Yeni başlayanlar için tank önerisi: Joyetech Cubis

Son zamanlarda tanklarının sızdırmasından veya kullanımın karışık olmasından yakınan onlarca yeni elektronik sigara kullanıcısı görmeye başladığım için Joyetech Cubis tankını önermeye karar verdim. Eğer sizde yeni başlıyor ve tankınız asla sızdırmasın veya akıtmasın istiyorsanız bu tank tam size göre.

Joyetech’in Coboid modu ile birlikte tanıttığı Cubis tank diğer tanklardan çok farklı, çünkü hava kanalları tankın üst kısmına konumlandırılmış ve bu sayede sızdırma sorununu tamamen çözmüş. Öncelikle Cubis şu an için siyah ve gümüş renkleri ile geliyor.

cubis1Tankı doldurma işlemi bir bardağa içeceğinizi koymak kadar kolay. Bunun için sadece üst kısmını sökmeniz gerekiyor ve tek dikkat etmeniz gereken tankın yanındaki – Max – yazısını geçmemek.

22mm genişliğindeki tank neredeyse bütün cihazların üstünde sırıtmadan duracaktır. Sade tasarımı ile diğer tanklara göre bence biraz daha öne çıkıyor.

Özellikle Evic VTC Mini kullanlar için en iyi yanı ise beraberinde gelen yeni coilleri, çünkü Evic VTC Mini son güncellemesi ile SS316 ısı kontrolünü yapabiliyor. Bu coiller aynı zamanda power modunda da kullanılabiliyor.

Kutu içeriğinde 3 farklı SS316 coil geliyor. Bu coiller sırasıyla 0.5, 1.0 ve 1.5 ohm. 1.0 ve 1.5 ohm coiller ağızdan ciğere çekim ve 0.5 ohm coil tamamen ciğer çekimi için üretilmiş. Daha önce hiç elektronik sigara kullanmamış kişiler için farklı seçeneklerin olması çok iyi. Bu coillere daha sonra yenilerinin katılacağını düşünüyorum.

Beraberinde gelen coillerin en iyi yanlarından biriside 15-30 Watt arasında çok iyi performans göstermeleri ve bu sayede pil ömrümüzü uzatmış oluyoruz. Mesela daha önce önerdiğim Uwell Crown tank için en az 50 Watt güç kullanmamız gerekiyordu.

Cubis Coilleri Kullanım Kılavuzu

Joyetech markasının Tron tankından sonra çıkardığı Cubis tankı için aşağıdaki coiller bulunmaktadır. Yakın zamanda yeni bir Evic VTC Mini & Cubis setini aldıysanız beraberinde 4 farklı coil ile gelecektir. SS316 tel ile üretilmiş 0.5Ω 1.0Ω, Kantal tel ile üretilmiş Clapton 1.5Ω ve RBA ünitesi set halinde gelmektedir.

Cubis Coilleri

1- SS316 0.5 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ciğere çekim için üretilmiştir ve 15-30 watt aralığında kullanılır.

2- SS316 1.0 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 15-25 watt aralığında kullanılır.

3- Clapton 1.5 Ohm Coil

Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 8-20 watt aralığında kullanılır.

4- SS316 0.6 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir fakat kısıtlı hava kanalına rağmen ciğer çekimi yapılabilir ve 15-28 watt aralığında kullanılır.

5- BF RBA

Tekrar tekrar isteğe göre sarılıp kullanılabilen RBA ilk satın alındığında 0.5 Ohm hazır sarılmış olarak satılır ve tavsiye edilen 25-50 watt arasında kullanılır. Daha sonra artık kendi sarımınızı yaptığınız tele göre kullabilirsiniz.

6- Ni 0.4 Ohm Nikel Coil

Sadece “Temp Ni” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 260-290 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Nikel coiller alt kısımlarında mavi renkli oringlere sahiptirler.

7- Ti 0.4 Ohm Titanyum Coil

Sadece “Temp Ti” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 230-260 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Titanyum coiller alt kısımlarında kırmızı renkli oringlere sahiptirler.

UYARI!
Nikel ve Titanyum teller kesinlikle sıcaklık kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Uzun lafın kısası bu tank yeni başlayanlar ve hatta ileri düzey kullanıcıları için bile çok kullanışlı ve şık bir tank. Şu ana kadar takip ettiğim kadarıyla Joyetech tanklarının içinde en iyisi diyebilirim.

Fiyat konusunda da diğer önerdiğim tanklara göre çok daha ucuz.

Joyetech Cubis – 17,10$ 

Eğer yanında yedek coil sipariş vermek isterseniz 5 adet coil burada sadece 7,43$. Sağ taraftaki menüden istediğiniz ohm değerine sahip coili seçmeyi unutmayın.

Henüz bir elektronik sigara sahibi değilseniz Evic VTC Mini (burada kullanım kılavuzunu bulabilirsiniz) ile mükemmel bir ikili olacağını düşünüyorum.

 

Eğer sorularınız varsa çekinmeden sorabilirsiniz. Yeni yılınızı tekrar kutlar bol buharlı günler dilerim.

 • tuna

  Merhaba,
  Müthiş açıklayıcı bir yorum olmuş.
  Çok teşekkürler

  • admin

   Çok teşekkür ederim. Çok yakında OBS Crius ve Griffin RTA karşılaştırmasını incelemeleri ile birlikte yayımlayacağım. Aramıza hoşgeldiniz.

   • Tly Karabulut

    Admin kardeşim eGrip 2 kullanıyorum.Yüzde90 VG lik Nbase ağır olduğu için nasıl bir coil kullanmalıyım?
    Bir de gün içinde bazen sigara bazen ciğer çekimi yapıyorum.Bu kullanıma en uygun ohm değeri kaç olmalı?Teşekkürler

 • Emrah

  Merhabalar sizin tavsiyeniz ile sipariş vermiş olduğum Cubis+Vtc mini setim bugün elime geçti. 16 mg Joyetech Ice menthol limitim var. 1.5 ohm olan coili taktım ve power mod da 13 Watt ile kullanmaya çalışıyorum. Çok fazla duman aldığım söylenemez gelen az duman da boğazımı biraz rahatsız etti.

  1.5 ohm coili Nasıl hangi ayarda kullanmamı tavsiye edersiniz? Ağızdan ciğere sigara gibi içmek istiyorum.

  Teşekkürler.

  • admin

   Başka bir markanın likitini kullanmanızı tavsiye ederim. 16mg yerine daha düşük nikotin değerlerini seçerseniz boğazınızı daha az rahatsız edecektir. Tavsiye edilen watt değerleri 8 ila 20 arasında. Damak tadınıza göre deneyerek aradığınızı bulmanız gerekecek. Ağızdan ciğere çekimlerde malesef buhar performansı direk ciğere çekimlere göre çok daha az oluyor.

   Çok geç cevap verdiğim için özür dilerim. Bu sıralar çok yoğun olduğum için site ile fazla ilgilenemedim.

 • Serky

  Merhabalar açıklayıcı bilgiler için teşekkürler. Bir sorum olacak bu rba başlıkta diğer başlıklar gibi sızdırmama özellikli mi? Yoksa sadece ss316 serisindemi sızdırmama özelliği var

  • Bütün coiller aynı mantık ile çalıştığı için RBA başlığıda sızdırmaz. Diğer tanklar gibi alt kısımda hava kanalları bulunmadığı için sızdırma yapmıyor. Ama itiraf etmeliyim RBA başlığını düzgün bir şekilde sarabilmek için biraz uğraşmak gerekiyor.

   • Serky

    Hmm , bu egrip rba gibi midir yoksa daha zor mu? Egrip rba base kullanmıştım.

    • Bence biraz daha zor ama daha önce deneyiminiz varsa bir iki denemeden sonra yapabilirsiniz. Joyetech aşağıdaki videoda nasıl sarım yapılması gerektiğini anlatmış.

     https://www.youtube.com/watch?v=AXzLCHOEU74

     • Serky

      Anladım, sanırım bu yeni seri ( aio, cubis, cuboid mini tank) hep aynı coil girişlerine sahipler değil mi? Şayet öylelerse sizce cuboid mini mi? Cubis evic vtc ikilisi mi?

     • Evet hepsi aynı coilleri kullanıyor. Eğer ekstra pil ve şarj aleti almak sorun değilse sizin için Evic VTC Mini öneririm veya Eleaf iStick Pico setine bakabilirsiniz. Pil ve şarj aleti almak istemiyorsanız Cuboid Mini tavsiye ederim.

      http://www.buharlab.com/2016/03/29/eleaf-istick-pico-melo-3-mini/

     • Serky

      Hmm, peki makalelerde bahsettiğiniz yurtdışı kaynaklı siteler güvenli midir? Yani esigara siparişlerinde gümrüğe takılma şansı olmuyor mu?

     • Şu an için herkes ama herkes bu sözünü ettiğim sitelerden sipariş veriyor. Özellikle Fasttech paketiniz takılsa bile para iadesi konusunda hiç bir sıkıntı çıkarmıyor. Gümrüğe takılıp takılmaması ise tamamen şans işi diyebilirim. Eğer paketinizi küçük ve hafif tutarsanız takılacağını düşünmüyorum. Bu yüzden siparişlerinizde bir mod veya sadece bir set bulunsun. Eğer tankı ayrı sipariş verecekseniz onu ayrı modu ayrı sipariş vermeye özen gösterin.

     • Serky

      Anladım, bilgilendirme için teşekkür ederim. İyi forumlar 🙂

 • Fasttech mağazasından UD, Geekvape gibi markaların tellerini alabilirsiniz. Eğer 0.5 Ohm gibi düşük değerler elde etmek istiyorsanız 24 26 gauge teller seçmeniz gerekmektedir. Bu değer düştükçe tel kalınlaşır ve rezistansı düşer. BF RBA için 26 gauge tel yeterli olacaktır.

  • Melih Kul

   1 veya 1.5 ohm deger yakalamk isitiyorum sigara icimi için. Buna hangi tel kullanmalıyız .

   Bu arada cevap için teşekkür ederim .

   • 28 gauge kanthal tel ile 3mm çapında 8 tur 1.5ohm yapacaktır tur sayısı azaldıkça rezistans düşecektir. 26g tel alırsanız eğer 8 sarım bu sefer 1 ohm olacaktır. Aşağıdaki siteye girerek biraz kurcalayarak nasıl bir tür tele ihtiyacınız olduğunu çıkarabilirsiniz. http://coiltoy.ermeso.com/

 • Merhabalar, eğer Cubis almak istiyorsanız Cubis Pro versiyonu daha yenisidir ve dolum şekilleri farklıdır. Cubis malesef yapısından dolayı fokurdama veya likit sıçratma gibi sorunları ile meşhurdur ve Pro bir nebze de olsa bu durumu azaltmaktadır. Size tavsiyem Toptank Mini veya Protank 4 almanız olacaktır eğer daha uzun ömürlü bir atomizer istiyorsanız. Eğer Cuboid konusunda eminseniz Smok TFV8 Baby Beast de alabilirsiniz ama şunu belirtmekte fayda var, en az 60/70 watt gibi bir değerde kullanabilirsiniz bu atomizeri.

 • Merhaba, öncelikle eğer hiç sigara kullanmıyorsanız, şahsi görüşümü söylüyorum, bu işe hiç girişmemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Ama eğer arada sırada nargile gibi kullanmak istiyorsanız çok daha basit ve ucuza olan iJust 2 veya iJust S modellerine bakabilirsiniz. RBA konusunda Cubis rakiplerine (Toptank Mini vs.) çok geride kalıyor malesef. Sarım yapması özellikle yeni başlayan birisi için çok zor olacaktır.

 • Eğer ürünlerin ikisi içinde “ships next day” veya “in stock” diye belirtilmiş ise aşağı yukarı aynı zamanda gelirler eğer gümrük ile herhangi bir sorun yaşamazsanız. Toptank Mini Cubis gibi fokurdama veya sıçratma yapmaz. Belki arada sırada likit tankın için çok uzun süre kullanılmadığı zaman ilk 2-3 çekişte sıçratma yapabilir ve bu normaldir. Likit konusunda malesef yardımcı olamıyorum ama google yardımı ile bir çok likit markasına ulaşabilirsiniz. Toptank Mini aldığınız zaman içinde 2 adet yedek Coil bulunması gerekiyor ve bunları denedikten sonra beğendiğiniz coilin yedeklerini daha sonra sipariş verebilirsiniz. Bunların dışında pil ve şarj aleti almanız gerekmektedir ve onlar için diğer yazılarımıza bakabilirsiniz.

 • Fatih

  Sitenizdeki her yazıyı okudum, yorumların da sonuna kadar hemde 🙂
  Öncelikle ellerinize sağlık. Ne kadar güzel derleyip toparlamışsınız.
  Son önerilerinizde sürekli aspire natilous’u onermişsiniz. Aromasız, sigara içim için kullanılacak. Bu seçim uygun mu? bir de ben nette malum sitelerde bu ürünü bulamadım.

  • Öncelikle güzel mesajınız için çok teşekkür ederim. Aspire Nautilus X sigara içimi için en çok tavsiye edilen atomizer diyebilirim. http://s.click.aliexpress.com/e/eybMF2j2z
   Verdiğim adresten hem yedek coillerini hem de kendisini ücretsiz kargo ile temin edebilirsiniz. Aromalı veya aromasız her türlü sigara içimi ihtiyacınızı karşılayacağını düşünüyorum.

 • Merhaba, Subtank Mini yerine Toptank Mini tavsiye edebilirim. Toptank Mini yanında tel sarmanız için gerekli üniteyide barındırmaktadır.

 • Onur Akkaya

  Merhabalar tüm yorumlarınızı okudum benimde izninizle bir sorum olacaktı;
  E sigaraya yeni başlayacağım ilk defa mod, atomizer, likit falan alacağım. Günde bir paket sigara içen bir insanım normalde bu yüzdende kafama çok yattı ve sigarayı bırakmak ve arada da nargile gibi aromalı likit kullanmak istiyorum. Çok beğendiğim bir model var wismec rx2/3 sizce de güzel bir mod mudur ? Aynı zamanda buna atomizer olarak hangi atomizeri kullanmamı tavsiye edersiniz yalnız ben pek bir şey bilmediğim için kendim sarmakla falan uğraşmak istemiyorum kullan at coiller falan olan bir atomizer önerirseniz çok memnun olurum aynı zamanda da ulaşabileceğim ve alabileceğim bir link falanda verirseniz güzel olur. Teşekkür ediyorum şimdiden.

  • Merhaba,
   RX2/3 güzel bir mod ama yeni başladığınız için piller ve güvenliği açısından diğer yazıları okumanızı tavsiye ederim. Eğer sürekli 3 veya 2 pilli olarak karışık kullanacaksanız 5 adet pil almanız gerekecektir. 2 pili sürekli beraber diğer 3 pili ise aynı şekilde beraber kullanıp, aynı anda şarj etmeniz gerekecektir. Atomizer olarak o mod için hazır coilleri olan Uwell Crown 1 veya Smok TFV8 alınabilir ama tekrar belirteyim yeni başlayanlar için çok ileri seviye bir set olacaktır.

   • Onur Akkaya

    Ya baya bi araştırdım herkesin yorumu önerisi ve beğeniside çok almışken kaliteli bir şey almak ve sonra ilerleyince tekrar değiştirmek zorunda kalmamak için almak istiyorum aynı zamanda dediğiniz atomizerler coilleri hazır olanlar değil mi başka atomizer mod önerileriniz olursa da mutlaka beklerim çok teşekkürler

    • Evet önerdiklerim hazır coiller ile kullanılıyor. Smok TFV8 ise yanında isterseniz tel sarmanız için gerekli olan parçayı da bulunduruyor. Hazır coillere sahip başarılı çok fazla atomizer malesef bulunmuyor. Aspire Cleito modelini unutmuşum kullanımı kolay 50-60 watt gibi değerlerde aroma ve buhar performansı çok iyi bir atomizer.

 • Evrim Elson

  merhabalar.Ben sigara olarak esigara kullanıyorum ve egrip 2 de cubis tank çok uyumlu geldi.Lakin geçenlerde tank düştü ve camı çatladı.Kutusunda yedeği var sanıyordum ama yokmuş.Şimdi eagle tank kullanıyorum ama bütün delikleri kapatsamda ağız şeklince içimi olanaksız.1,5 ve 1,0 ohmlara uygun değil.Bu cubis in yedek camı olurmu yoksa yenisi mi alınacak.Eğer öylese çok kötü.Hem eagle hemde cubis yedek konusunda yardımınızı rica ederim.

 • Evrim Elson

  merhabalar.Ben sigara olarak esigara kullanıyorum ve egrip 2 de cubis tank çok uyumlu geldi.Lakin geçenlerde tank düştü ve camı çatladı.Kutusunda yedeği var sanıyordum ama yokmuş.Şimdi eagle tank kullanıyorum ama bütün delikleri kapatsamda ağız şeklince içimi olanaksız.1,5 ve 1,0 ohmlara uygun değil.Bu cubis in yedek camı olurmu yoksa yenisi mi alınacak.Eğer öylese çok kötü.Hem eagle hemde cubis yedek konusunda yardımınızı rica ederim.

  • Merhaba,
   Cubis’in camı kırıldıysa malesef yenisini almanız gerekiyor. Eagle ise tamamen ciğere çekim bir atomizer olduğu için dediğiniz gibi ağıza çekim yapmanız neredeyse imkansız. Eğer Cubis’ten memnunsanız yenisini almanızı tavsiye ederim.

  • Tolga Erönde

   merhaba bırsey sormak ıstyorum, bendede egrıp2 var just s tank 0.5 coil taktım hangı modda kac wat kullanmam gerekır ayarları bılıyormusunuz acaba?

 • Kemal Karaca

  Selam bu gün bir adet evic vtwo mini edindim ayarları hakkında kafam biraz karıştı içerisinden çıkan Clapton takıldı benim sorum weak battery yanıyor bu ne anlama geliyor bilgilendirirseniz sevinirim

 • Günay Gürer

  Merhaba, yeni aldığım evic vtwo mini ile birlikte qcs coil geldi. Yalnız bunun sadece pamuğunun değiştirildiği yazıyor. Pamuğun üzerine sarılı olduğu Bobini de ayrı değiştiremiyor muyuz? Notch coil olduğu için kendimizin yapma şansı yok ama haricen sadece notch coil kısmı satılmıyor mu? Ya da notch coil yanmadıpı için değiltirilmesi gerekmiyor mu? Şimdiden teşekkürler.

 • Taylan Aladağ

  Önerdiğiniz siteden ürün rahatlıkla getirebiliyormuyuz gümrük sorunu var malum nasıl çözebilirim yrdımcı olursanız sevinirim suanda evic aıo var yedek cihaz bunu almayı düşünüyorum

 • Süleyman Eroğlu

  Eleaf iStick Pico melo III kullanıyorum. Buna Joyetech Cubis atomizer taksam olur mu?

 • Birgül Yılmaz

  Merhaba, Sizin tavsiyeniz ile cubis pro atomizer aldim ama kendisi hakinda yazilan tukuren lama tanimini sonuna kadar hak ediyor. Sadece 1 veya 1.5 ohm clapton tel ile 10 wat civarinda sigara içimi olarak kullanırsanız, likit sicratma sorunu azalıyor ama onun dışında, yani ciger cekimi kullanmak mumkun degil. Cubis pro sicratma sorunu veya spitback diye aratirsaniz, ne demek istedigimi anlayacaksiniz. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.