Yeni başlayanlar için tank önerisi: Joyetech Cubis

Son zamanlarda tanklarının sızdırmasından veya kullanımın karışık olmasından yakınan onlarca yeni elektronik sigara kullanıcısı görmeye başladığım için Joyetech Cubis tankını önermeye karar verdim. Eğer sizde yeni başlıyor ve tankınız asla sızdırmasın veya akıtmasın istiyorsanız bu tank tam size göre.

Joyetech’in Coboid modu ile birlikte tanıttığı Cubis tank diğer tanklardan çok farklı, çünkü hava kanalları tankın üst kısmına konumlandırılmış ve bu sayede sızdırma sorununu tamamen çözmüş. Öncelikle Cubis şu an için siyah ve gümüş renkleri ile geliyor.

cubis1Tankı doldurma işlemi bir bardağa içeceğinizi koymak kadar kolay. Bunun için sadece üst kısmını sökmeniz gerekiyor ve tek dikkat etmeniz gereken tankın yanındaki – Max – yazısını geçmemek.

22mm genişliğindeki tank neredeyse bütün cihazların üstünde sırıtmadan duracaktır. Sade tasarımı ile diğer tanklara göre bence biraz daha öne çıkıyor.

Özellikle Evic VTC Mini kullanlar için en iyi yanı ise beraberinde gelen yeni coilleri, çünkü Evic VTC Mini son güncellemesi ile SS316 ısı kontrolünü yapabiliyor. Bu coiller aynı zamanda power modunda da kullanılabiliyor.

Kutu içeriğinde 3 farklı SS316 coil geliyor. Bu coiller sırasıyla 0.5, 1.0 ve 1.5 ohm. 1.0 ve 1.5 ohm coiller ağızdan ciğere çekim ve 0.5 ohm coil tamamen ciğer çekimi için üretilmiş. Daha önce hiç elektronik sigara kullanmamış kişiler için farklı seçeneklerin olması çok iyi. Bu coillere daha sonra yenilerinin katılacağını düşünüyorum.

Beraberinde gelen coillerin en iyi yanlarından biriside 15-30 Watt arasında çok iyi performans göstermeleri ve bu sayede pil ömrümüzü uzatmış oluyoruz. Mesela daha önce önerdiğim Uwell Crown tank için en az 50 Watt güç kullanmamız gerekiyordu.

Cubis Coilleri Kullanım Kılavuzu

Joyetech markasının Tron tankından sonra çıkardığı Cubis tankı için aşağıdaki coiller bulunmaktadır. Yakın zamanda yeni bir Evic VTC Mini & Cubis setini aldıysanız beraberinde 4 farklı coil ile gelecektir. SS316 tel ile üretilmiş 0.5Ω 1.0Ω, Kantal tel ile üretilmiş Clapton 1.5Ω ve RBA ünitesi set halinde gelmektedir.

Cubis Coilleri

1- SS316 0.5 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ciğere çekim için üretilmiştir ve 15-30 watt aralığında kullanılır.

2- SS316 1.0 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 15-25 watt aralığında kullanılır.

3- Clapton 1.5 Ohm Coil

Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 8-20 watt aralığında kullanılır.

4- SS316 0.6 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir fakat kısıtlı hava kanalına rağmen ciğer çekimi yapılabilir ve 15-28 watt aralığında kullanılır.

5- BF RBA

Tekrar tekrar isteğe göre sarılıp kullanılabilen RBA ilk satın alındığında 0.5 Ohm hazır sarılmış olarak satılır ve tavsiye edilen 25-50 watt arasında kullanılır. Daha sonra artık kendi sarımınızı yaptığınız tele göre kullabilirsiniz.

6- Ni 0.4 Ohm Nikel Coil

Sadece “Temp Ni” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 260-290 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Nikel coiller alt kısımlarında mavi renkli oringlere sahiptirler.

7- Ti 0.4 Ohm Titanyum Coil

Sadece “Temp Ti” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 230-260 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Titanyum coiller alt kısımlarında kırmızı renkli oringlere sahiptirler.

UYARI!
Nikel ve Titanyum teller kesinlikle sıcaklık kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Uzun lafın kısası bu tank yeni başlayanlar ve hatta ileri düzey kullanıcıları için bile çok kullanışlı ve şık bir tank. Şu ana kadar takip ettiğim kadarıyla Joyetech tanklarının içinde en iyisi diyebilirim.

Fiyat konusunda da diğer önerdiğim tanklara göre çok daha ucuz.

Joyetech Cubis – 17,10$ 

Eğer yanında yedek coil sipariş vermek isterseniz 5 adet coil burada sadece 7,43$. Sağ taraftaki menüden istediğiniz ohm değerine sahip coili seçmeyi unutmayın.

Henüz bir elektronik sigara sahibi değilseniz Evic VTC Mini (burada kullanım kılavuzunu bulabilirsiniz) ile mükemmel bir ikili olacağını düşünüyorum.

 

Eğer sorularınız varsa çekinmeden sorabilirsiniz. Yeni yılınızı tekrar kutlar bol buharlı günler dilerim.