Eleaf iStick Pico ve Melo 3 Mini

Joyetech firmasının yan kuruluşu olan Eleaf markası yepyeni bir set ile karşımızda. iStick Pico ve Melo 3 Mini ile elektronik sigarayı başka boyutlara taşıyor.

Ürünlerinde yeni başlayanlara ve ufak boyutlardaki cihazlara büyük bir önem veren Eleaf, ürün yelpazesinin her geçen gün daha da arttırıyor. Son olarak piyasaya çıkan iStick Pico ve Melo 3 bunun en güzel örneklerinden birisi.

iStick Pico ve Melo 3 Mini

iStick Pico modelini ilk gördüğümde dahili pile sahip bir cihaz olduğunu düşünmüştüm ama yanılmışım. iStick Pico 18650 pil ile çalışıyor ve 75 watta kadar güç veriyor. Cihazın boyutunu küçük tutabilmek için Eleaf pilin bir kısmını gövdenin dışında bırakmış ve çok başarılı olmuş. Hem kendine has bir tarzı olmuş hem de iStick ailesine yakışır boyutlarda bir cihaz ortaya çıkmış. Ayırca artı ve eksi tuşları gövdenin alt kısmına yerleştirilmiş.

Renk Seçenekleri
Kücük boyut
Boy
Artı Eksi Tuşları Gövdenin Altına Yerleştirilimiş
Pico iStick Pil
iStick Pico Sıcaklık Kontrolü

Özellikleri:

  • Güncellenebilir yazılım desteği
  • 18650 pil
  • Boyut: 45mm x 23mm x 70.5mm
  • Bypass modu
  • Nikel, Titanyum ve Paslanmaz çelik ile sıcaklık kontrolü
  • TCR ayarlayabilme
  • 1-75 Watt
  • Sıcaklık kontrolünde 0.05 ile 1.5Ω
  • VW ve Bypass modunda 0.1 ile 3.5Ω arası rezistans desteği
  • Beyaz, Pembe, Siyah, Gri ve Gümüş renk seçenekleri

Test Sonuçları

Aşağıda görmüş olduğunuz tabloda iStick Pico’nun ne kadar stabil çalıştığını görebilirsiniz. Tablo Dirk Oberhaus tarafından hazırlanmıştır ve kendi izni ile burada paylaşılmaktadır. Kendisi bu konuda en güvenilir kaynaklardan birisi ve harika testler yapmaktadır. Videoları almanca olduğu için sizlere önemli kısımlarını ekran görüntüleri ile paylaşıyoruz.

iStick Pico Watt Testi

Tabloların birinci sütununda uygulanan watt ve ikinci sütunda test edilen rezistans bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse ikinci tabloda 0,48ohm 20 watt ile test edildiğinde iStick Pico olması gerektiği gibi sondan bir önceki sütunda görebileceğiniz üzere %0 sapma ile 20 watt gücü vermiştir. Bu şekilde tablonun geri kalanını okuyabilirsiniz.

Bu tabloya göre iStick Pico boyutuna göre çok güzel işler çıkarmış. Bir çok cihaz bu değerlere yaklaşamamaktadır. Kimsenin normal kullanımda farkedemeyeceği %4 sapma ile iStick Pico gerçekten çok başarılı diyebiliriz.

Sıcaklık Kontrolü Testi

iStick Pico Sicaklik Kontrolü Testi
1- SS Paslanmaz Çelik 2- Titanyum 3- Nikel

Yine Dirk Oberhaus tarafından test edilen sıcaklık kontrolü sonuçları da gördüğünüz gibi çok iyi.

Testler kuru pamuk ile 3 kez 220 derece ve 10 saniye boyunca ateşlenerek yapılmıştır. Normal şartlar altında 1 2 saniye içerisinde alev alması gereken pamuklar sadece biraz koyulaşmışlar ve bu sonuç harika diyebiliriz.  Pamuğun ıslak ve 10 saniye boyunca basılmayacağını düşünürsek sıcaklık kontrolü çok iyi çalışmaktadır.

Evic VTC Mini ve Eleaf iStick Pico Karşılaştırması

Eleaf iStick Pico vs Evic Vtc Mini

iStick Pico Evic VTC Mini’ye göre daha kısa ve ekranı daha iyi aydınlatılmış. Güneş ışığı altında kesinlikle Pico bu konuda daha başarılı.

Eleaf iStick Pico vs Evic Vtc Mini

Boy olarak kısa olmasına rağmen biraz daha geniş bir elektronik sigara modu.

Eleaf iStick Pico vs Evic Vtc Mini

Melo 3 Mini

Melo 3 Mini 22mm çapında 55mm uzunluğunda ve 2ml likit kapasitesine sahip. Joyetech Tron tankındaki gibi gizlenmiş tankın alt kısımda hava kanalları bulunuyor. Artık standart haline gelen üstten doldurma özelliğide var. Ayrıca satılan ECR coili ile kendi sarımınızı da yapabilirsiniz. Beraberinde 0.3Ω coil ile geliyor. Melo 2 ile aynı coilleri kullandığı için tat ve buhar bakımından performans sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum. Sadece gümüş renginde satılan Melo 3 kutu içeriğinde iStick Pico renklerine uygun oringler de bulunduruyor.

melo35
melo33
melo34
melo31

Joyetech’in Evic VTC Mini başarısından sonra Eleaf çatısı altında iStick Pico ile de büyük başarı yakalayacağını düşünüyorum. Güncellenebilir yazılım desteği artık vazgeçilemeyen özelliklerden bir tanesi ve Joyetech bu konuda kendini ispatlamış bir marka. Bu yüzden iStick ürünlerininde geride kalacağını düşünmüyorum. Henüz bir elektronik sigara sahibi değilseniz veya küçük ama her türlü seçeneği sunan yedek bir cihazınız olsun istiyorsanız Eleaf iStick Pico ile pişman olmanız için hiç bir sebep yok.

6 Nisan tarihinde satışa sunulacak iStick Pico modeline sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki mağazalara bakabilirsiniz. Fiyat bakımından Eleaf markası bizi yine üzmek istememiş ve çok uygun fiyatlarda satışa sunmuş.

iStick Pico sadece mod burada yaklaşık 27$

iStick Pico + Melo 3 Mini set halinde burada 39.24$