico +melo iii mini ile beraber tavsiye edilen ayarları hangisidir. 0.26 ohm 31 watt ta kullanıyorum çok fazla basınçla ve boğazımı yakan bie buhar geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim

  • elif aslan

   Aynı sorun bende var çözümü nedir acaba

   • todilla

    w ayarını düşürün sıcak buhar yanmaya sebep olabilir 20 lerde deneyin biraz,nikotin oranı yüksek olablilr,bol su için,farklı likit markası deneyin

  • Yalçın Dilbaz

   buhar çok geliyor ise, hava kanalını buhar istediğiniz ayara gelene kadar kısablirsiniz.
   Ayrıca 0,26 ohm da 27 watt bence daha uygun , en azından ben deneyerek bu şekilde kullanmayı başarılı buldum.

 • Fahri Fındıkoğlu

  6 kasımda aldım istick pico melo 3 cihazını ve bugüne kadar 1 tane bile sigara içmedim, yalnız o kadar çok bilgi kirliliği var ki internette malumunuzdur muhakkak.
  şimdi sarılabilir coil almak istiyorum hadi onu ecr oil alarak hallettik, tel desek Kanthal A1 26 ve 24 ga tavsiye ediliyor, peki bu ecr coil ile teli aldığımızda ciğer çekimi yapabiliyor muyuz yoksa sadece sigara içimi için mi yapılan bir aparat ? bilgisi olan varsa ve yazabilirse çok iyi olur, teşekkür ederim.

 • Yalçın Dilbaz

  nikotin oranı 6 yada 3 olan ürünler kullanın , dediğiniz gibi likitlerin kaliteside önemli tabiki

 • Gökhan Gologlu

  Arkadaslar istick pico cihazda logo yuklecektim tam yuklerken pc kapandi ve cihazda kapandi simdi tekrar bagliyorum ancak birturlu cihazi gormuyor program ne yapmaliyim cihazda acilmiyor bu arada….

 • Deniz ÖZBEK

  merhaba melo 3 mini ile beraber aldığım ürün fakat internetten birde gs air coil 1.2 ohm coillerden almıştım baktım uymuyor sigara içim için yüksek ohm olmalı diye biliyorum (yanlışta olabilir tabi 😀 ) ama melo 3 ec coillerde 0.3 ve 0.5 var ne yapmak lazım başka atomizer mi alıcaz yoksa farklı bi taktik mi var.

  • todilla

   melo atomizer sigara içimine uygun değil ama dar ağızlık ve hava kanallını kapatırsanız ve 25w kullanırsanız kısmen sigara içimine yaklaşıyor,sigara içimi için aspire bvc veya kanger tech aerotank v2 tankları tercih ediliyor zaten bunlar 1,6 1,8 ohm coiller kullanılıyor ve 8-15 w ayarında kullanılıyor

   • jupiler

    Merhaba, bahsettiğiniz bu kangertech aerotank v2 iki pico ile kullanım için uyumlu mu?

    • enver

     22 mm olur

 • mehmet

  merhaba eleaf istick pico ile gelen coiller hangi ayarda kullanılmalı?
  Gelen 0,3 ve 0,5 coiller de kullanılan teller çelik mi yoksa nikel mi?
  yardımlarınız için teşekkürler.

  • Merhaba, ikiside Wattage modunda kullanılır. 15-20 watt ile başlayarak yavaş yavaş yükseltebilirsiniz.

 • Ali Cengizpeker

  meehabalar 20 günlük acemi kullanıcıyım. pico var ve 20.günde üdtünde bulunan 0.3 ohm acı tat vermeye başlayınca yedekte bulunan 0.5 ohm kullanmaya başladım. fakat 0.3 ohm ile kullanımdaki keyif ve tadı alamıyorum. Normal mi? farklı bir modda mı kullanmam gerekli?yardımlar için şimdiden teşekkür ederim

  • Merhaba, setin beraberinde gelen coiller Wattage modunda kullanılır ve aralarında bu tür farklılıkların olması normaldir.

 • Eskici

  Merhaba. Pico alirken yaninda samsung 25r pili 20 tlye satil aldim ama cihazin pil gostergesi 5te3e inince 25 watt a bile weak battery uyarisi veriyor. Icmeye devam ettikce ust siniri cabucak 10 watta hatta 5 watta a kadar iniyor. Pilde bi sahtelik olabilirmi yada cihazin icindeyken sarj ettigimdenmi kaynaklaniyor?

  • Merhaba, eğer 1 ohmdan yüksek bir coil kullanıyorsanız cihazınızın voltaj limitini geçiyor olabilirsiniz ve bu yüzden bu hatayı alabilirsiniz veya imkanınız varsa başka bir pil ile denemenizi tavsiye ederim.

 • Furkan Acar

  Merhaba, versiyon arttırmak için usb kablosunu pcye taktım bi ersiyon yükselttim v1.03 yapıcaktım fakat makinem kapandı açılmıyor ?

  • Merhaba, eğer henüz bir çözüm bulamadıysanız.
   Pili çıkararak cihazınızı tekrar güncellemeyi deneyin eğer olmuyorsa pil takılı iken tekrar tekrar cihazınızı güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bunun dışında aklıma başka bir çözüm malesef gelmiyor.

   • Ersoy Gökdemir

    merhaba iyi geceler. eleaf melo 3 mini aldım bunun ekranına ıstedıgımızı nasıl yazabılırız

  • Halil Kocbk

   alttaki + ve – tuşlarına basılı tutun. yeterli

 • Cemsu Özsoy

  Merhaba,ilk defa e sigara kullanacağım günlerdir araştırıyorum bu kadar karmaşık bir konu olduğunu bilmiyordum kafam allak bullak oldu farklı şeyler okudukça.. istick pico mega 80w full kit aldim melo 3 atomizerli..1) 0.3 coille mi kullanmalıyım 0.5 ile mi? Ve ne farklari var? 2) uzerinde 26650 – 18650 pil yazıyor hangisini almalıyım? Lg hg2 yeterli mi? Sigara kullanmıyorum tek amacim bol duman ve biraz aroma.. cevap bekliyorum lutfennn:)

  • Merhaba, 0.5 ile 0.3 ohm arasındaki farkı malesef ancak deneyerek öğrenebilirsiniz. Kimine 0.5 güzel gelirken diğer bir kişi daha çok 0.3 ohm beğeniyor. 18650 tip bir pil öneririm ve LG HG2 çok iyi bir seçim olacaktır.

   • Cemsu Özsoy

    Cevabiniz için teşekkürler.18650 lerde en güçlü pil lg hg2 mi yoksa sony veya farkli markalarin daha güçlü modelleri var mi? ve onerebileceginiz bir 26650 yok mu hic? Nitecore,ijoy veya efest is gormez mi? Tesekkurler..

    • lia x

     Nitecore 26650 4200mah aldım gayet rahatım 18650lik pille 1 günü bitiremezken bununla çok rahatım hatta 1bucuk güne kadar devam ettiğide oluyor ve ayrıca Efestin pillerinide tavsiye ediyorlar ama ben bulamadım

     • enver

      26650 pille 18650 pilin boyutları farklı nasıl becerdiniz anlamadım..
      26 pilin genişliği 650 pilin boyu..18 pilin genişliği 650 boyu..

     • lia x

      bende 75w dğil pico mega 80w var:D 26650 pil kullanılabilir ve ayrıca 18650lik piller içinde aparatı var onunla kullanabilirsiniz

     • enver

      pardon onu bilmiyordum..öğrenmiş olduk..bilgin için tşk..

    • enver

     sony vtc 6

   • lia x

    pil konusunda bende kararsız kalmıştım cihazın yanında “Camelion 2600mah” pil verildi.. “18650 LG HG2 3000mAh” almayı planlıyorum umarım seçimim yanlış değildir 🙂

 • Volkan Aktepe

  Coil standart bir parça mıdır? Her markaya her coil uyar mı? Mesela ben istick pico melo 3 2ml kullanıyorum. Coili yenilemem gerektiği zaman melo 3 için üretilmiş bir coil mi kullanmaliyim yoksa 0,3-0,5ohm aralığında herhangi bir coil takabilir miyim?

  • Normal şartlar altında her markanın her atomizerın coiller birbirinden farklıdır ama Melo 3 kullandığınız için ve bir çok marka da bu coil türünü seçtiği için Aspire Triton, iJust 2, Herakles v1, Super Tank Mini, Vixen veya Aspire Atlantis coillerini de Melo 3 ile kullanabilirsiniz. Bu markalar dışında Melo 3 için CoilART veya CCell gibi markalar da coil üretmektedir. Şahsen Aspire Triton O.5 Ohm Clapton coillerini çok iyi buluyorum.

 • xtc 34

  Merhabalar. Cihaz I stick Pico. 0.5 lik coilim dört gün içerisinde yanık tadı vermeye başladı bende yeni 0.3 taktım likit beslemesini yaptım ateşledim ve yine yanık tadı almaya başladım sıkıntı nedir çözemedim. Wattage de kırk Wat altında kullanıyorum. ÜSTTe 0.26 ohm yazıyor sanırım likit göstergesi Tam bilmiyorum onun bir altındada 2.90 v yazıyor. Yanlış olan ne niye bir anda coil yakıyorki.

  • Murat

   hocam coili likitle ıslattıktan sonra en az 15 dakika beklemeniz gerekiyor + modlu bir cihaz kullanıyorsanız 0.3 için 30w yapmanız gerekiyor

   • xtc 34

    Evet aynılarını yaptım ama yine yanık tadı alıyorum. Koillerin telini sordum klapton teller dedi acaba onunla ilgili mi sıkıntı var

    • enver

     pikoda klapton tel kullanmayın..düz tel kullanın.. 24-26

  • lia x

   kullandığınız likitte etkiliyor cihazın yanında verilen likitle içtiğimde yanık tadı geliyordu coili değiştirmedim kendi kullandığım likitle denedim hiçbi sorun yok… 3lük ve 5lik coillerde 30w üstüne çıkmamanız gerekiyor yanlış bilmiyorsam…ben şu anda 25w-28w arası kullanıyorum memnunum

   • xtc 34

    AYNEN öyle yaptım Eyvallah

    • todilla

     30w üstünde kullanılabilir,zaten coilin üstünde 30-80 arası diyor,60 w a kadar kullanabilirisniz zevkinize göre

  • enver

   ecr coil al..2.90 ıda ….3.7 ye kadar getirebilirsin..woltajına göre..ecr coille kendin sar..daha ucuza gelir..

   • xtc 34

    Aynen öyle yaptım artık hocam ecr sarım kullanıyorum yalnız uzun çekimlerde hafif yanık tadı geliyor kantal 26lık tel kullanıyorum bunun sebebi tel mi yoksa kendi atomizerimi bilmiyorum. Bu yüzden atomizer almayıda düşünüyorum. Pico miniye 22 mm lik oluyormuş sanırım. Tek sarım yapabileceğim bir şey önerebilirmisin artık hangi türe giriyor benim istediğim bilmiyorum. Rda rta rdta hatta gta… Normal sarım yapabileceğim likit tankı olan birşey istiyorum..

    • enver

     eleaf lemo 3 tavsiye ederim.. youtubede incele..4ml tankı var..çift tel sarımlı..yanık kokusu gelmeye başlayınca.. ecr coilin pamuğunu çıkar teli güzelce yak..tekrar pamukla..deliklerde fazla boşluk bırakma akıntı yapar.. birde yanık tadı için tuşa fazla basma..5sn basıyorsan 4sn bas 3sn bas öyle dene

 • erkin

  38 dolar mı? ben 400 tl verdim aldım. fena kazıklanmışım. isterseniz beni kazıklayan kişinin ismini soyismini verebilirim burada.

  • Murat

   aslında kazıklanmadınız maalesef yurtdışı alımlarda gümrük yasağı var. bizim iş güzarlar bunu bilerek fiyatları yüksek tutuyor ben de bugün mega modelini 280 liraya aldım

   • erkin

    bu yapılan bir nevi karaborsacılıktır. piyasada satışı yasal olmayan bir ürünü yüksek fiyatla satmaya kazıklanmak derim ben. gümrükten geçirmenin yolunu buluyorlar ve bu sayede haksız kazanç sağlıyorlar. bu işte ciddi para döndüğünü düşünüyorum

   • Ömer ÇATALKAYA

    nereden 280e aldınız hocam

    • Harun Demir

     Ben sadece mod olarak 170 TL ye aldım. Bana mail atın size yardımcı olayım [email protected]

    • todilla

     yutd dışında 40 dolar civarı satılıyor,gearbestten 19 günde elime ulaştı,sıkı pazarlıkla 250 ye düşebiliyorlar yanında pil ve likit de alırsanız çok bir fark kalmıyor,yurt dışından pil gelmiyor

     • İsmail Aydin (GetMyaDs32)

      300 tl piko melo 3 aldım bende dün cabuk bitiyor yav tank küçük yedek pilde lazım sanırım

     • Kaan Demiröz

      Pil ve 3 likit 225 e aldım bugun. Tahtakalede

     • enver

      ben lemo 3 aldım 4ml likit alıyo..atomizer rda.. coil masrafında yok..telini kendin sar..pikoya uymlu olsun yani 22mm melo 3 2ml likit alıyo..lemo 3 al..birde sony vtc 6 3100 sıkıntı çekmezsin..

 • Berkan Topuz

  iyi akşamlar hocam cihazi yeni aldim 0.3 coil yanik tadi verdi değiştim 0.5 lik coil kullanıyorum wattage modunda ekrana baktigimda 0.50 ? 30 watta kullaniyorum ama bu 0.50 nin ne oldugunu anlamadim bunun düşük mü yüksek mi olmasi gerekiyor neyapmam lazım teşşekr ederim

  • Merhaba, 0.50 0.5 Ohm demektir ve şu an gayet normal kullanmaktasınız.0.5 coilin içerisinde bulunan telin rezistansını göstermektedir.

   • todilla

    0,5 ve 0,3 ohmler daha fazla hassasiyet,daha fazla sıcak buhar için uygun,ekranda yazan atomizerin içindeki coili size söylüyor,coilin üzerinde yazan rakam aralıklarında kullanmaya dikkat edin,

 • burak

  merhabalar öncelikle bilgilendirmeler için teşekkürler benim sorum şu bende pico aldım bi kaç güne elime ulaşacak. Pil şarjı için sipariş vericem yurtdışı sitesinden ancak eilme ulaşması 10-15 günü bulur muhtemelen. Bu süre zarfında pek tavsiye etmiyorsunuz ama pili cihazda şarj etsem yani sadece 10-15 gün için sıkıntı olur mu? Şimdiden teşekkürler

  • todilla

   zorda kalmadığınız sürece şarz etmeyiniz pilin ömrünü kısaltırsınız,içinden çıkan coilleri 0,5 ve 0,3 ohm kullanacaksınız zaten ciğer çekimi için daha uygundur,wattage modunda 25w dan başlayın zevkinize göre yukarı çıkın,yükset w çok buhar,çok likit.hava ayarını kapalıya yakın kullanırsanız sigara içimine kısmen yaklaşırsınız,sigara içimi yüksek ohm ler (1 ve üzeri)ve dar ağızlıklar tercih ediliyor

 • ahmet

  cihazı bugün aldım ilk başlarda bypass modunda kullandım, fokurdama sesi gibi değişik bi ses gelmeye başladı atomizerden bende araştırdım wattage de kullanmamız lazım, 3ohm luk coil takılı, 40 watta kullandım, çekerken 2-3 saniye sonra yine fokurdama oluyor. 20 watta kullanıyorum, fokurdama olmuyor sayılır, kısa aralı uzun süreli çekişlerde 3. veya 4. çekişte olmaya başlıyor.

  pamukta yanık olduğunu düşünmüyorum. kokuda ve tatta sıkıntı yok, fokurdamaya olurken sıcaklık artıyor gibime geldi.

  en başta tankta çok az likit vardı belki pamuk çekememiştir tam dedim, tankın 34 ünü doldurdum natura marka 3mg nikotinli elma aromalı likit ile, 10-15 dk beklettim arada boş çekimler yaptım. sonuç yine aynı.

  napmalıyım 🙂

  • todilla

   farklı bir likit deneyin,wattage modunda 25-30 w kullanın,

 • tolga

  Acemiyim, merhaba ben istick pico melo 3 mini kullanıyorum aldığımdan beri boğaz yanması var nikotini 0,3 le 0,0 ı karıştırarak 0,1 e kadar düşürdüm birşey fark etmedi ve çok fazla öksürük yapıyor nedeni ne olabilir? ve ni veya ti modda kullanmaya çalıştığım zaman otomatik 20w a alıyor kendini bu galiba içinden çıkan coillerin wattage modunda kullanıldığından? eğer öyle ise alırken hangi çeşit coil almam gerekir ? son olarak çekim yaptığımda içinde sanki bişeyler patlıyo çıt çıt diye nedeni ne olabilir?
  şimdiden teşekkürler

  • Recep Turhan

   Nbase de vg ve pg oranlarıyla alakalı olabilir

   • Ersin Ulukök

    Bende de var o sorun 25w da ses geliyor ve sicak buhar veriyor istick pico var 6mg vg80 pg20 likit bugazim da yanmadan yaptı dün hiç birşey yoktu qyni ayarlarda korukluyordum bugün degisti

 • Mert Özsolak

  Bugün bu cihazı alıyorum hazır coiller kalitelilerden pili en iyisinden en fazla dumanı çıkarmam icin hangi ayarı yapmam lazım

  • Recep Turhan

   Merhaba. Wattage kısmı 35w ayarla yoluna bak:-)

  • todilla

   wattage modunda ısı ayarını yükselttikçe buhar artar,coilin üstündeki rakamı geçmemeye dikkat edin,25w dan başlayın yukarı doğru çıkın

   • Rıdvan Yağız

    25w de tat alamoyorsun ki 35 miss 🙂 soba gibi tututyor

 • Recep Turhan

  Merhabalar az önce cihazımızı v1.03 e yükselttim. Artık puff sayısını görebiliyorum. Fakat nasıl sıfırlayacağımı bulamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirm

  • Ersin Ulukök

   Puf sayısını nasıl görüyorsunuz bende yükseltti fakat göremiyorum

   • Cevdet Ipek

    Cihaz açıkken +ve PowerPoint tuşuna bas +tuşuyla değiştir p harfi puf sayin

 • Mert GÖNÜL

  Arkadaşlar gearbestten pil siparişi veren varmı ortalama kaç gün de gelmektedir?

  • todilla

   19 günde geldi adana

 • nuri ernekol

  arkadaşlar yeni aldım 1 hafta kadart oldu çatırtı geliyor ağzıma sıcak likit geliyor nedendir

  • tolga

   bende de oluyo öksürükde yapıyomu?

  • lia x

   yanlış bilmiyorsam 0.3lük coil takılıdır 30wttan yukarı kullanmayın birde kullandıgınız likitten kaynaklıdır büyük ihtimalle likit değiştirin derim ben

 • ahmet uzun

  arkadaşlar pico ekranına yazı nasıl yazabilirim mesela türkiye yazıcam yardımcı olursanız sevinirim 0506 461 11 11

  • caglar cakır

   Eleaf istick 60w kullanıyorum.bende isim yazmak ıstıyorum yardımcı olusanız sevınırım.tesekkurler

  • Cevdet Ipek

   Versiyonu 1.03 güncelle indirdiğin dosyanın içinde logo resmini bul paintle düzelt aynı ölçüde guncellerken o logoyu seç ben yaptım superde oldu https://uploads.disquscdn.com/images/44560f60b39ad59b7dc02e28cc44ff6a6836a8e05fe3d54a97e214a2c9d4da66.jpg

   • barış

    Usta güzel fikirmiş bu paint olayı. Teşekkür ederim süper oldu 🙂

   • btukeskin

    painte girdim yazıyı sildim ismimi yazdım kaydettim güncellemeye girdim logoyu tanıttım ama hala eleaf yazıyor lütfen yardım 🙁

    • Rıdvan Yağız

     Merhaba zaten eliaf yazisi gitmiyor kendi logonu eklediginde bir nevi bilgisayarlardaki ekran koruyucu mantığı woltaj modda ateslemeyi kesince etkinlesitrdigin logo cikiyor painte gir dosta ozelliklere gel sayfw genisligini 96×16 sayfayi siyah beyaz sec ve sayfayi siyaha boya yazini yaz kafana gore semboller ekle dosya farkli kaydet de bmp olarwk kaydet piconu pc ye bagla pico guncelleyiciye gldginde logoyu sec olusturdugun logoyu tanit logo complated filan boswy yaziyordu o yazi gelince islem tamamdir

 • caglar cakır

  Eleaf istick 60w kullanıyorum.bu cıhazın format atılırmı .atılırsa nasıl yapabılırım.ayrıyet
  ten isim yazmak ıstıyorum

 • Cevdet Ipek

  İstick pico kullanıyorum üstündeki pil samsung 2200 mah kaç mah kullanmalıyım

  • enver

   görüntüde pil resmi..pilin yanında coilin ohm değeri vardır..her coil ayrı değerdedir..ohm altında v yazısı vardır..pilin voltu 3.7 dir..3.7 yi geçme..woltace de kullan.. coile göre 20-30 wath arasında kullan..

 • Kerem Uzun

  logo degiştiriyorum ama hala aynı logo duruyor
  neden olabilir

  • barış çeçen

   Cihaz açıkken ateşleme tuşuna 2 defa bas. Logo “ON” konumuna getir. Bir süre bekledikten sonra logo görünür.

 • Alt taraftaki yüzük gibi olan kısmı kapalı tutup çekim yapmışım bilmeden. Bana da benzer ağrı oldu bu yüzden. :/

 • Serdar Daştan

  Eleaf istick pico kullanıyorum likit natura amerikano coil de 3 lük. İçerken buharla birlikte ağzıma likit geliyor. Test ettim. Elimi yuvarlak yapıp çektim ve ciddi ciddi likit geliyormuş elimde gördüm. Ağzımda ıslaklığı oluşuyor buhardan sandım fakat likitten olduğuna emindim boğazım etkilendi sanırım farenjit oldum ya denk mi geldi bilmiyorum. Wattege da 30 da kullaniyorduman. Çözümü nedir arkadaşlar? Yeni kullanıcıyım 3 gün oldu.

  • Mustafa Navruz

   Na tura maxboro likit aldım aynen catirdiyor ve ağzıma likit geliyor 25 w da kullanıyorum ve su an acayip öksürük var coil mi bitti diye formdan bakarken gördüm natura deyince arkadaş jeton düştü

   • Serdar Daştan

    Ağzıma gelmesi düzeldi 5 lik coil taktım bir alakası var mı bilmiyorum

    • Mustafa Navruz

     Bende taktim 5lik coil halen geliyor wattage modumda 35w ben mi yanlış yapıyorum bilemedim

     • Serdar Daştan

      Bence sen biraz yüksekte kullanıyorsun. 32 veya 30 da kullanıyorum. Birde aklıma şu geldı bu çektiğimiz buhar olarak geliyorya ondan dolayı bize öyle geliyor olabilir. Çünkü ben 3-4 çekisten sonra dumanı üflerken bıyıklarım biraz uzun ve ıslanıyor buhardan.

     • enver

      0.5 e en ideali 24-25 wattır..

   • MESUT CEYHAN

    Ağzına likit gelmesi kalite ile ilgili değildir coilin içine aşırı likit sızmıştır kurut içini likit gelmez ağzına

  • Serdar Daştan

   Cevap bilen yok galiba

  • enver

   30 wat çok 24 wath uygun..tabiki likitin kaliteside önemli..eğer pamuğu yaktuysan ondanda olabilir..ama özellikle wath ını düşür.. değişik maraka likit denemeni tavsiye edrim..

   • Serdar Daştan

    Tavsiye edebileceğin likit markası var mı? Natura orijinal likit kullanıyorum. Buharlaşirken hafif ıslanma normali mi?

    • isa yiğit

     Likit bu makinada natura kullan mayin gögüs ve bogaz kurulugu ve agrisi yapar makinaya aldiginiz coil degerlerine bakarak likit alin sakin naturada urunlerinde bunu denemeyin

  • koraydiyebirisi

   Fazla likit doldurmamaya ve cihazı dik bırakmaya özen gösterin.

 • levent sarıkartal

  Merhaba,

  Ben ijust 2 kullanıyorum fakat cihazın tuşu bozuldu zaman zaman takılı kalıyor. Istick pico alıp, ijust 2 nin atomizerini kullanmaya devam etsem bir problem yaşarmıyım ? Mekanik pillerde yaşanan patlama olayları sebebiyle açıkçası artık rahat rahat kullanamıyorum ijust2’yi ve ben de sadece pil kısmını pico ile değiştirerek böyle bir çözüme ulaşmaya çalışıyorum. Güvenlik ve verimlilik açısından bir problem yaşar mıyım ?

  Teşekkürler.

  • enver

   ijust 2 nin çoğu parçası pikoya uymludur..co.lleri tam uyumlu..fakat atomizerin 22mm den büyükse atomizer uymaz..pikonun pil kapağından dolayı 23-24mm atomizerler yani makinanın kafasına takılan parçalat uymaz..

 • Mazlum Ekinci

  Merhaba abim yurt disindan geldi yaninda eleaf istick pico vardi ama urun hakkinda bir bilgim yok ozellikle modeli hakkinda kac watt oldugu ohm falan bilmiyorum yanik tadi aliyorum coili degistirmek gerektigini okudum acilen yardimci olur musunuz fotografi internetten buldum asagida. https://uploads.disquscdn.com/images/9e48802c65c78c4647a11ed7ad54c90ea60c44a3c611b2b19bda5f222b51e344.png

  • enver

   18650 pillerin 3400 mahtan yüksek mahlara kanmayın..sebebi..araştırın..çünkü öyle bir teknoloji yok..

   • Ali Souza

    18650 ma değil pilin fiziksel ölçüsüdür

 • Atakan Aslan

  Elektronık sıgaraya bu makınayla baslamak yanlıs sanırım ılk defa kullanıcam bugun aldım ve ben yukarda yazılanlardam hıcbısey anlamadım. Artı eksı tusuyla getırılmesı gereken oran nedır ben gunde 1.5 paket sıgara ıcen bırıyım benım ıcın hangı ayarlar olucak anlatırmısınız lutfen

  • enver

   you tube de çok güzel anlatımları var onları izle kafana takılan soru olursa yaz..bende aynı makinayı kullanıyo..1.5-2 paket sigara kullanıyordum..yılbaşından beri piko nun sayesinde tek dal sigara içmedim..

 • Emre Eren

  Arakadaslar merhaba yaklaşık 3 gün önce bir istick pico aldım dün cihaz şarjdan aldığım zaman açmaya çalışırım be hiçbişekilde açılmıyor başka pil denedik oda fayda etmedi acaba ne olmuş olabilir yardımcı olabilecek varmı

  • Caner Besimoğlu

   yazılım güncellemesini deneyin

 • Ömer

  İsitick pico eleaf aldım ikinci el içinde bisküvili likit vardı ve tadı süper di ancak likit bittiğinde başka bir likit aldım ve artık tad alamıyorum boğazım yanıyor inceden. Hiç tad yok boş buhar üflüyorum be yapmam gerek üstünde ki coil 0.5 sıcalık ta 30 lütfen yardımcı olun

 • Ömer

  İsitick pico eleaf aldım ikinci el içinde bisküvili likit vardı ve tadı süper di ancak likit bittiğinde başka bir likit aldım ve artık tad alamıyorum boğazım yanıyor inceden. Hiç tad yok boş buhar üflüyorum be yapmam gerek üstünde ki coil 0.5 sıcalık ta 30 lütfen yardımcı olun

 • Ömer

  İsitick pico eleaf aldım ikinci el içinde bisküvili likit vardı ve tadı süper di ancak likit bittiğinde başka bir likit aldım ve artık tad alamıyorum boğazım yanıyor inceden. Hiç tad yok boş buhar üflüyorum be yapmam gerek üstünde ki coil 0.5 sıcalık ta 30 lütfen yardımcı olunnn

 • Ömer

  İsitick pico eleaf aldım ikinci el içinde bisküvili likit vardı ve tadı süper di ancak likit bittiğinde başka bir likit aldım ve artık tad alamıyorum boğazım yanıyor inceden. Hiç tad yok boş buhar üflüyorum be yapmam gerek üstünde ki coil 0.5 sıcalık ta 30 lütfen yardımcı olunNnnnnnnnnn

 • Ömer

  İsitick pico eleaf aldım ikinci el içinde bisküvili likit vardı ve tadı süper di ancak likit bittiğinde başka bir likit aldım ve artık tad alamıyorum boğazım yanıyor inceden. Hiç tad yok boş buhar üflüyorum be yapmam gerek üstünde ki coil 0.5 sıcalık ta 30 lütfen yardımcı olunNnnnnnnnnnnnnnnn

 • Mehmet Fatih Atalay

  hocam bu ürünü kullanıyorum çok memnunum fakat bi sorum olacak ıstick pico da coil nikelmi titanyummu ?

 • Çağlar Özdil

  Merhabalar yaklaşık 3. Hafta olacak istick pico melon3 kullanıyorum yanında gelen 0.3 ohm luk coil ile başladım ancak bugün yanık tadı gelmeye başladı coilmidir sorunacil yardım 🙏

  • ibrahim bingöl

   Coil yanmis degistir

 • ibrahim bingöl

  Just s in atomizeri pico ya uyar mi ?

 • Abdullah Cebeci

  0.3 coil kullanıyordum 30-35 watt arası çok iyi duman alıyordum şimdi 0.3 ecl diye bir coil aldım duman neredeyse çok az ecl coil özelliğ mi bu acaba ?

  • Ahmet Erol

   Büyük ihtimal ile aldığınız coil sigara içimlik coildir bu yüzden az buhar verir

 • Murat Sayın

  Cihazın şarj girişinin altta olması çok ciddi bir sorun. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Nasıl çözüm buldunuz? (pico mega)

  • Ahmet Erol

   Bir pil fazla aldım pil şarj edici ile kullanıyorum biri bittiğinde diğeri ile değiştiriyorum öneririm

 • Onurcan Yılmaz

  Melo3 yeni aldim weak battry diyiyo coile 1 damla likit damllattim sonra icine doldurdum ve az duman geliyo sorun sarji olmadigimidir suan sarjda

  • Fredgycon

   Dostum cihazını şarja tak. Şarjı az olduğunda weak battery der

 • alpaslan akcelep

  Bilgi saray cihazı algilamiyo sebep nedir tsk

  • Öncelikle cihazınızın orijinal olup olmadığını kutusunun arka kısmında bulunan kod ile eleafworld.com sitesinden kontrol ediniz. Eğer cihazınız orijinal değilse malesef güncelleme yapamazsınız. Cihazınız orijinal ise ve bilgisayarınız görmüyorsa bir kaç farklı usb kablosu veya başka bir bilgisayar ile denemenizi tavsiye ederim.

 • Peyami Karacabey

  Merhabalar, bende bugün bu kervana katıldım arkadaşlar. Ve Allahın izniyle sigarayı geride bırakacağım. Kullanım ile ilgili birçok detaylı ve aydınlatıcı yorumlar yapılmış, herkese teşekkürler.
  Benim maruzatım şu olacak, ben pil içindeyken normal olarak şarj ediyorum. Bu patlamaya yada herhangi bir soruna yol açar mı? Aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler

  • Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
   Her ne kadar cihazların içerisinde piller şarj edilebiliyor olsalar da üreticiler dahi bu işlemin sağlıklı olmadığını kendi sitelerinde belirtiyorlar. Bu sözünü ettiğimiz piller hem fiziksel hem de kimyasal olarak şarj sırasında ayrı bir özene ihtiyaç duymaktadırlar. Örnek vermek gerekirse bir pil 4.2 volta kadar şarj edilebilir ve bu değerin üstüne çıkıldığı zaman pilin iç dengesinde değişiklikler olmaktadır ve pil patlamasa bile gaz salımı yapabilir. Eğer cihazınız pilin dolduğunu farketmeyip şarj etmeye devam ederse gaz salımı sonrası çok ısınıp alev alabilir. Bu sebepten dolayı harici sadece bu işlem için üretilmiş güvenilir markaların şarj aletlerini kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer şu an için şarj aletiniz yok ise cihaz içerisinde şarj ederken pil dolar dolmaz usb kablosunu çıkarınız ve her zaman gözünüzün önünde bulundurunuz. Şarj sırasında cihazı kullanmayınız.

   http://www.buharlab.com/2016/04/19/elektronik-sigara-pilleri-sarj-cihazlari/
   http://www.buharlab.com/2016/03/31/pil-secimi-dikkat-edilmesi-gerekenler/
   Ayrıca bu yazıları okumanızda büyük fayda görüyorum.

   http://www.eleafworld.com/istick-pico-kit/ sayfasının en altında bu uyarıyı görebilirsiniz.

   • Peyami Karacabey

    İlgi alakanız ve bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Önümüzdeki ay da kısmetse pil şarjına bir bütçe ayırarak dediğiniz gibi daha verimli bir kullanım sağlayacağım. Şimdilik gözümün önünde tam şarj sonrası çıkararak bahsettiğiniz gibi gaz salınımını engelleyeceğim. Daha yeni bir kullanıcıyım ancak şimdilik gerek içim konusunda gerekse estetik açıdan benim gibi yeni başlayanlara ürünü tavsiye ederim. Teşekkürler

   • Peyami Karacabey

    Bir sorum olacak. Ürünü yan olarak bıraktığımda bir süre sonra az da olsa akıntı olduğunu farkettim. Bu normal mi, özellikle cepte taşırken yarın öbür gün yan dönüp akarsa büyük sıkıntı yaratabilir çünkü?

    • Öncelikle coilin yerine sıkı bir şekilde yerleştirildiğinden emin olun ve doldururken alt kısımda bulunan hava kanallarını (yüzük gibi sağa sola çevrilebilen kısım) kapatınız ve üstten doldururken fazla vakit kaybetmeden doldurup üst kapağı sıkıca kapatınız. Bu şekilde akıtmaların önüne geçebilirsiniz.

     • Peyami Karacabey

      Peki şarj ederken şarj aşamaları tek tek dolduktan sonra (2. Kademede şarja taktıysam 2-3-4-5 olarak, sonra 3. Kademeye geçince 3-4-5 olarak) son aşamanın da dolması ile birlikte en aşağından direk en yukarı olarak simge değişiyor. (0’dan direk 5’e olarak. Bu şarj tamamanen doldu demek midir?

     • ahmet tutar

      Cihazı yeni aldım hangi modda kaç wattda kullanmam gerek cihaz şuanda bypass modunda yeni başlayanlar için tavsiye etmemişsiniz bu modu yardımcı olurmusunuz

     • Wattage modunda 10-15 watt gibi bir değer ile başlayarak yavaş yavaş yükseltin. Tankı doldurduktan sonra 10 dakika kadar bekleyin.

     • ahmet tutar

      Bilgi için tşkr ederim cihazın şarjını usb girişinden yapsam bir sorun olurmu

 • ahmet tutar

  İstcik pico aldım hangi modda ve kaç wattda kullanmam gerek şu anda cihaz bypass modunda kullanım klavuzunda yeni başlayanlara tavsiye etmemişsiniz bu modu birde kutunun içinden çıkan coillerin telleri ne acaba yardımcı olursanız sevinirim

  • Fredgycon

   Wattage modunda kullanım yapman gerekir dostum. Bypass modunda uzun süreli kullanman hem coiline zarar verir hemde likitin çabuk biter 😀

   • ahmet tutar

    Kaliteli likit markası önerebilirmisin ve nereden alabilceğimi

   • ahmet tutar

    Atomizeri dün değiştirdim bugün cihaz no atomizer hatası veriyor sorun ne olabilir

 • Gürkan Eker

  Merhaba;
  Yaklaşık 3,5 aylık istick pico kullanıcısıyım. Sitenizi ilgiyle takip ediyorum. IDA elle sarım atomizere geçiş yaptım. Kantal tel kullanıyorum. Yukarıda bahsettiğiniz üzere cihazı Temperature M1, M2, M3 ile sıcaklık ayarında kullanmak istiyorum. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

  • Kanthal tel ile sıcaklık kontrolünü kullanamazsınız. Eğer sıcaklık kontrolünde kullanmak istiyorsanız SS316L yani paslanmaz çelik tel tavsiye ederim.

  • mustafa gürler

   Usta cihazı güncelledinmi

   • Gürkan Eker

    Henüz güncellemedim.

 • günay

  Merhaba,
  melo ııı tanklı pico için ağızlık değiştirme (sigara izmarit kısmı gibi daha küçük çaplı) imkanı var mıdır, nasıl nereden temin edebiliriz?
  teşekkürler, günay

  • Fredgycon

   Selamlar,
   Bir yerlerde okumuştum sigara içimi için ağızlıkların olduğunu söylemişlerdi. Sanırım biraz araştırarak bulabilirsiniz.

  • Ahmet Erol

   İnternet sitelerinde likit satan web sitelerinde bulunuyor piyasada adı driptipdir.

 • mustafa gürler

  Daha geçen hafta istick pico almıştım güncelleme için pcye bağladığmda none device hatasını verdi yardım eder misiniz çok acil

  • Fredgycon

   Selamlar,
   Ürününüzün sahte olduğunu bildirmek isterim. Orjinal üründe program direk ürünü görür, güncelleme yapar. Cihazınızın sahte olduğunu anlamak için en basidinden güç tuşuna 20 defa bastığınızda normalde cihazınız versiyonunu gösterir. Eğer 20 tıklamada hiçbirşey göstermiyorsa, cihazınız aynı şekilde sahtedir.

 • Firat

  Merhaba pico aldım yeni fakat 3 ‘ün üzerinde kullandigim zaman çekime başlıyorum hemen battery lov yazıyor çok az duman çıkıyor. Ve sadece wintage modunda kullanabiliyorum diğerlerin de m1 m2 m3 aynı çekilde battery lov diyor. Sebebi nedir acaba

  • Ahmet Erol

   Piliniz desteklemiyordur, sony vtc 5 veya gene sony vtc6 alırsanız şarjınız dayanır

 • Osman Kozar

  hocam ben en yumuşak içim sağlamak istiyorum içerken boğazım yanıyor hafif coil falan yeni likit te öyle 3 normal herşey en yumuşak içim için boğazımın yanmasını hiç istemiyorum ve çok duman çıkmasını istiyorum hangi ayarları yapmalıyım yardımcı olurmusun?

  • Yücel Erkan

   wattage modu 25 watt da içmeye başla likitin nikotin oranı 3 olması gerek bogazını felan yakmaz 🙂

   • EnginÖnay Kısa

    Dostum bendede pico melo3 modeli var kullanıodum bi anda kapandı ve açılmıyo hiç bi görüntü yok

    • Yücel Erkan

     güncelleme silinmiştir tekrar yüklemen gerek

  • koraydiyebirisi

   Arkadaşın söylediğine ek olarak 100% VG likit kullanabilirsiniz.

 • TC Samet Top

  Arkadaşlar bu ürünü aldım arkadaki barkodu kazıdım orjinal ürün diyo ama güncelleme olmuyo nedir sorun

  • Ahmet Erol

   Güncellemeyi bilgisayar üzerinden yapmalısınız, youtubede güzel videolar bulunuyor

 • Erdem Alacam

  Ben is tic pico aldım bu kullanacağım zamn düğmeye basıyorum ve ses geliyor çatır çutur diye sebebi ne olabilir

  • Yücel Erkan

   iyi çalışıyor demek 😀

   • volkan yarar

    1 aydır eleaf stick pro kullanıyorum. 0.3 çilek aromalı likit var ama son 1 haftadır. aroma çok azaldı. arkadaşta aynı cihaz var onda böyle bir sorun yok. yardım s.o.s

    • Ozan Filizoğlu

     Coiliniz yanmış olabilir , Likitinizin ağzını açık bırakmış olabilirsiniz , buharcı dili olmuş olabilirsiniz yeni bir likit ve coil alınca sorun kesinlikle düzelecektir.

 • valar morgulis

  Bi hafta önce aldim ve su an tum kuvvetimle cekiyorum hic bi buhar vs gelmiyor.neden olabilir

  • Ahmet Erol

   Makinanızın açık olduğundan emin misiniz? Yada ekranda hata veriyordur

 • ahmet tutar

  Atomizeri dün değiştirdim bugün cihaz no atomizer hatası veriyor sorun ne olabilir

  • Ahmet Erol

   Atomizer tam takılmamıştır bir daha söküp takın

 • Hasan Dağdöğen

  Bi sorum olacakti bu piconun tc modlarindaki onerilen watt ve derece ayari nedir

 • Hasan Dağdöğen

  Bide coillerde kac wattda calistricagim yaziyormu

  • Ahmet Erol

   Coillerin üstünde watt aralığı yazar biri 30-80 biri 30-100 olmalı

 • Hasan Dağdöğen
  • Ahmet Erol

   Yok hayır bununla şarj edebilirsiniz

 • Tevfik Arslan

  elimde iki tane istick pico 75w var fakat bunların ohm ayarları farklı bu yüzden biri çabuk ısınıyo bunu nasıl düzeltiriz

 • Sercan Kâşif

  Ben sony vtc5 alacağım, ortalama pil ömrü kaç gün/ay’dır ? ve bittiğini nerden anlarım 🙂

  • koraydiyebirisi

   Vtc5 ile 400 puff alabiliyorum ben, AL85 cihazımda. Bu da benim için tam günden biraz fazlası.

 • cüneyt

  merhaba arkadaşlar sigarayı bırakmak umuduyla bugün elime geçen eleaf istick pico hakkında biçok bilmediğim şey var kutadan çıkardıgım gibi kullanıyorum bu power tuşuna basıp ayarlara geçip çeşitli teller falan anlatıyolar bunlar nedir neyin nesidir kullanım kılavuzunda sanki kimyasal bileşeni anlatır gibi anlatmışlar hiç bişey anlamadım bu ayarlardan bilgisi olan yardım edebilirmi?

 • rahim

  kolay gelsin ben yeni kullanıcıyım nasıl ayar yapmam lağzım

 • Soner

  Ekranda yazan Bypass ayrindan bir türlü çıkamıyorum nasıl çıkabilirim teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.
  05350330085

 • Ozan Filizoğlu

  Selamlar just2 kullanıyordum cihazımın modu bozulduktan sonra pico mod aldım just 2 başlığını üstüne taktım suan çok memunum ama biraz tedirginim sony vtc5 pil aldım 30A(aslında amperinden emin değilim alıdığım satıcının sözü) ve 3.54V ayrıca coilimde 0.25 ohm eğer 3.54V un üzerine cıkarsam bir sorun olacakmıdır W ı artırdıkca V da yükseliyor ve bunun sonuçları ne olacak ?

 • Ali Usluer

  Hocam pico 3 mini kullanıyorum cihaz şarj oluyo ama göstergede gözükmüyo ilk aldıgımdaki gibi hersey gözüküyo var sadece sarja taktıgımda şarj olduguna dair bi belirti yok heryere baktım araştırdım bulamadım yardımcı olurmusunuz

  Mail [email protected]

 • Samet Doğan

  Eleaf pico 3 mini kullanıyorum 9 mg nikotin likit kullanıyorum atomizeri değiştirdim nargile içimi fakat duman az gelmeye başladı ekranda 0.60 ohm ve 4.92 v yazıyor 40.0 watta kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 • İbrahim Şenlik

  Eleaf istick pico sigaram şarj olmuyor.Ne yapmalıyım ?