Joyetech Cuboid 150/200 Watt TC Mod

cuboidSon zamanlarda piyasayı Evic VTC Mini ile domine eden Joyetech, 200 Watt ve dual pilli modu Joyetech Cuboid ile tekrar karşımızda.

Evic VTC Mini v3 ekranına sahip Joyetech Cuboid aslında 150 watt ama cihaz daha çıkmadan güncelleme (v 3.10) geldi ve 200 watt oldu.

Ekranında 2 farklı pil göstergesi bulunuyor. Sanırım bunun sebebi bir çok kullanıcı tarafından bilinmeyen “married battery” sorunsalı. Eğer bir pil daha önce bitecek olursa oluşabilecek kazaları önlemek amacıyla yapılmış gibi, çünkü 2 pil taşıyan cihazlarda kullanılan piller aynı zamanda satın alınmış ve devamlı beraber kullanılmış olmaları gerekiyor. Bu durum özellikle seri halinde kullanılan piller için çok önemli. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız buradaki pil güvenliği hakkındaki yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Özellikleri

 • İsteğe göre 150 veya 200 Watt
 • 2 adet 18650 pil (Hangi pilleri kullanmanız gerektiğini buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz)
 • Güncellenebilir yazılım desteği
 • Siyah, Metalik Gri ve Koyu Gri 3 farklı renk seçeneği
 • Ölçüleri 42.00 x 28.00 x 91.50
 • Nikel, Titanyum, Paslanmaz çelik telleri ile sıcaklık kontrolü
 • TCR desteği
 • 0,05Ω – 1,5Ω arası sıcaklık kontrolü
 • 0,1Ω – 3,5Ω arası power modunda kullanım
 • 25A limit

Önemli Cuboid Kısayolları

 • Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek için: Cihazınızı kapalı konuma getirin ve 20 kere arka arkaya power tuşuna basın.
 • Stealth Mode:  Bu durumda ekran sadece bir kereliğine power tuşuna bastığınız zaman yanar ve pil tasarrufunun yanında, içerken ekranın gereksiz aydınlanmasını engeller. Bunun için power tuşu ile birlikte eksi tuşuna ekranda “Stealth ON” yazana kadar basılı tutun. Aynı yöntem ile bu özelliği kapatabilirsiniz.
 • Pilin voltunu ölçmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra, power tuşu ve eksi tuşuna aynı anda basarak ekranda volt değeri belirene kadar basılı tutun.
 • Cihazın iç sıcaklığını öğrenmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra power tuşuna 10 kere arka arkaya basın. (Cihaz aynı zamanda açılacak 5 defa bastığımız için fakat sonunda kaç derece olduğu ekranda belirecektir.)
 • Ekranı ters çevirmek için: Kapalı konumda olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun ve ekranın ters döndüğünü göreceksiniz. Aynı şekilde eski haline getirebilirsiniz.
 • Key Lock (Tuş kilidi): Açık olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun.
 • Logo Açma/Kapama: 3.02 versiyonu ile gelen logoyu ekrandan kaldırmak için cihazınız açık konumdayken Power ve “+” tuşuna basılı tutun ve daha sonra gelen ekranda eksi tuşuna basarak Off (kapalı) satırına getirerek tekrar Power tuşuna basın.

Test Sonuçları

Aşağıda görmüş olduğunuz tabloda Joyetech Cuboid’in ne kadar stabil çalıştığını görebilirsiniz. Tablo Dirk Oberhaus tarafından hazırlanmıştır ve kendi izni ile burada paylaşılmaktadır. Kendisi bu konuda en güvenilir kaynaklardan birisi ve harika testler yapmaktadır. Videoları almanca olduğu için sizlere önemli kısımlarını ekran görüntüleri ile paylaşıyoruz.

Joyetech Cuboid Watt Testi

Joyetech Cuboid testler sonucunda her zaman yeşil alanda kalmayı başarmış ve maksimum %9 sapma ile çok olumlu sonuçlar ortaya koymuştur. Yüzde 9 sapma ise sadece 0,35Ω sarımı 10 watt ile kullanınca 10,87 watt gibi bir sonuç verdiğinde yaşanmış. Bunun dışında bütün değerler çok başarılı ve piyasadaki bir çok cihazı resmen sollamış görünüyor.

Sıcaklık Kontrolü Testleri

Titanyum
Titanyum
Nikel
Nikel
Paslanmaz Çellk (SS)
Paslanmaz Çelik (SS)

Yine Dirk Oberhaus tarafından test edilen Joyetech Cuboid sıcaklık kontrolü sonuçları da gördüğünüz gibi çok iyi.

Testler kuru pamuk ile üçer defa 220 derece, 40 watt ve 10 saniye boyunca ateşlenerek yapılmıştır. Normal şartlar altında 1 2 saniye içerisinde alev alması gereken pamuklar sadece biraz koyulaşmışlar ve bu sonuç harika diyebiliriz.  Yapılan testler sonucunda Joyetech Cuboid sıcaklık kontrolü konusunda çok başarılı bir cihaz olduğu görülmüştür.

Cihazınızın nasıl güncellediğini merak ediyorsanız buradaki rehberimizin yardımı ile çok kolay bir şekilde güncelleyebilirsiniz.

Joyetech tarafından yaklaşık her ay gelen güncellemeler ile cihaz daha iyi bir hale gelmektedir. İki pilli cihazların arasında Joyetech Cuboid bu fiyata Buharlab olarak en iyisi olarak görüyoruz.

Joyetech Cuboid’in fiyatı ise şu an için burada 41,41$ ve yaklaşık 118 TL ediyor.