Elektronik Sigara Pilleri ve Şarj Cihazları

Geçtiğimiz günlerde elektronik sigara için pil seçimi ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bir yazı paylaşmıştık ve şimdi bu önerdiğimiz pilleri en ucuza nereden alabileceğimizin listesini yazacağız.

Bir çoğunuzun haberi vardır Fasttech bir süre önce pil gönderimini durdurdu ve elektronik sigara için uyumlu pil bulmak daha sıkıntılı hale geldi. Şu aralar yurtdışından uygun fiyata alabileceğimiz pek fazla seçenek malesef bulunmuyor. Yurtiçi fiyatları zaten genelde iki katından daha pahalıya elektronik sigara kullanıcıları tarafından satılıyor. Bu satıcılar da aynı şekilde aşağıdaki önerdiğimiz yerlerden temin ediyorlar.

Eğer neden sadece bu pilleri öneriyorsunuz diyorsanız diğer yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Yinede uyarmak istiyorum her pil elektronik sigara kullanımı için uygun değildir ve yanlış pil kullanımı çok kötü sonuçlar doğurabilir. Ayrıca pilleri cihazınızın içinde değil harici bir şarj cihazı ile şarj etmeniz gerekmektedir ve önerilen şarj cihazlarını da fiyatları ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

Malesef diğer yazımızda önerdiğimiz pillerin hepsini bulamadık ama aşağıdaki piller her türden kullanıcıyı memnun edeceğini düşünüyoruz.

Samsung 25R – 2500mAh

1 adet  Samsung 25R – 4.30$ yaklaşık 12 TL

2 adet Samsung 25R – 8.19$ yaklaşık 23 TL

4 adet Samsung 25R – 15.99$ yaklaşık 45 TL

Samsung 30Q – 3000mAh

1 adet Samsung 30Q – 4,81$ yaklaşık 13.5 TL

2 adet Samsung 30Q – 9,19$ yaklaşık 26 TL

4 adet Samsung 30Q – 17,57$ yaklaşık 50TL

LG HG2 – 3000mAh

1 adet LG HG2 – 4,81$ yaklaşık 13.5 TL

2 adet LG HG2 – 9,19$ yaklaşık 26 TL

4 adet LG HG2 – 17,57$ yaklaşık 50TL

Sony VTC4 – 2100mAh – Özellikle yüksek wattlara çıkmak isteyenler için harika bir seçenek.

4 adet Sony VTC4 – 15.19$ yaklaşık 43 TL

Eğer 2 veya 4 adet sipariş verirseniz yanında kutuları ile birlikte geliyor. Henüz tekli hiç sipariş vermediğim için tek pilin nasıl gönderildiği hakkında bir bilgim yok. Böylece ekstra bir taşıma kutusu almanıza gerek kalmıyor.

Pilleri siparişi verirken sipariş başına 8 pili geçmeyecek şekilde verirseniz hem paketiniz küçük olacağından hem de ağır olmayacağı için gümrükte fazla dikkat çekmeyecektir. Ayrıca pil sipariş verirken siparişin yanına elektronik sigara parçaları eklemeyin, sadece pil siparişi verin ve “Tracking Number” yani takip edebileceğiniz bir numara olmasınada dikkat etmeyi unutmayın.

Şarj Cihazları

Aşağıda önerdiğimiz şarj cihazları güvenilir ve bir çok defa test edilmiş cihazlardır.

Xtar VC2

Xtar markasının VC2 modeli 2 pili aynı anda şarj edebilmektedir. Saatte 0.5A yani 500mAh şarj edebilmektedir. Ekranı sayesinde pilinizin voltajını, ne kadar şarj olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Xtar VC2 modelini buradan yaklaşık 45 TL gibi bir fiyata sipariş verebilirsiniz.

Xtar VC4

Xtar markasının VC4 modeli 4 pili aynı anda şarj edebilmektedir. Saatte dört adet pili 0.5A yani 500mAh şarj edebilmektedir eğer iki pil şarj ederseniz bu hız iki katına çıkmaktadır. VC2 modeline göre iki kat daha hızlı diyebiliriz. Ekranı sayesinde pilinizin voltajını, ne kadar şarj olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Xtar VC4 modelini buradan yaklaşık 77 TL gibi bir fiyata sipariş verebilirsiniz.

Nitecore i2

Uygun fiyatı ile en çok satan cihazlardan bir tanesidir. Nitecore i2 iki pili aynı anda saatte 500mAh ile şarj edebilir. Ekranı bulunmuyor ama her pil slotunun üstünde 3 adet led bulunuyor ve bu ledler sayesinde pilin ne kadar şarj olduğunu görebiliyorsunuz.

Nitecore i2 modelini buradan yaklaşık 43 TL gibi bir fiyata sipariş verebilirsiniz.

Nitecore i4

Nitecore markasının i4 modeli 4 pili aynı anda şarj edebilmektedir. Saatte iki adet pili 750mAh şarj edebilmektedir eğer dört pil şarj ederseniz bu hız yarıya (375mAh) düşmektedir.

Nitecore i4 modelini buradan yaklaşık 56 TL gibi bir fiyata sipariş verebilirsiniz.

Nitecore D2

Şarj etme hızı olarak i2 modeli ile aynı olan Nitecore D2 ekstra olarak bir ekrana sahip ve pilin voltajını rahatlıkla görebilirsiniz.

Nitecore D2 modelini buradan yaklaşık 58 TL gibi bir fiyata sipariş verebilirsiniz.

Nitecore D4

Şarj etme hızı olarak i4 modeli ile aynı olan Nitecore D4 ekstra olarak bir ekrana sahip ve pilin voltajını rahatlıkla görebilirsiniz.

Nitecore D4 modelini buradan yaklaşık 85 TL gibi bir fiyata sipariş verebilirsiniz.

Şarj aletlerinin kutuları ve kendileri biraz büyük oldukları için sipariş verirken yanına herhangi bir elektronik sigar parçası eklemeyin. Büyük ve ağır paketler genelde gümrük tarafından açılıp kontrol edilmektedir. Şarj aletini de pil siparişi verir gibi tek bir sipariş olarak satın alınız.

Eğer elinizde başka bir pil veya şarj aleti var ve emin değilseniz yorumlarda istediğinizi sorabilirsiniz.

Günlük veya anlık indirimleri kaçırmak için Facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın.