Evic VTC Mini & Cuboid Güncelleme Rehberi

Joyetech Evic VTC Mini ve Joyetech Cuboid nasıl güncellenir? Sadece bir kaç saniye içerisinde cihazınızı en son sürümüne bu rehber ile güncelleyebilirsiniz.

Evic VTC Mini & Cuboid Güncelleme Rehberi

Öncelikle gerekli dosyaları Joyetech’in kendi sayfasından indirmemiz gerekiyor.

Windows kullanıcıları buradan UpgradeFirmware.zip dosyanı indirebilirler.

Mac OS kullanıcıları ise buradan UpgradeFirmware.pkg.zip isimli dosyayı indirebilirler.

Eğer linkler çalışmıyor ise buradan Joyetech’in kendi sitesinden sol taraftan kullandığınız işletim sistemini seçerek indirebilirsiniz.

Daha sonra aşağıdaki rehberi takip ederek cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

Windows Kullanıcıları İçin Evic VTC Mini ve Cuboid Güncelleme

VTCMini Cuboid Nasıl Güncellenir Windows

UpgradeFirmware.zip dosyasını indirdikten sonra herhangi bir kurulum işlemi yapmaya gerek yok. Dosyayı Winrar veya benzeri bir program ile açın ve içindekileri istediğiniz bir yere çıkartın.

VTCMini Cuboid Nasıl Güncellenir Windows

UpgradeFirmware.zip dosyasını açtıktan sonra yukarıdaki gibi bir klasör oluşturmuş olacaksınız. Burada ise UpdateFirmware.exe programını çalıştırıyoruz.

VTCMini Cuboid Nasıl Güncellenir Windows

Eğer cihazınız bilgisayara USB kablosu ile bağlı değilse yukarıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Şimdi cihazınızın yanında gelen USB kablosu ile Evic VTC Mini veya Cuboid hangisini güncellemek istiyorsanız bilgisayara bağlayınız.

VTCMini Cuboid Nasıl Güncellenir Windows

Elektronik sigaranızı bilgisayara bağladıktan sonra yukarıdaki ekranda hangi cihazı ve sürümü kullandığınızı göreceksiniz. Daha sonra “Update” yazan mavi butona basıyoruz.

VTCMini Cuboid Nasıl Güncellenir Windows

“Update” butonuna bastıktan sonra karşımıza yukarıdaki pencere açılacak. Buradan istediğiniz güncellemeyi seçin. Seçimi yaptıktan hemen sonra güncelleme işlemi başlayacaktır. Hangi cihazı güncellemek istiyorsanız o cihazın ismine sahip güncellemeyi seçmeniz gerekiyor. Yanlış bir sürüm seçerseniz cihazınıza zarar verebilirsiniz. Son gelen güncelleme ile Evic VTC Mini için V3.02 ve Cuboid için ise V3.02 veya V3.12 nolu versiyonlar bulunmaktadır.

Cuboid kullananlar için burada iki farklı seçenek bulunuyor. Eğer V3.12 sürümünü seçerseniz cihazınız aynı zamanda 200 Watt olacaktır. Cihazınızın 150 Watt kalmasını istiyorsanız benim gibi, V3.02 olan versiyonunu seçmeniz gerekiyor.

VTCMini Cuboid Nasıl Güncellenir Windows

Bu işlem 1-2 saniye içerisinde tamamlanacak ve karşımıza yeni bir pencere açılacak. “Firmware update completed.” dediği zaman işlem tamamlanmış oluyor. OK tuşuna basarak pencereyi kapatın. Artık cihazımız en son güncellemeye sahip olacaktır.

Mac OS Kullanıcıları İçin Evic VTC Mini ve Cuboid Güncelleme

Mac kullanıcılarının indirdikleri UpgradeFirmware.pkg.zip dosyasını The Unarchiver veya benzeri bir programla açtıktan sonra ufak bir kurulum yapmaları gerekiyor. Kurulum tamamlandıktan sonra Launchpad ekranında aşağıdaki simge belirecektir.

VTCMini Cuboid Güncelleme

Yukarıda gördüğünüz UpdateFirmware programını çalıştırıyoruz.

VTCMini Cuboid Güncelleme

Eğer cihazınız bilgisayara USB kablosu ile bağlı değilse yukarıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Şimdi cihazınızın yanında gelen USB kablosu ile Evic VTC Mini veya Cuboid hangisini güncellemek istiyorsanız bilgisayara bağlayınız.

VTCMini Cuboid Güncelleme

Elektronik sigaranızı bilgisayara bağladıktan sonra yukarıdaki ekranda hangi cihazı ve sürümü kullandığınızı göreceksiniz. Daha sonra “Update” yazan mavi butona basıyoruz.

VTCMini Cuboid Güncelleme

Daha sonra açılan pencerede Hex isimli klasörü açıyoruz.

VTCMini Cuboid Güncelleme

Hex isimli klasörü açıktan sonra karşımıza yukarıdaki gibi bir liste çıkacaktır. Buradan istediğiniz güncellemeyi seçin. Seçimi yaptıktan hemen sonra güncelleme işlemi başlayacaktır. Hangi cihazı güncellemek istiyorsanız o cihazın ismine sahip güncellemeyi seçmeniz gerekiyor. Yanlış bir sürüm seçerseniz cihazınıza zarar verebilirsiniz. Son gelen güncelleme ile Evic VTC Mini için V3.02 ve Cuboid için ise V3.02 veya V3.12 nolu versiyonlar bulunmaktadır.

Cuboid kullananlar için burada iki farklı seçenek bulunuyor. Eğer V3.11 sürümünü seçerseniz cihazınız aynı zamanda 200 Watt olacaktır. Benim gibi cihazınızın 150 Watt kalmasını istiyorsanız, V3.01 olan versiyonunu seçmeniz gerekiyor.

VTCMini Cuboid Güncelleme

Bu işlem 1-2 saniye içerisinde tamamlanacak ve karşımıza yeni bir pencere açılacak. “Firmware update completed!!!” dediği zaman işlem tamamlanmış oluyor. OK tuşuna basarak pencereyi kapatın. Artık cihazımız en son güncellemeye sahip olacaktır.

Henüz bu iki harika cihazdan birine sahip değilseniz aşağıdaki mağazalardan çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Evic VTC Mini burada yaklaşık 100 TL ve

Cuboid’i ise buradan 116 TL gibi çok uygun bir fiyata alabilirsiniz.

Eğer sorularınız veya yaşadığınız bir sorun olursa yorum yazarak sorabilirsiniz.

 • Uckun Esenturk

  Oyun da var yeni güncellemede 😀

  • Flappy Bird oynarken telefonlarını kıranlar görmüştük bakalım aynısı yine olacak mı 🙂

 • Hasan Tekeli

  Merhabalar. Ben eVic-VTC mini kullanıyorum, ancak cihaz hakkında hiç bilgi sahibi değilim. Güncelleme yazınızı okudum herşeyi yapıyorum ama UpdateFirmware ekranında cihazımın bilgileri çıkmıyor ve güncelleme yapamıyorum bu yüzden. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

 • Berkay

  güncelledim ama seçeneklerde ss coilim için ss modu yok

 • Adnan Günar

  sanıyorum benim cihaz klon çıktı buna güncelleme yapmak mümkünmü

  • Özgün Sarıaltın

   Benim cihazda öyle çıktı. Güncelleme yapmasam nolurki. Cihazda sorunyok şimdilik

 • Gurhan Kayabey

  Merhabalar öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederiz, yönlendirmeler hatalarımız gayet ortaya çıkıyorlar. Benim de bir sorum olacak, cuboid cihaz, griffin 25 top airflow başlık kullanıyorum. cuboidi güncelledim(v3.13’e) ancak hiç bir oynama veya kurcalama yapmamama rağmen aradan yaklaşık 3-4 saat sonra cihazın ekranında ‘no atomizer found’ yazısı geldi, sağına soluna baktım söktüm taktım nafile. Yine aynı yazı varken hiç bir oynama yapmadım bu sefer de kendi kendine ‘atomizer low’ ekranı geldi. Dipnot; smart bölümünde seviyeyi en alta getirmiştim ondan sonra mı oldu diye düşünmedim değil o bölümün ne işe yaradığını bilmiyorum nacizhane. Yardımcı olursanız çok sevinirim 2 gündür malesef buharsız takılıyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

  • Merhabalar,
   Cihazınızı elime alıp incelemeden bu konu hakkında sadece bir kaç tavsiyede bulunabilirim ve umarım işinize yarar.
   Öncelikle bu hatayı genelde modunuz atomizer ile sağlıklı bir bağlantı kuramadığı için vermektedir ve bu yüzden tankınızın altındaki altın renkli bağlantı vidasının yeterince dışarıda olduğuna dikkat ediniz. Eğer bu çok içeriye girmiş ise mod bağlantı kuramaz. Yine aynı şekilde Cuboid’in bağlantı yerinin içeriye çökmediğine ve temiz olduğunda emin olun. Bir cımbız yardımı ile çok nazik bir şekilde yukarıya doğru çekip deneyebilirsiniz.
   Bir başka sebep ise sarımınızdan kaynaklanıyor olabilir. Tellerin hiç bir yere temas etmediğine ve vidaların yeterince sıkıldığına dikkat edin. Atomizer Low uyarısı yani rezistansın çok düşük olduğunu belirttiği için tekrar sarım yapmanızı tavsiye ederim.
   Smart modu sadece power modunun 10 farklı rezistansı kaydedebilen şeklidir ve bu hata ile karşılaşmanıza etkisi olacağını sanmıyorum.
   Ayrıca güzel mesajınız için ben teşekkür ederim, aramıza hoşgeldiniz.

   • Gurhan Kayabey

    Hocam ne demek rica ederim. Benim problemim(akım ölçerle denedim) başlığı oturttuğumuz noktaya akım gelmiyor durduk yere nasıl böyle bir problem oluşur bilmiyorum, yurtdışından aldığım için geri de gönderemiyorum burada da açtırmak istemedim ama yapacak başka birşey bulamıyorum. Gerçi bu cihazı kime emanet edebilirim onu da bilmiyorum, tamir konusunda tecrübeli neresi var neresi yapar bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Tekrar teşekkür ederim.

    • Cihazın iç kısmı hiç karışık değil aslında sadece bir chip ve birkaç kablo bulunuyor eğer eliniz yatkın ise kendiniz de sorunu bulup tamir edebilirsiniz ama en güvenlisi bir elektrikçiye veya telefon tamircisine götürerek şansınızı deneyebilirsiniz. Rica ederim umarım yeterince yardımcı olabiliyorumdur.

 • İlerlemeleri burada dediğiniz gibi anlatırsanız çok sevinirim. Umarım en kısa zamanda cihazınızı tamir edebilirsiniz.

 • Farklı bir bilgisayar veya usb portu ile denerseniz sorunun hallolacağını düşünüyorum.

 • BY. KINIK

  pico için hangi güncelemeyi kıllanacagız

 • BY. KINIK

  cihaz acıkmı kapalımı olmalı

 • BY. KINIK

  acil cevap

 • Alaaddin Karaaslan

  Merhaba ben cuboid 150 w cihaz aldım ve güncelleme yapmama rağmen cihazda max wolataj değeri 93.5 oluyor sebebi nedir acaba? Şimdiden teşekkürler.

 • Fatih ünsal

  merhabalar
  eleaf istick pico melo ııı cihazımı mumkunatı yok bilgisayara bağlayıp güncelleme yaptıramadım . denemediğim kablo denemediğim bilgisayar kalmadı . ürünüm orjınal olduğunu sanıyorum . satın aldığım kutudaki seriali kazıyıf eliaf sitesine yazdığımda seriali ortay çıkıyor . ürünüm sizce orjinal mi ve ne yapmalıyım

  bol buharlı günler

 • erhan kocaman

  iyi günler görseldeki adımları izledim pico cihaz kapandı daha da açılmıyor