Mart ayında neler oldu?

Şubat ayında ilkini yazdığımız ay sonu özetinin ikinci versiyonu olan mart ayı özetinde sizler için bir çok yeni haber var.

Buharlab.com

Buharlab Logo

İlk olarak tabi en önemlisi Buharlab.com açıldı. Daha önce takip edenler bilecektir ebuhar.wordpress.com adı altında yazılarımızı paylaşıyorduk. Eğer farketmediyseniz   artık ebuhar’a girince direk buraya yönlendiriliyorsunuz 🙂 Umarım yeni sitemiz hepinizin hoşuna gitmiştir. Eğer bir öneriniz veya isteğiniz varsa lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Kangertech Dripbox

KangerTech Dripbox

Kangertech geçtimiz ay Dripbox modelini tanıttı. Pek fazla göremediğimiz bu model türü alışılagelmiş elektronik sigaralardan biraz farklı. Cihaz beraberinde RDA ile birlikte geliyor ve modun içerisinde 7ml kapasiteye sahip bir likit haznesi bulunuyor. 510 bağlantısının içindeki bir kanal bu şişe ile birbirine bağlı. İngilizce “Squonker” veya “Bottom Feeder” olarak bilinen bu türün çalışma mantığı ise modun içerisinde bulunan şişeyi sıkıştırdıkça damlatmalı tankın içine likiti taşımasından ibaret. Cihaz bir adet 18650 pil ile çalışıyor ve herhangi bir ekranı veya ayarı yok. Henüz tel sarmayı bilmeyenler veya istemeyenler için ise hazır sarılmış tellerde pamuğu ile birlikte ayrıca satılacakmış.

Kangertech Dripbox burada yaklaşık 30 dolar.

Kangertech CL TANK

KangerTech CL Tank

Bir başka Kangertech haberi daha var. Kangertech, Cubis tankı ile birbirine çok benzeyen bir tank tanıttı. Cubis tankı nedir diye soracak olursanız eğer burada ayrıntılı bir şekilde anlatmıştım. Sub- ve Toptank ile yeni başlayanların vazgeçilmezi olan Kangertech bu konuda da umarım başarılı olur. CL Tank adı verilen bu tank aynı zamanda çocuk kilidi ile beraberinde geliyor. Tankın üst kısmını sökebilmek için biraz bastırdıktan sonra çevirmeniz gerekiyor. 22mm çapında olan CL Tank 2 ve 4ml olmak üzere iki farklı modele sahip. Cubis mantığı ile çalıştığı için sızdırma veya akıtma gibi sorunlar tarihe karışmış oluyor. Şu an için Cubis ve CL Tank daha çok yeni başlayanlara hitap ediyor. Umarım en kısa zamanda daha profesyonel modeller görebiliriz.

Kangertech CL Tank burada sadece 21 dolar. 

Joyetech AIO 

Joyetech AIO

Joyetech Avrupa’ya 20 mayısta gelecek elektronik sigara düzenlemelerine erkenden cevap vermek adına yeni bir cihaz tanıttı. Kurallar gereği elektronik sigaraların bataryası, tankı çıkarılamayacak, çocuk kiliti bulunacak ve 2ml tanka sahip olacak. Joyetech AIO “All In One” modeli ile bu kurallara uygun gibi gözüküyor. 1500mAh bataryası bulunan AIO modelinin tankı aslında Cubis ama batarya ile bir bütün halinde ve çıkarılamıyor. 19mm çapında ve Cubis coilleri kullanılabiliyor. Merakımdan satın alıp kullandığım cihazın yanında gelen coiller 0.6 Ohm ve daha çok ağıza çekim için düşünülmüş ama ciğere çekimde yapılabiliyor. Cubis RBA ünitesi de AIO ile sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. İleri düzey kullanıcıları tatmin edeceğini düşünmüyorum. Joyetech AIO tamamen yeni başlayanlara uygun bir elektronik sigara. Joyetech tank haznesini de ışıklandırmış ve 7 farklı renk seçeneği eklemiş. Buharlanırken cihazın tankı seçtiğiniz renk ile aydınlanıyor.

Joyetech AIO modeline buradan yaklaşık 19 dolara sahip olabilirsiniz.

Smoktech TF-RTA

Smoktech TF RTA

Smoktech markası iki farklı deck türüne sahip yeni bir RTA tanıttı. Velocity tarzı deck ile beraberinde dört adet coil yerleştirilebilen bir modeli de mevcut. Deck genişliği 16mm ve Griffin ile neredeyse aynı. TFV4 tarzı üstten doldurma, iki katmanlı drip tip ve likit kontrolü gibi özellikleri de bulunuyor. 4.5ml likit kapasitesine sahip TF-RTA 24.5mm çapında ve 65mm uzunluğunda. G2 (Velocity) ve G4 olarak adlandırdığı bu iki deck ayrı ayrı satılacaklar ve daha fazla seçenek gelecekmiş. Smoktech burada çok güzel düşünmüş ve umarım aynı güzellikte bir performans alabiliriz.

Smoktech TF – RTA G2 modelini buradan 25 dolara ön sipariş verebilirsiniz.

G4 modeli ise yine yaklaşık 25 dolar.

Eleaf iStick Pico

melo31

Eleaf markası burada ayrıntılı bir şekilde tanıtımını yaptığım 75 watt gücünde ufacık bir mod tanıttı. Beraberinde Melo 3 Mini ile de satılan bu elektronik sigara modeli küçük ama etkili cihaz arayanlar için biçilmiş bir kaftan. Beş farklı renk seçeneği bulunuyor ve sıcaklık kontrolü gibi en son teknolojileri ufacık gövdesinde barındırıyor.

Eleaf iStick Pico Melo 3 Mini tankı ile beraber burada yaklaşık 39$ eğer sadece modunu almak istiyorsanız buradan 27 dolara temin edebilirsiniz.

Uwell Rafale-X

Uwell Rafale-X RDA

Crown modeli ile sub-ohm tanklar arasında çıtayı yükselten Uwell markası RDA konusunda da aynı başarıyı göstermek istiyor. Son zamanların velocity deck çılgınlığına katılmayan Uwell markası 4 delikli eskiden devamlı görmeye alıştığımız bir deck ile geliyor. Patentinin kendisine ait olduğu yeni nesil bir drip tip ile satılacak. ASB “Anti Spit Back” Drip Tip adını koyduğu ağızlık likit sıçramalarını engellemek için yapılmış. Henüz satışının yapıldığı bir site bulamadım eğer görürsem ilerleyen vakitlerde ekleyeceğim.

Son olarak Fasttech geçen ayın özetinde sözünü ettiğimiz Tsunami RDA modelini hala göndermedi 🙁