Yeni başlayanlar için elektronik sigara önerileri

Sigarayı bırakmak ve elektronik sigara kullanmak istiyorsunuz ama hangi cihazı alacağınızı bilmiyor veya nereden, nasıl sipariş vermeniz gerektiğini bilmiyorsanız sizler için bilmeniz gerekenleri önemli ayrıntılarıyla bir araya getirdik.

Son zamanlarda çevrenizde veya internet ortamında elektronik sigara kullananları ve hatta fahiş fiyatlara satmaya çalışanları görmüşsünüzdür. Siz de bu kişiler gibi sorunsuz bir şekilde internet üzerinden çok uygun fiyatlara sipariş verebilirsiniz. Aşağıda listelediğimiz cihazların hemen üstüne tıklayarak nereden alabileceğinizi görebilirsiniz. Sizler için sadece en uygun ve en güvenilir cihazları seçmeye özen gösterdik. Örnek vermek gerekirse Türkiye’de 300+ TL gibi fiyatlara satılan cihazlar aslında 35-50 dolar arasında ve herkes ama herkes size önereceğimiz yerden temin etmektedir.

Öncelikle sigara boyutundaki cihazları önermiyoruz, çünkü o boyuttaki cihazlar size asla istediğiniz elektronik sigara deneyimini yaşatmayacaklar. Hatta elektronik sigara hakkında yanlış bir fikre kapılmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden bakkallarda bile bulunan bu elektronik sigara türlerinden uzak durmanızı öneririz.

Diğer önemli bir ayrıntı ise iki farklı elektronik sigara kullanımı bulunmaktadır.

 1. Ağıza çekim: Normal bir sigara içermiş gibi önce ağıza daha sonra ise ciğere çekme yöntemine verilen isimdir.
 2. Ciğere çekim: Nargile içermiş gibi direkt buharın ciğere çekilmesine denilmektedir ama işin ilginç yanı ise elektronik sigara kullananların çok büyük bir kısmı ciğere çekime müsait cihazlar kullanmaktadır. Bu yüzden ağıza çekim olsun diye kendinizi kısıtlamayın.

Peki sigaranın yerini tutuyor mu?

Açıkça söylemek gerekirse elektronik sigara ve binbir çeşit likitlerinden damak tadınıza göre beğendiğinizi denedikten sonra bir daha normal sigara içmek istemeyeceksiniz. Hem sigaraya göre %95 daha az zararlı hem de bir o kadarda lezzetli olan elektronik sigara ile hiç farkına varmadan normal sigarayı bırakabilirsiniz.

Bilmeniz gereken teknik terimler

Tank = Normalde Atomizer, Atty, Ato vb. bir çok isme sahip olduğu için ve kafanızı karıştırmamak için kısaca biz tank diyoruz. Likitin konulduğu bölmedir.

Mod = İçerisinde pili taşıyan kısım yani alt tarafta bulunan parça için verilen kısaltma.

Coil = Tankın içine yerleştirilen pamuk ve tel ile donatılmış ufak parçaya verilen isimdir. İçerisinde tel ve telin etrafına dolanmış veya içerisinden geçirilmiş pamuk bulunmaktadır. Tankın içinde ıslanan pamuk moddan gelen güç ile ısınan tel ile buhar oluşturur.

Hangi elektronik sigaraları tercih etmeli ve neden?

İlk başta sadece likitinizi içine koyup 5 kere power tuşuna basarak kullanmaya başlayabileceğiniz cihazlardan söz edeceğiz. Kalem mod olarakta bilinen bu cihazlar daha önce elektronik sigara kullanmamış ve mutlaka denemek isteyenler için birebir. Dikkatinizi çekmek istediğimiz bir nokta var. Şu ana kadar kimi elektronik sigaraya başlattıysak bir veya bilemediniz iki ay sonra daha gelişmiş cihazlar almak istediler. Tecrübelerimize dayanarak bu cihazları sadece başlangıç için ve elektronik sigara hakkında bir tecrübe edinebilmeniz için tavsiye ediyoruz. Uygun fiyatları ile eğer küçük bir ihtimalde olsa :=) beğenmeyecek olursanız çok rahat bir şekilde tekrar satabilirsiniz. Sipariş verirken yanında yedek coilde sipariş vermenizi öneririz.

Eleaf iJust 2 - Joyetech AIO - Innokin Endura T22

 1. Eleaf iJust 2 – Eleaf markasının iJust 2 modeli özellikle Türkiye’de elektronik sigaraya başlayanların ilk duraklarından birisidir. 2600 mAh bataryaya sahip olan iJust 2 beraberinde 5.5ml kapasitesine sahip tank ile birlikte satılıyor. Sadece ciğere çekim için kullanılmaktadır.
  iJust 2 Fiyat: 23$ yaklaşık 68 TL
 2. Joyetech AIO – Joyetech firmasının mart ayında çıkardığı AIO (All In One) kullanım kolaylığı bakımından eşsiz bir cihaz. 1500mAh bataryası ve 2ml kapasiteile tankı ile bütünleşik olan AIO hem ciğere çekim için hem de ağıza çekim için güzel bir seçenek. Tank kısmının en iyi yanlarından biri  kesinlikle akıtma sızdırma gibi sorunlar yaşatmamasıdır.
  Joyetech AIO Fiyat: 17,81$ yaklaşık 51 TL 
 3. Innokin T18 – Bir başka kalem mod çeşidi olan Innokin T18 son zamanlarda özellikle ağıza çekim içmeyi sevenlerinlerin vazgeçilmezi diyebiliriz. 1000mAh bataryası ve 2.5ml likit kapasitesi bulunmaktadır.
  Innokin T18 Fiyat: 25,90$ yaklaşık 74 TL

Yukarıdaki elektronik sigaraların pilleri dahili olup, usb kablosu ile sarj edilirler. Bu cihazları aldığınız zaman beraberinde tankları da olacaktır ve başlangıç için yeterli olacaktır.

Şimdi ise biraz daha ileri seviye ama yine yeni başlayanlar için kullanımı kolay cihazlara geçiyoruz. İleri seviye derken gözünüz korkmasın sadece bir kaç farklı özellikleri ve ekranları bulunuyor ama daha çok ileriye dönük cihazlardır. Bu tür bir cihaz alıp artık arkanıza yaslanıp buharın keyfini çıkarabilirsiniz. İlk başta önerdiğimiz cihazlar ise daha çok elektronik sigara konusunda emin olamayanlar içindi.

Öncelikle almak istediğiniz cihazın bataryası dahili mi harici mi olması gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Günümüzde yeni çıkan cihazların çok büyük bir kısmı için harici pil ve bu pillere uygun şarj cihazı almanız gerekiyor ve bu yüzden başlangıçta masrafta beraberinde artıyor. Harici pile sahip cihazların avantajlarından biri ise yedek pilinizi yanınızda taşıyabiliyor olmanızdır ve bittiği anda hemen pili değiştirip kullanmaya devam edebilirsiniz. Dahili pili olan cihazların genelde şarj sırasında kullanımı tavsiye edilmediği için şarj süresi boyunca beklemeniz gerekmektedir.

Eğer daha önce elektronik sigarayı deneme fırsatınız oldu ve beğendiyseniz, aşağıdaki cihazların sizin için daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Aşağıdaki cihazlarda içlerinde sabit pilleri bulunmaktadır ve usb kablosu ile şarj edilirler.

Smok R80 - Coolfire IV - Tesla Nano - Cuboid Mini

Kendi bataryası olan elektronik sigaralar:

 1. Smoktech R80 TC Box – 4 farklı renk seçeneği bulunan Smok R80 modeli yeni nesil özelliklerin hepsini barındırıyor. 4000mAh pil kapasitesi ve 80 Watt güce sahip olan Smok R80 harici pil ve şarj cihazları ile uğraşmak istemeyenler için hem performanslı hem de çok şık bir cihaz. Tanksız versiyonunu öneriyoruz çünkü birazdan yeni başlayanların vazgeçilmezi olan Toptank Mini’yi tavsiye edeceğiz.
  Smoktech R80 TC Box Fiyatı: 41,40$ yaklaşık 118 TL
 2. Cuboid Mini 80W – İleri seviye kullanıcıların en sevdiği iki pilli cihazların arasında yer alan Cuboid modunun mini versiyonu yeni başlayanlar için ayrı bir seçenek. 2400mAh dahili pili olan Cuboid Mini 80 Watt güce sahip ve yeni nesil özelliklerin hepsini barındırıyor. Diğer güzel bir yanı ise tamamen bu cihaz için tasarlanmış tankı ile beraberinde geliyor. Tankı ise Joyetech AIO veya daha sonra söz edeceğiniz Cubis ile aynı mantığa sahip sadece şekilleri farklı ve aynı şekilde kesinlikle akıtma veya likit sızdırma gibi sorunları bulunmuyor.
  Cuboid Mini 80W Fiyat: 51,30$ yaklaşık 145 TL
 3. Innokin Coolfire IV TC 100W – Nisan ayında tanıtılan Innokin Coolfire IV 3300mAh dahili pile ve beraberinde tankı ile birlikte geliyor. 100 watt güce sahip olan Coolfire için 4 farklı renk seçeneği bulunuyor. Performans ve yeni nesil özellikler açısından kesinlikle harika bir cihaz diyebiliriz.
  Innokin Coolfire IV Fiyat: 58,44$ yaklaşık 166 TL

Yeni nesil özellikler diye kısalttığımız şeyler ise sıcaklık kontrolü, güncellenebilir yazılım desteği veya kullanılan tele göre katsayı ayarlanabilmesi gibi özelliklerdir. Henüz elektronik sigara hakkında bilginiz yok ise kafanızı karıştırmak istemedik. Sıcaklık kontrolü nedir? ne işe yarar? diyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Smok R-Steam - Eleaf Pico - Evic VTC Mini

Kendi bataryası olmayan, harici pil almanız gereken cihazlar:

 1. Joyetech Evic VTwo Mini + Cubis Tank
  Son zamanların en çok satan modlarından birisi olan Evic VTC Mini günümüzde bir çok kişinin belkide ilk aldığı cihazdır. Joyetech tarafından her ay yeni bir güncelleme ile yeni özellikler kazanan Evic VTC Mini boyut olarak dahili pilli cihazlara göre daha küçük ve hem ileri seviye hem de yeni başlayanlar için mükemmel bir cihaz. 75 Watt güç, güncellenebilir yazılım desteği ve farklı renk seçenekleri ile küçük ama güçlü bir cihaz. Bu cihaz elektronik sigara camiasında o kadar çok sevildiki bir çok kişide birden fazla bulunmaktadır. Eğer ekstra pil ve şarj aleti almak sorun değilse ve ileriye yönelik bir cihaz istiyorsanız gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. İster Cubis tank ile birlikte isterseniz aşağıdaki önereceğimiz tanklardan birisiyle sipariş verebilirsiniz. Tek pil ile çalışmaktadır. Eğer Evic VTC Mini’yi tercih ederseniz yazdığımız kullanım kılavuzunu okumanızı tavsiye ederiz.
  Evic VTC Mini + Cubis Tank Fiyat: 47,66$ yaklaşık 136 TL
 2. Eleaf Pico + Melo 3 Mini Tank
  Birinci sırada yer alan Evic VTC Mini ile aynı yazılıma sahip olan Pico geçtiğimiz mart ayında tanıtıldı. Boyut olarak VTC Mini’ye göre biraz daha ufak olan Pico’nun VTC Mini’ye göre hiç bir eksik yanı yok. Burada seçim artık sizin zevkinize kalmış. Daha fazla bilgi almak için buradaki tanıtım yazımıza bir göz atabilirsiniz.  Tek pil ile çalışıyor ve 75 watt güce sahip.
  Eleaf Pico + Melo 3 Mini Tank: 38,25$ yaklaşık 110 TL
 3. Smok R-Steam Mini
  Bir başka tek pille çalışan cihaz. Görünüm olarak neredeyse aynı diyebileceğimiz Evic VTC Mini‘den pek fazla bir farkı bulunmuyor. 80 Watt güce sahip ve daha iyi okunabilir bir ekranı bulunuyor.
  Smok R-Steam Mini Fiyat: 38,22$ yaklaşık 109 TL

Eğer içinde pili bulunmayan bir cihaz tercih etmek istiyorsanız hangi pilleri nereden ve ne kadara alabileceğinizi buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Son olarak yeni başlayanlar için önerebileceğimiz tanklara geldik. Farkettiyseniz yukarıda bir kaç tane elektronik sigaranın yanında tank bulunmuyordu hatta bulunsa bile sadece modunu alıp aşağıdaki iki tanka göz atmanızda fayda var.

 1. Toptank Mini
  KangerTech firmasının ürettiği Toptank Mini yeni başlayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz. İlerleyen zamanlarda kendi coilinizi hazırlayabileceğiniz aparatı bulunan ve Türkiye içerisinde yedek parça bulmakta zorlanmayacağınız kullanışlı harika bir tank. Hem ağıza hem de ciğere çekim imkanı sunuyor. Tad ve buhar performansı bakımından da gerçekten başarılı bir atomizer.
  Toptank Mini Fiyat: 23,47$ yaklaşık 66 TL
 2. Joyetech Cubis
  Yazımızda bir kaç yerde adı geçen Cubis diğer tanklara göre farklı bir yapıya sahip olduğu için likit sızdırma veya akıtma gibi sorunları bulunmuyor. Kullanımı çok kolay ve hem ciğer çekimi hem de ağıza çekim için bir çok farklı coili bulunuyor. Joyetech Cubis coilleri kullanım kılavuzunu bu yazımızda bulabilirsiniz.
  Joyetech Cubis Fiyat: 17,10$ yaklaşık 49 TL

Sipariş verirken nelere dikkat etmeli?

Bu sözünü ettiğimiz cihazları Fasttech (malum site) mağazasından sipariş vereceğimiz ve yurtdışından geleceği için sipariş verirken dikkat etmemiz gereken ufak ayrıntılar bulunmaktadır.

Sipariş verirken 20 dolar üstü siparişlerde kargo bedava olduğu için her parçayı ayrı ayrı sipariş vermeye özen gösterin. Bunu yapmamızdaki amaç paketin küçük ve hafif olmasını sağlamaktır ve böylece gümrükte herhangi bir sorun yaşamamış olacağız. Eğer olurda (düşük bir ihtimal) paketiniz gümrük tarafından satıcıya tekrar gönderilirse merak etmeyin Fasttech sitesi paranızı tekrar iade etmektedir. Bu yüzden gönül rahatlığı ile buradan sipariş verebilirsiniz. Zaten Türkiye’de herkes buradan veya benzeri diğer sitelerden sipariş vererek Türkiye’de 2 3 katı fiyatına satmaktadır. Sadece bu siteyi önermiş olmamızın sebebi ise tekrar hatırlatmakta fayda var para iadesinin mümkün olmasıdır.

Mod kısmını ve tank kısmını ayrı ayrı sipariş veriniz. Eğer set halinde alıyorsanız zaten kutusu yine modun kendi kutusu ile aynı olacaktır. Bir paket içerisinde sadece bir mod bulunmasına özen gösterin.

Cihazların farklı renkli renk seçenekleri varsa ürünlerin bulunduğu sayfada sağ taraftaki listeye bakarak istediğiniz rengi seçebilirsiniz.

Gümrükte göze batmamak için kendi adınıza sipariş verdikten sonra aileniz ve arkadaşlarınız adına da sipariş verebilirsiniz.

Bir diğer önemli husus ise kargo seçimi yaparken kesinlikle Tracking Number yani takip numarası olan kargoların tercih edilmesidir.

Bu okumuş olduğunuz yazı yeni çıkan cihazlar ile sürekli güncellenmektedir ve içiniz rahat bir şekilde bu listeye göre sipariş verebilirsiniz.

Burada sözünü ettiğimiz veya etmediğimiz elektronik sigaralar hakkında sorularınız, merak ettikleriniz varsa lütfen yorumlarda sorunuz. Aramıza hoşgeldiniz.

Günlük veya anlık indirimleri kaçırmamak için Facebook sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

 • Tavsiyene uyarak buradaki “Joyetech eGo One VT Variable Temperature Control Kit”den aldım. Bakalım nasıl bir şey çıkacak. Likit için güvenebileceğin bir site var mı?

  • admin

   Öncelikle cihazınız hayırlı olsun. Güzel bir seçim yapmışsınız. Efkâr, Heisenberg gibi markaları tercih edebilirsiniz. Cihazınızı kullanmadan önce Evic VTC Mini Kullanım Kılavuzunu okumanızı tavsiye ederim çünkü aşağı yukarı aynı özelliklere sahip ve TC (Isı Kontrolü) ayarını kullanırken dikkat etmeniz gereken şeyler o başlık altında yazıyor.

   Başka bir sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

   • Huseyin

    Hocam iyi gunler ijust2 almayi dusunuyorum.bi yerde denedim cok yogun buhari var.tavsiye edrmisiniz.

    • admin

     Su ana kadar iJust 2 ile memnun olmayanini görmedim, kime tavsiye ettiysem cok memnun. Ama daha ileriye yönelik bir cihaz istiyorsaniz Evic Vtc Mini + Toptank Mini tavsiye ederim.

 • mehmet

  Üstad selamlar e sigaraya başlamayı düşünüyorum bir sigara bağımlısı olarak fakat bir sürü soru var kafamda
  -Tadı nasıl mesela?Yani ben 2 paket sigara içiyorum yeterli olur mu benim gibiler için?Özel bir likit var mı?
  -Bol dumanlı bir şey istiyorum joyeyetech vtc mini modelini alacağım fakat duman işi tam olarak nasıl oluyor?Yani bol dumanlı bir şey için 75w yeterli olur mu?
  -bir de sana nasıl ulaşabilirim.İnstagram da az kalsın alıyordum şurayı gördüm almaktan vazgeçtim 450 lira fiyat çekti elemanın biri sağolasın

 • Erhan

  Ben daha önce jullandığım e sigarada ve likitde nefes daralması problemi yaşadım bana e sigara ve likit tavsiye edebilirmisiniz

 • Ali Turan

  fasttechden siparişşte” Innokin T18 ” bunudamı ayrı ayrı sipariş edicez takılmasın gümrüğe diye?

  • Innokin T18 zaten tek bir kutudan oluşuyor ve bu yüzden sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ama yanına başka bir mod siparişi verecekseniz ayırmanızı tavsiye ederim.

   • Ali Turan

    yok sadece bunu sipariş vereceğim birde coil di sanırım bunalr için gerekli olan parça ondan extra olarak sipariş vereceğim umarım takılmaz cevabınız için teşekkürler.

 • Alper

  kangertech topbox mini ya da subox mini almayı düşünüyorum daha önce arkadaşımdaki e leaf i stick i denemiştim almayı düşündüğüm cihazları önerir misiniz yeni başlayacak biri için bir de bu önerdiğiniz siteden aldığımız herhangi bir cihaz kaç gün içerisinde geliyor.

  • Öncelikle Subox Mini’yi aklınızdan tamamen çıkartın. Topbox Mini alabilirsiniz ama onun yerine Evic VTC Mini + Toptank almanızı tavsiye ederim. Topbox setinin atomizerı yeni başlayanlar için çok başarılı ama mod olarak Evic VTC Mini çok daha iyi olacaktır. Sipariş verirken kargo seçeneklerinde DHL Global Mail seçerseniz 2 hafta içerisinde elinize ulaşacağını düşünüyorum. Eğer bu ikisini sipariş verecekseniz ayrı ayrı sipariş verin.

 • Orhan Yılmaz Gültekin

  Şuan ego aio kullanıyorum, yanı başlangıç aşamasındayım. Sigara içimi icin cubis mi toptank mi, yada başka bir ato mu? Mod olarak pico düşünüyorum. Cubis icin sicratma yapiyor diyorlar, kararsız kaldım açıkcası.

  • Merhaba,
   eğer sadece sigara içimi için kullanacaksanız Aspire Nautilus X modelini tavsiye ederim. Cubis tankı doldurduktan sonra sıçrama veya fokurdama yapabiliyor bu yüzden Toptank Mini’yi tercih edebilirsiniz ikiside ağıza çekim konusunda birbirine çok yakın atomizerlar.

 • ahmet

  Tum cuboid mini’ler (HW v1.0) dolum yaptiktan sonra hava kanalina sizdirma yapmaktadir. Her dolumda bu sizintiyi temizlemelisiniz. Aksi taktirde tukurme yapmaktadir.

  • Sanırım çok fazla likit dolduruyorsunuz yoksa hava kanalından sızdırma yapması imkansız gibi bir şey Cuboid Mini atomizerı ile. Resimde gördüğünüz çizginin üstüne çıktığınız zaman üst kısmını takarken hava kanallarından tank taştığı için likit gelir.

   • ahmet

    Malesef, bahsedilen max miktarin ustune cikmiyorum, ozellikle de 1-2 tik altinda birakiyorum. Cihaza sahip herkes bu dertten muzdarip. Sizdirmayi coil’in icine dogru yapiyor. Her dolumda orda toplanan siviyi disari cikarmak ile ugrasiyorum. Bir yontem, kapattiktan sonra ters cevirip akmasini beklemek. Diger bir yontem (benim uyguladigim) peceteyi ince rulo yapip (coil head’ten iceri girecek sekilde), soktuktan sonra 1-2 nefes cekerek peceteye toplanmasini saglamak. (1.5 clapton coil kullaniyorum bu arada). Artik usandim ama, atomizer siparisi verdim gelmesini bekliyorum.

    • Malesef Cubis ve benzeri bu atomizerlar ile aynı sorun yaşanıyor. Hava kanallarından sızdırıyor diye düşünmüştüm. Üst kısmı yerleştirirken parmağınız ile ağızlığı kapatırsanız bu sorunu bir nebze azaltabilirsiniz ama onun dışında tankı doldurduktan sonra ilk çekişlerde bu sıkıntıyı çekmeden kullanmanın başka yolu yok diye biliyorum.

     • ahmet

      Evet basinc degisimi iceri itiyor likiti. Ust kisma tipa gibi birsey koymak aklima geldi de bulamadim uygun birsey. Bu problem cubis’lerde de var mi peki?

     • Evet Cubis ilede aynı sorunlar yaşanıyor. Cubis Pro çıktı ona bir göz atabilirsiniz. Cubis Pro ile likit doldururken artık coili ve üst kısmı komple çıkarmak yerine sadece üst kapak açılıyor ve coil hala tankın içindeyken kenarlarındaki kanallardan likit dolduruluyor. Bu sayede likit coilin içinde toplanmaması gerekiyor diye düşünüyorum.

     • ahmet

      Bu problemden dolayi joyetech atomizerleri silmistim ama bakacagim pro’ya. Cok tesekkurler bilgi icin.

     • Rica ederim, aramıza hoşgeldiniz.

 • semih

  Authentic Tesla Stealth 100W 2200mAh E-Cigarette Starter Kit
  su urunu almak istiyorum nasildir bi fikriniz var mi?
  suan kullandigim cihaz ego one mini

  • Tesla yerine yukarıda önerdiğimiz cihazlara bir göz atarsanız daha iyi olacaktır. Sözünü ettiğiniz ürünün malzeme kalitesi gerçekten çok başarısız ve ayrıca batarya konusunda 2200mAh olmadığı ve çok daha düşük olduğu konusunda söylentiler dolanıyor.

 • Osman Mert

  kafam bu sigara konusunda çok karıştı yine şimdi sormak istediğim bir kaç soru var bu aldımız cihazlarda coil ve pamuk olmuyor mu sürekli biz mi saracaz yani onlarıda mı almak lazım . bir türlü kombinasyon yapamadım bana favorinizi söylermisiniz

  • Yukarıda önerdiğimiz cihazlarda tel sarımanıza gerek yok. Paket içeriğinde farklı coiller bulunuyor. Beğendiğiniz coilleri daha sonra ekstra sipariş vermeniz gerekmektedir.

 • serhat Serhat

  Selam, Vtc mini’yle smok r-steam mini arasında görüntü dışında ne farklar var?

  • R-Steam sıcaklık kontrolü konusunda bir tık daha önde diyebilirim. Onun dışında kayda değer bir fark bulunmuyor ama Evic VTC Mini kullanıcısı çok daha fazla olduğu için bir sorun yaşadığınızda yardım bulmanız daha kolay olacaktır.

   • serhat Serhat

    Teşşekkür ederim.

    • Duran Çağtay

     Üstatlara merhaba….
     42 Yaşındayım ve 20-25 yıldır tiryakiyim.Günde ortalama 25-30 dal sigara (winston soft) içiyorum.Bazen 1 paket oluyor ama genelde 25-30 u buluyor. Siteden ve yazdıklarınızdan epey bilgi edinsem de hala kafamda şüphe var. Acaba beni hangi cihaz bu illetten kurtarır diye. Burada paylaşılan cihazlardan en aklıma yatanı Joyetech e-Vic VTC Mini Mod Elektronik Sigara Set oldu ancak sitenin birinde Joyetech e-Vic VTC-TRON Mini Elektronik Sigara Set buldum fiyatı 320 lira. Paket içinde hediye olarak likit ve 18650 pil var. Acaba bu fiyata bu ürün alınır mı ve uzun vadede kullanılır mı. Birde merak ettiğim bu seti alırsam likit hariç ne aralıkta ve hangi parçaların değişmesi gerekir. Bilgi verirseniz duamı alırsınız. Herkese iyi forumlar dilerim.Saygılar

 • Cüneyt Akın

  merhaba güncel iyi bir cihaz önerebilirmisiniz sorunsuz akıtmayan doyurucu

  • Merhaba, malesef yeterli zamanı bulamadığım için yazı biraz geride kaldı ama mod olarak Evic VTC Dual öneririm. Atomizer olarak Aspire Atlantis Evo alabilirsiniz hem kendi coilleri başarılı hem de CCell gibi markalarında coillerini kullanabilirsiniz.

 • İhsan Ünal

  Merhaba başlangıç için vaporesso target pro almayı düşünüyorum ama üstünde 0.5 ohm olarak geliyor bunu değiştirip mouth to lung yapabilir miyim ve başlangıç için tavsiye edermisiniz ? İleriye yönelik olsun istiyorum

  • Merhaba, Vaporesso Target güzel bir seçim fakat şahsen kullanma şansım hiç olmadı. 0.5ohm ile ağıza çekim yapabileceğinizi düşünmüyorum. 1 ohm üstü coillere yönelmenizi tavsiye ederim. CCell seramik coilleri bir çok atomizer için de tavsiye edilen uzun ömürlü coillerdir. Cihaz açısından ilerleyen zamanlarda bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

 • gokalp

  merhaba,
  sitede Please note 1: The Joyetech security stickers on the product are removed so that this product can be offered to customers like you at the lowest price possible.
  yazıyor bana cok garip geldi. guvenlik etiketini size daha ucuza verebilmek icin soktuk ne demek?
  tam sipari verecekken bir anda sogudum. 🙁

  • Merhaba, Fasttech fiyatlari düşürebilmek için bu yöntemi çok uzun zamandır yapıyor ama genelde etiketler üzerinde bulunuyor. Eğer ürünün başlığında Authentic yazıyorsa merak etmenize hiç gerek yok. Üretici firmalar ürünlerin bu fiyatlara satılmasına karşı çıktığı için bu yöntem uygulanıyor. Fasttech konusunda herhangi bir şüpheniz olmasın bu konuda. Zaten eğer güncellenebilir yazılıma sahip bir mod alıyorsanız alır almaz cihazı güncellemeyi deneyerek orijinal olup olmadığını hemen anlayabilirsiniz.

 • Eğer kargo seçeneklerinde DGL Global Mail (Listeyi genişletince en altta kalıyor) seçebilirseniz bir aksilik olmaz ise 10 gün içerisinde elinizde olacaktır.

 • Çok eski bir cihaz Ecom Mega ve günümüz cihazları ile karşılaştırılamaz bile bu yüzden yukarıda önerdiğimiz cihazlara bakmanızı tavsiye ederim.

 • Kendi sitesi satış yapmamaktadır ve o bulduğunuz Türkçe siteler ise dolandırıcıdan başka bir şey değiller. Fasttech sitesi özellikle ülkemizde herkesin cihazlarını satın aldığı en güvenilir sitelerden birisidir ve bu yüzden tavsiye etmekteyiz. iJust 2 yeni başlayan birisi ve elektronik sigara konusunda bilgi edinmek isteyenler için güzel bir cihazdır.

 • Yukarıdaki satın alma linkine tıklayarak yönlendirildiğiniz Fasttech mağazasına kayıt olarak sipariş verebilirsiniz. Coolfire IV TC güzel bir cihaz ve tavsiye ederim.

 • Sigara içimi için Griffin veya Limitless malesef uygun değiller. Eğer sigara içimi istiyorsanız Kayfun serisine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

 • Merhaba,
  Öncelikle yaşadığınız talihsizlikten dolayı üzgünüm. Malesef gümrüğümüzün sağı solu belli olmuyor. Özellikle sizin durumunuzda, dahili bataryası olan bir cihaz sipariş verdiğiniz için gümrük tarafından daha kolay bir şekilde tespit edilip geri gönderilebiliyor. Malesef bu durum son zamanlarda çok fazla artmaya başladı. Smok R80 yerine Evic VTwo Mini tavsiye ederim.

 • Eğer kendiniz sarım yapmak istiyorsanız zaten Toptank Mini’yi tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır.
  Toptank’ta sıçratabilir eğer coil gereğinden fazla ıslandıysa ve sızdırır diye kesin bir şey yok ama ihtmali var hava kanalları aşağıda olduğu için.
  Cubis kesinlikle sızdırmaz ama sıçratma yaptığı bir gerçek. Sıçratma ise sürekli olmuyor sadece tankı her doldurduktan sonra ilk 3 4 çekimde sıçratma yapıyor. 0.6 ohm coillerin bu konuda daha iyi olduğunu düşünüyorum. 1 ve 1.5 Ohm coiller yani ağıza çekim uygun coiller ise daha az sıçratma veya hiç sıçratma yapmıyor. Asıl uzak durulması gereken coil ise 0.25ohm olan Notch Coiller ne yaparsanız yapın likit içermiş gibi ağızınıza likit geliyor. En çok tercih edilen coil ise 0.5ohm olan ve sıçratma 0.25ohm kadar olmasa da yaşanıyor.

 • Merhabalar,
  malesef gümrük konusu tamamen şansa bağlı ve bazen hiç bir ürün geçmiyor veya bazen tam tersi oluyor. Özellikle şu sıralar Fasttech dışında sipariş verilebilecek başka bir mağaza da yok. En azından para iadesi veya tekrar gönderim gibi seçenekler sunuyorlar yoksa zaten asla burada önermezdik.
  Yanlış anlaşılacak bir şey yok zaten 🙂 biz sadece bu 400 tl gibi fiyatlara satanların satın aldığı yerleri burada öneriyoruz.

 • TC Ali Karakaya

  Merhaba
  Evic VTC Mini siparişi verdim bu urun 20.09 tarihinde hazır olacakmış sanırım ETA 09,20,2016 dio bu 1. Olay 2. Kısım ise KangerTech in toptank mini almıştım buda gumrukten geri geçmedi diye geri gönderilmiş bu urun ne olacak şimdi ne yapmalıyım öneriniz nedir?

  • Merhaba,
   Ürünler stokta olmadığı zaman buna benzer ileri tarihlerde gönderileceğine dair belirtilmektedir. 20 Eylülden sonra siparişiniz gönderilecektir.
   Toptank Mini için Fasttech Support sayfasından ürünün geri gönderildiğini ve para iadesi veya tekrar gönderilmesini istediğinizi belirten bir mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

 • Merhaba,
  Eğer sizin için buhar performansı önemliyse iJust 2 almanızı öneririm ama kullanımı daha kolay ve daha küçük bir cihaz istiyorsanız AIO da çok güzel bir cihaz.

 • Bahadır

  Merhaba öncelikle rehber için çok teşekkürler aklımdaki tüm soruları cevapladı, benim sormak istediğim konu ise rehberdeki cihazlara ek olarak yeni çıkan Komple set ve ya Mod + tank sistemlerini dahil edersek önereceğiniz cihaz ne olur, Özellikle uzun süre kullanabileceğim, ağıza likit sıçratma yapmayan kaliteli bir cihaz arıyorum fiyat olarak 50-70 dolar arası ürünler uygundur.
  Aklımdaki ürünler :
  Evic Vtwo , Evic Vtc Dual

  • Merhaba, malesef önerileri yoğunluktan dolayı güncelleyemedim ama en yakın zamanda bu yazının ikincisini yazmayı düşünüyorum. Daha önce yorumlarda da belirttiğim gibi Evic VTC Mini yerine zaten Evic VTwo Mini almanız daha iyi olacaktır. Evic VTC Dual bende sipariş verdim ama henüz elime geçmediği için ve hakkında güvenilir kaynaklardan inceleme yapılmadığı için kesin bir şey söyleyemeceğim. Çip konusunda VTC Dual bir sıkıntı çıkarmayacaktır ama kullanışlılık bakımından değişebilen kapakların ne kadar sağlıklı çalıştığını görmeden burada hemen tavsiye etmek istemiyorum.

 • Yiğit Erol

  Ya bu ali expresste kargo ucretleri cok pahali degilmi sanki daha farkli bi site vardi onceden

  • Malesef Fasttech Türkiye’ye elektronik sigara gönderimini durdurduğu için şu an için güvenilir çok fazla seçenek kalmadı. Aliexpress mağazasında genellikle ücretsiz veya 10 dolara kadar gönderebilen satıcılar bulunuyor.

  • murat doğangün

   Selamlar cvapor sitesi gonderim yapiyor tekrardan.

 • Nihat Yildiz

  merhaba bir evic vtwo mini+cubis pro aldım ve şu an hiç bi bilgim yok en basit şekilde nasıl başlayabilirim hangi modda kullanayım? , hangi coili kaç watta hangi sıcaklıkta kullanayım napayım ne edeyim ayarlar arasında kayboldum hocam 😀

  • Eğer ilk defa kullanıyorsanız üzerinde 1.0 Ohm yazan coil ile başlayabilirsiniz. Power modunda 10 watt ile başlayarak yavaşça yükseltin. Bu önerdiğim coil ağıza çekim olduğu için başlangıçta geçişi kolaylaştıracaktır. Coili ateşlemeden önce içine 1 2 damla likit damlatın ve tankı doldurduktan sonra bir 5 dakika kadar bekleyin. Aramıza hoşgeldiniz.

 • Ek

  Merhaba, elektronik sigaraya yeni başlamayı düşünüyorum. Uğraşmayı severim o yüzden sarılabilir ato almayı düşünüyorum. Pico ile toptank mini ikilisi nasıl olur sizce?

  • Başlangıç için herkese önerdiğimiz bir ikili ve Toptank Mini yanında sarılabilir aparatı da bulunuyor.

   • Ek

    Teşekkür ederim. 🙂

 • elshan

  Merhaba dostum, bunlardan en fazla buhar yapa bileni hangisi? 150$ a kadar bütçem var.

 • emin

  Selamlar bende yeni başlamayı düşünüyorum ama kalem tiplerinden istemiyorum birde nargile içmeyi sevmem sigara içimi için tavsiye edeceğiniz modeller nelerdir

 • Onur

  Merhaba,

  Öncelikle yeni başlayanlar için verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, yazılanların hepsini okudum gerçekten güzel bilgiler vermişsiniz.

  Ben 20 senelik nargile içicisiyim ve nargile içmek benim için bir tutku. Geçen hafta bir arkadaşımın elinde görüp deneme fırsatım oldu sanırım cihaz Joyetech eGo AİO idi ilginç bir deneyim oldu. Benim amacım sigara ya da nargileyi bırakmak değil nargileye alternatif olursa ama bırakırım.

  Size şunu danışmak istiyorum şimdi nargiledeki gibi soğuk ve aromayı rahat tadabileceğim bol duman seviyorum bu kriterlere göre bana önerebileceğiniz cihazlar olursa çok sevirim 🙂

  Cihazı alırsam bu sefer likit soruyor olacağım 🙂

 • Mustafa Şen

  selam vtwo aldım atomobizer 28 walt cihazı 75 walta cıkardım fakat hemen atomobizer yandı
  75 wata göre atomobizer var mı teşekkürler birde pilim c f l 18650a uygunmudur

 • Aslan

  Merhabalar. Nikotin bağımlılığım yok ancak nargile yerine geçebilecek yani aroma ve duman açısından iyi olan güncel cihazlar önerebilir misiniz ? Pilli ve dahili bataryalı cihazlar arasında içim açısından kalite farkı olur mu dahili batarya ömrü tahminen ne kadardır ? Sizin tecrübeniz hangisinden yanadır ? Teşekkürler.

  • Dahili pili olan cihaz alırsanız belirli bir süre sonra pilin performansı düşecektir. Yaklaşık 8-10 ay sorunsuz kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Nikotin bağımlılığınız yok ise 0mg yani nikotinsiz likitler ile nargile yerine kullanabilirsiniz.

 • ertu

  merhaba elektronik nargile kullanmak istiyorum ilk defa 50-100tl arasındaki duman ve tat alabilecegim en iyi ürün nedir sizce, ciğere ve agza cekmeli varmıs sanırım bunun farkı ne ben acıkcası cigerlerime pek gitsin istemiyorum zevki değişiyormu nikotin bagımlılıgm yok sadece zevk için tesekkurler simdiden

  • BABAYULA

   Ben de nargile içicisiyim. Sigara kullanmıyorum.
   Nargileciysen, ciğer çekim alacaksın. Sigara çekim seni kesmez.
   Likit alırken, 0-Nikotin isteyeceksin. (ülke içinde ve dışında satanlar mevcut)

   RDA, RTA atomizer alırsan daha uygun olur. Telini, pamuğunu kendi hazırlarsın. Ama biraz meşakatli iş.
   Ya da hazır olanlardan alırsın. Kullanır atarsın.

 • Emir Sarıçayır

  Tavsiyeler için çok teşekkürler çok yardımcı oldu yalnız benim sorum aliexpressten çakma ürün gönderirler mi aklım ona takıldı lütfen acilen cevap şimdiden tşkler

 • Osman

  Öncelikle konunuz ilk başlayanlar için çok yararlı,teşekkür ederim. Ben sigara içmiyorum,sadece 2-3 hafta da bir arkadaşlarla nargileye gidiyorum. Kullanım kolaylığı açısından bir tane elektronik sigara almayı düşünüyorum. Joyetech AIO hem fiyat bakımından hem de benim kullanımıma yönelik uygun geldi. Elektronik sigaralar aşırı bağımlılık yapmaz değil mi ? İçinde nikotin olduğu için bağımlılık yapabilir diye bir düşünce geldi aklıma. Bir de 2 ml tank ne kadar süre gider ? Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim 🙂

  • Eğer nikotinsiz likit kullanırsanız bağımlılık yapacağını sanmıyorum ama tabi bu durum kişiden kişiye değişebilir. Tankın ne kadar süre dayanacağını söylemek malesef çok zor. Kimisi 1 saatte bitirir kimisi gün boyunca içebilir ama AIO çok fazla yakan bir cihaz olmadığı için çok sık doldurmanız gerekeceğini düşünmüyorum.

   • Osman

    Öncelikle teşekkür ederim. Yorumunuz çok yardımcı oldu. Ben kargonun evime gelmesini istemiyorum. Aliexpressten direk şubeye gelmesini sağlayabilir miyim ? Şubeden kendim almam mümkün mü ?

    • Bu konu hakkında malesef bir bilgim yok ama açıkcası elektronik sigara ürünleri ülkemizde yasak olduğu için ne kadar mantıklı olur bilmiyorum.

     • Osman

      Haklısınız. Bazı satıcılar ülkemize satış bile yapmıyor. Bu durumda biraz daha beklemeliyim. Nargileye devam. İyi günler 🙂

 • Hüso

  Hocam fast tech türkiyeye gönderimleri durdurdu nereden almamızı önerirsiniz ben gearbestten aldım gümrüğe takıldı oda

 • taha aydın

  Harika bir site, yorumlarınız çok yardımcı oluyor, bende denemek için vype e Pen getirttim ama likit bitti artık kullanamıyorum burda da bulunmuyor, ama sigaradan uzaklaştırdı, şimdi sizden tek bir ricam var LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN,
  Ben şimdi yeni bir ürün getirtcem yine ama sizin tavsiyenizi istiyorum, bana çabuk bozulmayan, sadece ağız da okur hem ağız hem ciğer çekimli de olur, parçasını kolay bulabileceğim likit sızdırma sorunu olmayan bataryası farketmez dahili yada harici de olabilir sizin tavsiyenize bıraktım, ve okduğum bi yazınızda mix yaparsanız daha iyi gibi anladım, yani modu farklı coil farklı gibi, fiyatı önemli değil yeterki iyi olsun, UMARIM CEVAP VERİRSİNİZ şimdiden çok teşekkür ederim ve cevabınızı bekliyorum iyi günler

  • taha aydın

   Ve nikotin ayarı yapan varsa o olsun lütfen yada likit alırken mi onu seçiyoruz onuda eklerseniz sevinirim çünkü nikotini düşük istiyorum, kesinlikle bı sigarayı bırakmam lazım

 • taha aydın

  LÜTFEN ACİL CEVAP BEKLİYORUM

 • taha aydın

  Yardımcı olacak kimse yokmu bu sitede

 • Vehbullah

  Hocam merhabalar

  Sigelei fuchai 213 ve ipv6x arasında kaldım hangisini onerirsiniz?

  • Merhaba,
   Malesef ikisinide tavsiye edemeyeceğim.
   Fuchai – Sıcaklık kontrolü çalışmıyor, 213 watt denilmesine rağmen 155 watt üzerine çıkamıyor ve güncellenebilir bir yazılıma sahip değil.
   IPV6x – Pil kapağında sorunlar var en ufak şeyde açılıyor ve yine aynı şekilde güncellenebilir yazılım desteği yok. İlk çıkan sürümlerinde özellikle bir çok sorun var ve bu yüzden riske girmenizi tavsiye etmem.
   Eğer bu tarz bir cihaz arıyorsanız Smok Alien tavsiye ederim veya biraz bekleyip çıkan incelemelere göre IPV 8 alabilirsiniz. Smok Alien ise sadece boya konusunda çok kötü ve kılıfsız kullanmanızı tavsiye etmem çünkü 1-2 hafta içerisinde kenarlarında, köşelerinde boyası atıyor.

   • Vehbullah

    Hocam çok teşekkür ederim iki haftadır araştırıyorum bir yere varamamıştım:)Allah razı olsun.

 • Ali Kaplan

  Merhabalar çok güzel inceleme fakat ilk defa kullanicaz babam için istiyorum sigarayı bırakması için galiba ciğerine çeken modelinden olacak fakat tank coil felan derken devreler yandı uzun kullanımlı bi cihaz istiyoruz direk şunları alın deyip link atar mısınız rica etsem ?

 • Ali

  Önerileriniz süper fakat aliexpress türkiyeye gönderimi mi durdurdu bir kaç farklı mağazadan ürünü almayı denedim ancak bu mağaza türkiye ile çalışmıyor uyarısı alıp duruyorum. Hatta verdiğim sipariş bu yüzden geri döndü para iadesi olurmu olmazmı onuda beklemekteyim. Birde joytech için satışı olan bir mağaza öneriniz varmı?

 • doğann

  merhaba just 2 ile melo 3 atomizer arasındaki fark nedir ?

 • taha aydın

  Neden bana kimse cevap vermiyor?

 • lia x

  çok güzel bir derleme yapmışssınız emeğinize sağlık fakat benim takıldığım bir nokta var.. yaklaşık 1 aydır kalem tipi e sigara kullanıyorum ve alıştım artık yeni model alma zamanı geldi fakat… hem ağız çekimli hem ciğer çekimli bir set istiyorum bu mümkünmü? yani duruma göre ayarlama şansım varmı?ve tabiki buna uygun sızdırma sorunu olmayan bir model tavsiye ederseniz çok sevinirim.. o kadar araştırdımki iyice kafam karıştı nolur yardım edin…

  • Merhaba, hem ağıza çekim hem de ciğere çekim yapabileceğiniz çok fazla seçenek bulunmuyor ama Cubis ve Toptank Mini ile ikisini de farklı coiller ile yapabilirsiniz. Cubis herhangi bir akıtma yapmaz ama özellikle ciğere çekim coillerde ağıza likit sıçratma gibi sorunları bulunmaktadır. Toptank ise hava kanalları tankın alt kısmında bulunduğu için akıtma riski var ama doğru kullanımda sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

   • lia x

    cevap için çok teşekkürler.. mod almayı dusunuyordum araştırdıkça gözüm korktu heleki sizin açıklamanızdan sonra iyice korktum :))2 seçeneği birleştirmek zor diyorsunuz peki sadece ağız çekim ama bol buharlı olabilecek bir tavsiyeniz varsa sevinirim.. mesela ısı ayarı, wat ayarı ,coil sarımı filan bunlarla ugrasabilecek zamanım olacağını sanmıyorum(az üşengecim sanırım 😀 ) just s alsam buna ısı dagıtıcı ve agız cekime uygun olan agızlık taksam uygun bol dumanlı bir agız cekime dönermi acaba? sıcak buhar gelme ihtimalini yaşamak istemiyorum allerjik astımım olduğu için sıcak buhar benim için tehlikeli oluyorda…

    • Eğer iJust S alırsanız buharın performansına hazır coiller ile herhangi bir müdahelede bulunamazsınız ama iStick Pico veya Evic VTwo Mini gibi bir cihaz ile soğuk buhar için watt değerini düşük tutabilirsiniz.

     • lia x

      sıcak buhar kontrolü için daha güvenilir diyorsanız banada o zaman bunlardan birini almak düşer trde parca sıkıntısı çekmemek adına sanırım pico almak daha iyi olacak tavsiyeleriniz için çok çok teşekkürler 🙂

   • İlyas Koyun

    Oncelikle değerli bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.pen pico set melo3 almayı dusunuyorum agız cekimi için iç atomizerimi yoksa tamamenmi değiştirmek gerekiyo acaba.1ohm ve uzeri coil kullanmak için vereceğiniz cvp için şimdiden teşekkürler

    • Merhaba, Melo 3 ile aradığınız sigara içimi performansını bulamayabilirsiniz. Ağıza çekim için bulunması kolay olan Cubis ve 1ohm üstü coillerini tavsiye edebilirim ama ciğer çekimi için üretilen coillerde ağıza likit sıçratma gibi sorunları bulunmaktadır. Cubis dışında Aspire Nautilus X tavsiye ederim.

 • Öncelikle selamlar yukarda bahsettiginiz ürünler hakkında arama yaptığımda 2-3 katı fiyatlar yazıyor ayrıca bunları gidip alabileceğim mağaza varmıdır ankarada

  • Yazıda belirtilen fiyatlar önerilen sitelerden sipariş verdiğiniz zaman geçerlidir. Elektronik sigara satışı normalde yasak olduğu için mağaza bulabileceğinizi sanmıyorum.

   • Bilgilendirme için teşekkür ederim inş gümrüge felan takılma olmaz bir tane Aldım ama yurtiçinden aldığım için pahalıya geldi

 • rıza

  Evic VTC Mini ve toptank mini alsam aroma şarz ve güc bakimindan tatminkarmidir. birde kac günde gelir bunlar

  • Başlangıç için fazlasıyla yeterli olacaktır. Çin’den sipariş verirseniz ve herhangi bir gümrük sorunu yaşamazsanız 2-3 hafta arasında elinizde olacaktır.

 • Evren Duruk

  Merhabalar, elektronik sigaraya yeni başlamak isteyen kitlenin bir mensubu olarak benim de aklım çok karışık. Bu yüzden açıklayıcı yazınız için çok teşekkür ederim. Ağız çekimli, kullanımı ve bakımı kolay ve uzun süre idare edebileceğim bir ürün arıyordum. Önce Joyetech ego aio’ya, ardından joyetech ile ilgili okuduğum bazı kötü yorumlardan Innokin Endura T18’e, daha sonra da T18’den daha gelişmiş gibi gözüktüğü için T22’ye odaklandım. 2 hafta sonra Amerika’dan gelecek arkadaşıma getirtmek istiyorum ancak Türk sitelerinde bu ürünün coilerinden bulamıyorum ve sürekli yurtdışından sipariş verebileceğimden emin değilim, sonuçta bir sipariş gümrüğe takılırsa tekrar sigaraya dönmem gerekbilir diye korkuyorum. Bu ürünün coileri kolay bulunur mu acaba veya bulunabilecek başka bir ürünün coil’ini kullanabilir miyim? Ayrıca okumaya devam ettikçe de T22’nin özellikle akıtması ve pil durumu ile ilgili şikayetlere de rastladım. Bu şartlarda bu tavsiye edebileceğiniz bir ürün olur mu? Yoksa başka bir ürüne yönlendirebilir misiniz beni? Hangi ürünü alacağıma karar verdikten sonra hangi likit ve karışımı kullanmam gerekeceğini henüz düşünmeye bile korkuyorum. Son olarak, sigaraya bir daha dönmemek adına 2 adet ürün almam gerekli olur mu dersiniz, misal bir tanesi şarjda/bakımda/vs iken diğerini kullanabilmek için. İlginiz için şimdiden çok teşekkürler.

 • Hilal Hilal

  Merhabalar Elektronik sigaraya yeni başlayacağım ve kafam çok karışık yardımcı olursanız sevinirim. Fiyatı çok önemli değil kaliteli ve sağlam bir şey olsun.
  – Yazılarınızdan okuduğum kadarıyla cigere çekim olmasını istiyorum.
  – Birde ayrı ayrı cihazmı alacağım çok anlamadım yani alt taraf – üst taraf ayrımı alacağım?
  – Tavsiyelerinizi ve önereceğiniz cihazları söylerseniz sevinirim. her şey için teşekkür ederim

 • Rush

  Joytech ego AIO pro c yi pil değiştirme olayı için almak istiyorum sizce mantıklımı mantıklıysa bu makineyi aliexpreste hangi satıcıdan almalıyım? Teşekkürler

  • Buğrahan

   Kardeşim en çok sipariş nerden veriliyorsa ona bak ve yorumları oku

 • Poyraz Göçer

  Merhaba elektronik sigaraya yeni başlayacağım hem ağıza hem ciğere çekebileceğim şarjı uzun giden kaliteli bir cihaz alacağım hangisini almalıyım?

 • Evren GÖKCEL

  siteden nakliye bilgilerini doldurduktan sonra devam etmiyor site kabul mu etmiyor acaba

 • Coşkun Ermiş

  Elektironik slgara yazınca türkçe bir sürü site cıkıyor acaba buralardan alsam sorun olur mu sonucta yasak diye fuymustum bir fçdalavere olabilir mi

 • Ömer Kadir

  acemiyim ve ilk elektornik siagaramı alıcam istick pico alıcam hangi modda kulanayım ve bu mod olayı ne titanyum felan _?

 • Mustafa

  duyduğuma göre gümrüğe takılıyor felan diyorlar da bir yardımcı olur musunuz gearbest veya festtech de gönül rahatlığı ile sipariş verebilir miyiz ? ve kaç günde elimize geçiyor ?

 • İlhan Yaşar

  Hocam selamlar dediğin siteden (Fasttech) sipariş vermek istedim lakin kargo seçimi yaptırmıyor ve uyarı vermekte (E-cigarette products are banned in your shipping address country) bir diğer uyarıda (Cannot ship to your address) bu bunları dikkate almadan sipariş verelim mi ne dersin

 • Gökhan Ayöz

  merhabalar, Eleaf iStick Pico kullanıyorum, yeni başladım. sigarayı çekerken atomizer kısmından cızırtılı sesler geliyor. acaba bu durumu yaşayan arkadaşlar oldu mu aranızda ?

 • ERDEM erdoğan

  Merhaba bana bir yerden smok al85 hediye geldi yanında Samsung pil var mor renkli 50w ve üzerine çıkınca check battery diyor sebep nedir yardımcı olabilir misiniz?