Evic VTC Mini Kullanım Kılavuzu

Evic VTC Mini kullanım kılavuzu ile hem cihazınızı nasıl doğru ayarlarda kullanabileceğinizi hemde beraberinde gelen tankların nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz. Kullanım kılavuzu en son gelen güncellemeler ile eşzamanlı olarak güncellenmektedir.

Evic VTC Mini her ne kadar yeni başlayanlara en çok önerilen cihazlardan biri olsa da yeni başlayanlar için biraz karışık bir mod. Bu yüzden nasıl kullanıldığı hakkında emin değilseniz bu yazıyı okumanız sizin için çok faydalı olacaktır.

Henüz pil sahibi değilseniz ve hangi pilleri tercih etmeniz gerektiğini veya nereden temin edebileceğinizi bilmiyorsanız burada ayrıntılı bir şekilde sizler için anlattık. 

Cihazı açmak için 5 kere arka arkaya büyük tuşa (Power Button) basın. Aynı şekilde 5 kere basarak kullanmadığınız zaman cihazı kapatabilirsiniz. Mesela cihazı cebimize koyarken her zaman kapalı konuma getirin, çünkü yanlışlıkla cihazı ateşleyip cihaza ve en önemlisi kendinize zarar verebilirsiniz.

vtcminitronSıcaklık kontrolü için yapılmış coilleri power modunda kullananlar özellikle bu kısmı çok fazla dikkate almalıdırlar. Bu sadece Evic VTC Mini için değil bütün sıcaklık kontrollü cihazlar için geçerlidir. Nikel ve titanyum tellerini veya coillerini Power, yani Watt modunda kullanmak sağlığınıza çok zararlıdır, çünkü bu teller belirli bir sıcaklığı geçtiği zaman deforme olup zararlı toksik maddeler yaymaktadırlar. Eğer sıcaklık kontrolü hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz buradaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Evic VTC Mini son sürümü, yani 3.03 güncellemesi ile Power, Start, Bypass, Temp NI, Temp TI, Temp SS316 ve TCR ayarlarını barındırıyor. Eğer cihazınızı henüz güncellemediyseniz burada yazdığımız yazıdaki talimatları uygulayarak güncelleyebilirsiniz.

Öncelikle hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek istiyorsanız cihazınızı kapalı konuma getirin ve daha sonra arka arkaya 20 defa power tuşuna basın. 20 kez power tuşuna bastıktan sonra ekranınızda hangi sürümü kullandığınız belirecektir.

V3.02 ve sonrası sürümleri kullananlar aşağıda anlatıldığı gibi ayarların arasında geçiş yapabilirler.

Üç kere power tuşuna basarak en üst satırda yazan Power, Start, Temp Ti vb. yazının yanıp sönmesini sağlayın. En üst satırdaki yazı yanıp sönmeye başladığı zaman artık ayarlar arasında “+” artı tuşuna veya ekranın altında sağdaki tuşa basarak ayarlar arasında geçiş yapabilirsiniz.  Şu anki sürümü ile Power, Bypass, Start, Temp Ti, Ni, SS316 ve TCR M1, M2, M3 ayarları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse Temp SS316 moduna geçmek için ekranın en üstünde TEMP yazısı gelene kadar artı tuşuna basın. Daha sonra bir kereliğine eksi tuşuna basarsanız TEMP yazısının yanındaki Ni, Ti veya SS316 yazılarından birinin yanıp söndüğünü göreceksiniz. Eğer SS316 yanıp sönüyorsa zaten istediğiniz ayardasınız demektir. Fakat Ni veya Ti yazıyorsa tekrar “+” artı tuşuna basarak istediğiniz ayara gelene kadar ilerleyin.

Versiyon v3.02 öncesi sürümleri kullanlar ve henüz güncellememiş olanlar aşağıdaki gibi ayarların arasında geçiş yapabilirler.

Bu ayarların arasında geçiş yapabilmek için power tuşuna 3 kere arka arkaya basın, ekranda ilk satırın yanıp söndüğünü görünce, artı ‘+’ tuşuna kullanmak istediğiniz ayara gelene kadar tek tek basın. Eğer olurda istediğiniz ayarı kaçırırsanız artı tuşu ile devam edin, çünkü eksi tuşu ile geriye gidemiyorsunuz. Eksi tuşunu daha sonra ohm değerini sabitlemek veya Amp yerine Puff & Time değerini göstermek için kullanacağız.

TC özelliğine sahip bir cihaz kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biriside ohm değerinin kilitlenmesidir. Bunun için kullandığınız tel moduna gelip power tuşuna 3 kere basınız, ekranda Temp NI veya Temp TI yanıp sönmeye başladıktan sonra ohm değerini gösterdiği satıra gelene kadar eksi tuşuna basın. Ohm değeri  yanıp sönmeye başladığı  zaman artı ‘+’ tuşuna basarak kilitleyin. Bunu yapmamızın sebebi ise bu tellerin ohm değeri telin ısındıkça değişmesidir. Bununla birlikte ohmu sabitleyerek cihazımıza aslında coilin kaç ohm olduğunu bir nevi öğretmiş oluyoruz. Bu işlemi yapmadan önce coilin oda sıcaklığında olması gerekmektedir aksi taktirde rezistans değeri yüksek çıkacaktır. Coili tanka yerleştirdikten sonra oda sıcaklığında 10 dakika bekleyin ve daha sonra tankınızı cihaza takıp rezistansı kilitleyin.

New Coil Right & Same Coil Left Uyarısı

newoldcoilYeni bir coil kullandığınız zaman (TC için geçerli) cihaz size coilin yeni olup olmadığını soracaktır. New Coil Right veya Same Coil Left yazıları ekranda belirecektir. Eğer yeni bir coil kullanıyorsanız artı tuşuna, yani ekranın altında sağ tarafta bulunan tuşa, coili değiştirmediyseniz eksi tuşuna basarak devam edin.

Önemli Evic VTC Mini kısayolları:

 • Hangi sürümü kullandığınızı öğrenmek için: Cihazınızı kapalı konuma getirin ve 20 kere arka arkaya power tuşuna basın.
 • Stealth Mode:  Bu durumda ekran sadece bir kereliğine power tuşuna bastığınız zaman yanar ve pil tasarrufunun yanında, içerken ekranın gereksiz aydınlanmasını engeller. Bunun için power tuşu ile birlikte eksi tuşuna ekranda “Stealth ON” yazana kadar basılı tutun. Aynı yöntem ile bu özelliği kapatabilirsiniz.
 • Pilin voltunu ölçmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra, power tuşu ve eksi tuşuna aynı anda basarak ekranda volt değeri belirene kadar basılı tutun.
 • Cihazın iç sıcaklığını öğrenmek için: Cihazı kapalı konuma getirdikten sonra power tuşuna 10 kere arka arkaya basın. (Cihaz aynı zamanda açılacak 5 defa bastığımız için fakat sonunda kaç derece olduğu ekranda belirecektir.)
 • Ekranı ters çevirmek için: Kapalı konumda olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun ve ekranın ters döndüğünü göreceksiniz. Aynı şekilde eski haline getirebilirsiniz.
 • Key Lock (Tuş kilidi): Açık olan cihazınızda artı ve eksi tuşlarına aynı anda basılı tutun.
 • 3.02 versiyonu ile gelen logoyu ekrandan kaldırmak için cihazınız açık konumdayken Power ve “+” tuşuna basılı tutun ve daha sonra gelen ekranda eksi tuşuna basarak Off (kapalı) satırına getirerek tekrar Power tuşuna basın.

Ego One Mega & Tron Coilleri Kullanım Kılavuzu

Eğer Cubis tank kullanıyorsaniz bu kısmı atlayabilirsiniz.

Kantal Coil
Kantal Coil

Power modunda nikel ve titanyum dışındaki telleri kullanabilirsiniz (Kanthal, NiChrome vb.). Eğer Tron veya Ego One Mega tanklarını kullanıyorsanız, power modunda kullanmanız gereken coiller siyah o-ringlere sahip coillerdir. Sol tarafa görünen coil Tron tankı ile birlikte gelmekte olan 1.0 ohma sahip coildir ve Power modunda kullanılır.

——————

Nikel Coil
Nikel Coil

Sol tarafta görünen coil ise sadece Temp NI modunda kullanılmalıdır. Joyetech nikel coilleri her zaman mavi renkli o-ringlere sahiptir. Özellikle nikel ısı kontrolü dışında kullanılmamalıdır. Hatta ısı kontrolü altında bile bu telin kullanılmasının ne kadar mantıklı olup olmadığı hala tartışılıyor. Şahsen ben nikel telini kullanmıyorum.

—————–

Titanyum Coil
Titanyum Coil

Kırmızı o-ringlere sahip bu coil titanyum tel ile yapılmıştır ve Temp TI modunda kullanılmalıdır.

RDA, RTA kullanıcıları ise Nikel ve Titanyum telleri ile build hazırlarken bu tellerin aralıklı olmalarına dikkat etmelidirler. Dry Burn asla yapılmamalıdır. Zaten düzgün çalışan bir TC cihazı buna müsade etmez ve tel kuru olduğu için teli ısıtmaz.

UYARI!
Nikel ve Titanyum teller kesinlikle sıcaklık kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Cubis Coilleri Kullanım Kılavuzu

Joyetech markasının Tron tankından sonra çıkardığı Cubis tankı için aşağıdaki coiller bulunmaktadır. Yakın zamanda yeni bir Evic VTC Mini & Cubis setini aldıysanız beraberinde 4 farklı coil ile gelecektir. SS316 tel ile üretilmiş 0.5Ω 1.0Ω, Kantal tel ile üretilmiş Clapton 1.5Ω ve RBA ünitesi set halinde gelmektedir.

Cubis Coilleri

1- SS316 0.5 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ciğere çekim için üretilmiştir ve 15-30 watt aralığında kullanılır.

2- SS316 1.0 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 15-25 watt aralığında kullanılır.

3- Clapton 1.5 Ohm Coil

Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir ve 8-20 watt aralığında kullanılır.

4- SS316 0.6 Ohm Coil

İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ağıza çekim için üretilmiştir fakat kısıtlı hava kanalına rağmen ciğer çekimi yapılabilir ve 15-28 watt aralığında kullanılır.

5- BF RBA

Tekrar tekrar isteğe göre sarılıp kullanılabilen RBA ilk satın alındığında 0.5 Ohm hazır sarılmış olarak satılır ve tavsiye edilen 25-50 watt arasında kullanılır. Daha sonra artık kendi sarımınızı yaptığınız tele göre kullabilirsiniz.

6- Ni 0.4 Ohm Nikel Coil

Sadece “Temp Ni” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 260-290 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Nikel coiller alt kısımlarında mavi renkli oringlere sahiptirler.

7- Ti 0.4 Ohm Titanyum Coil

Sadece “Temp Ti” sıcaklık kontrolü ile kullanılır ve asla Power modunda kullanılmamalıdır. Tavsiye edilen sıcaklık aralığı ise 230-260 derece arasındadır. Eğer ayarladığınız sıcaklığa daha hızlı ulaşılmasını istiyorsanız watt değerini yüseltebilirsiniz. Cubis için üretilen Titanyum coiller alt kısımlarında kırmızı renkli oringlere sahiptirler.

UYARI!
Nikel ve Titanyum teller kesinlikle sıcaklık kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Umarım yeni başlayanlara yardımcı olabilmişimdir. Eğer sorularınız varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

Henüz Joyetech Evic VTC Mini’ye sahip değilseniz buradan 48 dolara Cubis tankı ile birlikte sipariş verebilirsiniz. 

Sadece mod kısmını almak istiyorsanız ise buradan sadece 35 dolara temin edebilirsiniz.

En güncel elektronik sigara indirimlerini kaçırmak istemiyorsanız Buharlab Facebook sayfasını beğenmeyi unutmayın.

 • Mehmet Meriç Ataman

  Merhaba, ben evic-mini tron’umu yeni aldım ve sizin de bildiğiniz üzere 1 ohm, 05 ohm ve 0,4 ohm atomizerlerle geldi. Otomatik olarak üzerinde takılı olan 1.0 ohm’dan başladım ve power modunda kullanıyorum. Takılı coilim 1.12 ohm olarak görünüyor ve power modunda ancak 10 watt-3.35 volt civarında kullanabiliyorum çünkü bu değerleri aştığımda sıvımda ağzıma kadar gelebilen patlamalar oluşuyor. Vg-pg değeri 70-30 olan fransız jwell marka bir likit kullanıyorum, (bu arada likitten çok memnunum ama türkiyede bir muadilini bir türlü bulamadım). Acaba bu patlamalara neden olan şey likitim midir yoksa yanlış kullanım mı aydınlatırsanız ve tavsiye edebileceğiniz likit varsa çok sevinirim. Bu arada ingilizcem iyi olmasına rağmen türkçe bir kullanım kılavuzu hazırlamanız çok iyi olmuş. teşekkürler, iyi çalışmalar.

  • admin

   Merhaba,
   Genelde ufak patlamalar likitlere karıştırılan su oranından (ama sizin durumunuzda olmaması gerekiyor 70vg/30pg ise eğer) kaynaklanıyor veya coilin kullanılması gerekenden az watt değeriyle kullanılmasından kaynaklanıyor, çünkü pamuğa gereğinden fazla likit çekiyor ve fazlalık likit buharlaştırılamadığı için tellerin arasında birikince ufak patlamalar olabiliyor. Ego One Mega veya Tron gibi tankların coillerinde zaten ufak derecede likit sıçramaları olabiliyor, bunun sebebi ise coilin yapısından kaynaklanıyor. Zaten başlangıç için önerilen bir tank olduğu için alışma sürecinde Tron tankı ile devam edip daha sonra daha iyi bir tank almanızı tavsiye ederim.

   Bir çok tank gece boyunca kullanılmadığı zaman biriken fazla likit yüzünden ufak patlamalara sebebiyet verebilir. Bu yüzden içmeden önce bir kereliğine içinize çekmeden cihazı ateşleyebilirsiniz.

   Türkiye’de yaşamadığım için likit konusunda çok fazla bir bilgiye sahip değilim, çünkü burada kendim karıştırıyorum likitlerimi. Ama yakın zamanda bu konu hakkında ayrı bir yazı yazmayı düşünüyorum. Şu an için aklıma gelen Efkâr veya Heisenberg marka likitleri denemenizi tavsiye ederim. Bu markalar hakkında okuduğum yorumlar genelde iyiydi.

   Aramıza hoşgeldiniz. İyi günler.

 • Oğuzhan

  İyi günler. bende bugun aldım ve gercekten güzel cihaz. ama ilk defa kullanıyorum aranızda yeniyim 🙂 bır cok yere baktım ve karmakarısık. azla bılgı var ve ınsanlar lınk atıyor al burdann bak. ee ordada anlamadıgım bır suru sey var. işin özeti temizliğini nasıl yapmalıyız ustam. ne sıklıkta ve daha önemlisi nasıl. ne miktar likit koymalıyız. bilgilendirirseniz gereckten sevinirim 🙂

  • admin

   Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Elimden geldiğince herkesin bilmesi gereken kısımları bu kılavuzda anlatmaya ve karışık konulara girmemeye calıştım 🙂 umarım biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir.

   Tankınızı coili çıkararak sıcak su ile temizleyebilirsiniz. Tad bozulması yaşadığınız zaman coili değiştirmeye dikkat edin. Bunun için kesin bir süre veremiyorum çünkü her coil farklı davranışlar gösteriyor. Farklı likitler kullanırken temizlemek isteyebilirsiniz ama her zaman gerekli değil. Eğer kullandığınız likitleri tadları birbirine yakın ise sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Şahsen ben haftada bir tanklarımı temizliyorum.

   Ne kadar likit koyacağınızda tankınza bağlı bir durum, eğer Ego One Mega veya Tron kullanıyorsanız ortadaki boşluğa gelmeyecek şekilde tankın alabildiği kadar likit koyabilirsiniz. Sadece taşırmamaya dikkat etmelisiniz yoksa ortadaki boşluğa kaçacaktır likit ve daha sonra içerken ağzınıza likit gelecektir.

   Ufak bir uyarı: kullandığınız coilleri doğru ayarda kullandığınıza lütfen dikkat edin. Bu konu çok önemli.

   Bol buharlı günler dilerim. Sağ taraftaki Takip Et butonuna tıklayarak takibe alırsanız, indirimlerden ve incelemenlerden anında haberdar olabilirsiniz.

 • levent

  merhaba
  1-coile göre genel kabul görmüş sıcaklık wat değerlerini yazabilirmisiniz?
  2-içinde siyah 1ohm olan var powerda çalışıor Ti ve Ni ye geçsende içmek isterken power moduna geri dönüyor makine bunu kendisimi algılıyor yoksa bi sıkıntımı var?
  3-ohm değeri kitleme olayı power modda olmuyor sıkıntı olurmu?
  4-içinde gelen coil ile içerken watt değeri ne olmalı videolarda adamlar yüksek duman çıkarmak için uzun çekişler yapıyor ama ben normal sigaradan biraz fazla çekmek istediğimde uc kısmı ısınıyor dudağım yakacak gibi (20w kullanım da)
  5- aromamizer alıp kendimiz coil yapsam power modundamı kullanıcaz yoksa telimiz Ni-Ti neyle sarmışsak onumu kullanıcaz sarım sonucu atalım 0.35 çıktı şimdi sıcaklığı neye göre ayarlıyacağız bu işin mantığı nedir yanı ohm artıkça sıcaklığı indir gücü artır voltu arttır falan gibi genel olarak açıklarsanız sevinirim

  • admin

   Merhabalar,
   1. Coillerin üzerinde genelde tavsiye edilen watt değerleri bulunur. En düşük değerden başlayarak aradığınız buharı bulana kadar yükseltebilirsiniz. Ama Ego One Mega veya Tron tankları için 15-20 Watt aralığında başlayarak deneyebilirsiniz. Herkesin damak tadı farklı olduğu için kesin bir watt değeri söylemek mümkün değil malesef.
   2. Siyah oringlere sahip coiller kanthal tel ile sarıldığı için sadece Power modunda kullanılır. TC özelliği ise Evic VTC Mini’de sadece 1 ohm a kadar çalışıyor. Cihazınız bu yüzden power moduna geçiş yapıyor.
   3. Ohm değerini sabitleme sadece ısı kontrolünde içerken yapılır.
   4. Coilinizi yanlış bir modda kullanıyor olabilirsiniz. Eger Nikel ise Temp Ni modunda, titanyum ise Temp Ti modlarında kullanmalısınız. Eğer ısı kontrolünde içiyorsanız sıcaklığı düşürmeyi deneyin. Ben şahsen hiç 250 derecenin üzerine çıkmıyorum çünkü çok sıcak buharlı içmeyi sevmiyorum.
   5. Evet hangi tel türünü kullandıysanız o ayarı seçmelisiniz. Özellikle Nikel ve Titanyum telleri asla ama asla Power modun kullanmayınız.

   Hangi sarıma ne kadar güç vermeniz gerektiği her sarıma göre değişiyor malesef. Mesela Clapton coillerde ohm değeri bir 24ga kantala göre yüksek olmasına rağmen çok daha yüksek watt değerleri gerekiyor.
   Telin pamuğu saran yüzeyi arttığı zaman genelde yüksek watt gerekir. Kalın tel = daha yüksek watt.

   Aromamizer yerine Griffin RTA öneririm ama seçim sizin tabi ikiside birbirinden güzel tanklar. Griffin’in bir iki artı özelliği var Aromamizer’a göre, mesela hava kontrolü direk tankın üzerinden yapılabiliyor, likit kontrolü sağlanabiliyor veya üstten dolum gibi artıları var.

   Çok yakın zamanda Griffin ve OBS Crius karşılaştırması yapacağım takip etmeyi unutmayın.
   İyi günler dilerim.

 • ulas

  Merhaba,
  Evic vtc mini bugün elime ulaştı, ilk kez deniyorum e sigarayı. Çok muhtemelen bir şeyleri yanlış yaptım çünkü boğazımı çok fazla yaktı ve 2-3 nefesten daha fazla çekemedim. Geldiğinde Nikel coil takılıydı bende bununla deneyeyim dedim(Temp Ni modunda ). Denediğim likit: Liqua American Blend 18mg (65 pg / 35 vg).
  Neyi yanlış yapmış olabilirim aydınlatırsanız çok sevinirim.

  • admin

   Merhaba,
   Yapılan tek yanlış, yanlış likit seçiminde olmuş sadece. 1 Ohm altında kullanılan cihazlarda 6 mg veya daha az nikotin içeren likitler kullanmanızı öneririm ve ayrıca likitlerin VG oranının yüksek olması çekimi daha da kolaylaştıracaktır. PG değeri ne kadar yüksek olursa boğaza vurumu o kadar fazla olur. 6 mg nikotinli 70VG/30PG oranında veya VG oranı daha yüksek bir likit alırsanız içimi çok rahatlayacaktır ve boğazda yanmalar olmayacaktır. Aramıza hoşgeldiniz.

 • Muhammed

  Hocam bnde bir gundur kullanıyorum power modda 15 wat ama arasira agzima sıcak küçük bi parça gibi bise geliyor bu nedir sizce fazla bilgim yok

 • Ersin

  Arkadaşlar ben de dün tron tanklı yeni bi vtc mini aldım.fakat coili değiştirdikten sonra yeniden açmak isteyince tank kilitlendi ne yaptıysam açamadım parmaklarım su topladı sıkmaktan penseyle denemekten boyası attı 0 ürünün ama tank açılmadı sebebi ne olabilir acaba (bu arada kuvvet yetmezliğinden açılmamış olamaz )

 • Öztürk

  Öncelikle merhaba
  Evic vtc mini aldım resimdekiyle aynı yalnız bugün likit koyduktan sonra hava girişinin olduğu yerden likit sızdırmış cebimdeyken temizledim ve yine sızdırmaya başladı üflediğim zaman likit sızdırıyor aldığım yere gittim atomizer(coil) den olabilir deyip onu değiştirdi al kısmınıda yıkamamı tavsiye etti acaba dedim içinde lastik falan mı düştü çünkü kutuyla beraber 4 adet lastik geldi nereye takıcağımı da bilmiyorum ya her neyse lafı uzatmayayım onla alakalı değil dedi dediklerini yaptm yeni coil de var ama sızdırma devam ediyor bi bilginiz var mı ? Yarın gidicem aldığım yere tekrar olmaz ise gel demişlerdi büyük ihtimalle yenisini vericekler
  Bide yenisini verirler ise fiyat farkını cubis alsam olur mu ? Bu alete uyar mı ?
  Teşekkürler …

  • admin

   Böyle bir sorun ile karşılaştığınız için üzgünüm ve malesef elimde aynı tank kalmadığı için yedek o-ringlerin nereye ait olduğunu bilmiyorum. Malesef deneyerek bulmanız gerekecek veya youtube’da videolara bakarak yapacaksınız.
   Bu tankların en büyük sorunu çok fazla hatalı coillerinin olması ve bu yüzden bir çok kullanıcı aynı sorunları yaşıyor. Coilinizi tamamen sıkıştırdığınızdan emin olunuz. Eğer hala akıtmaya devam ediyorsa küçük bir ihtimalle likitinizden kaynaklanıyor olabilir. İçinde fazla miktarda su karıştırılmış likitler malesef pamuğu aşıp bu tür akıntılara sebep olabiliyor.

   Eğer Cubis ile değiştirme şansınız varsa hiç düşünmeden değiştirmenizi öneririm.

   Malesef şu an için yorumlar onaylanmadan sitede yayınlanmıyor. Çok fazla vakit ayıramadığım için şimdilik bu yöntemi seçmek zorunda kaldım. Elimden geldiğince bütün soruları cevaplamaya çalışıyorum.

   Aramıza hoşgeldiniz.

   • Öztürk

    Öncelikle merhaba
    Sızıntı olduğu için aldığım yere gittim ve yenisini verdiler ama farklı bi kafa aldım
    Top tank mini (kangertech) aldm sizce nasıl ?

    • gliman

     Merhaba
     Bende tron s var ve likit sıçratma sorunu yüzünden kullanamıyorum.
     Toptank veya subtank düşünüyorum.
     Toptank ten memnun musunuz?

     • Subtank yerine yeni versiyonu olan Toptank alabilirsiniz. Şahsen Tron S ile karşılaştırılayacak derecede iyi olduğunu düşünüyorum.

 • Ahmet

  Merhaba,
  Geçen haftaJoyetech eVic VTC Mini with TRON aldım. Başlangıçta hangi coili hangi hangi ayarlarda kullanmalıyım.
  Teşekkürler.

  • admin

   Merhaba, nasıl başlayayacağınız için herhangi bir kural yok. Isteğinize göre bir coil ile içmeye başlayabilirsiniz. Kılavuzu okuyarak coilleri doğru ayarlarında içmeye dikkan edin yeter. Nikel coil Temp Ni ayarında içilmeli mesela veya Titanyum için Temp Ti ayarına geçmeniz gerekiyor. Daha sonra hangisinden daha çok memnunsanız yedeklerini sipariş verebilirsiniz. Tad bozulması yaşadığınız an coili değiştirmeniz gerekmektedir.
   Aramıza hoşgeldiniz.

 • ertan

  Merhabalar joyetech mini tron s cihazimda coillere gore standart ayarlar hakkinda bilgi verirseniz cok mutlu olurum. Mesela 0.20 ohm nikel coilde hangi watt ve derecede kullanmamizda fayda var sirasiyla ogrenmek isterim.simdiden tesekkur ederim

  • admin

   Merhaba, Nikel coil kullanırken tek dikkat etmeniz gereken cihazınızı Temp Ni ayarına getirmek. Geri kalan watt veya sıcaklık ayarı tamamen sizin damak tadınıza kalmış bir olay. 15-20 Watt ve 200 derece ile başlayarak aradığınız sıcaklığa veya duman oranına ulaşana kadar yükseltin. Dikkat etmeniz gereken ayrı bir nokta ise her coil her watt ayarında kullanılmaz. Bu yüzden o kullandığınız coil ile 35 40 wattı geçmemeye calışın.
   Aramıza hoşgeldiniz.

 • Arif Emre

  İyi günler öncelikle böyle yardımcı olmanız beni çok mutlu etti. Benimse sormak istediğim şey vtc mini tron aldım ve taban ile tankı ayıramıyorum yani dün aldım cihazı gayette güzel çıkarıp takabiliyodum fakat en son sefer sanırım biraz fazla sıktım. Acaba Nasıl açmalıyım yardımcı olursanız çok memnun olurum.

  • Korutürk

   Lastik doktor eldiveni al kolayca açarsın?

 • Cok guzel bir yazi olmus,sayenizde Evic VTC Mini hakkinda cok bilgi sahibi oldum,bunun icin tesekkur ederim.vaktiniz oldugunda,biz yeni baslayanlar icin birazda likitler hakkina bilgi verirseniz sevindirici olucaktir.malum piyasada cok likit var,insan sasirip kararsiz kaliyor.sagliklimi degilmi,hangi marka alinmali vs.
  tekrar tesekkurler 😉

 • adem

  Herkese iyi aksamlar. Joyetech evic vtc mini sigaram var. 1 ay kadar 1 ohm coil power mod ve 12 w ayarda hexocell likit ile kullandim. Cok güzel tadi vardi ancak yanma tadi gelmeye basladi. 5 veya 6 sefer ayni coil den satin alarak denedim ancak her seferinde ayni tad. Tankı yikadim yeni likit alip doldurdum care olmadi. Yardimlarinizi bekliyorum.simdiden tesekkurler

  • Meriç stanan

   Merhaba, arkadasim coilini degistirmelisin. Kullanim suresini doldurmuşsun

  • Korutürk

   Likit markan coilin ve ayarın aynıysa aynı tadı alman gerek. Ağzının tadı kaçmış olabilir ?

  • R0CKHAN

   1 ay kadar 1 ohm coil iyi dayanmış, ben 10 gün görürsem seviniyorum.

 • Kenan can

  Merhaba vtc mini yaklasik 2 aydir kullaniyorum.son zamanlarda nikel atomizerle temp ni”de icerken protection diye bir uyari cikmaya basladi ve bu gücü kesiyor.dolayisiyla verdigi ısı,tat v.s beni tatmin etmiyor.titanium atomizere gectim ayni uyari devam ediyor.cok samimi olarak soyluyorum turkiyede kimse bunun nedenini ve nasil gecirecegini bulamadi.bu PROTECTİON uyarisini nasil kaldirabiliriz??

  • admin

   Merhaba,
   Cihazınızda herhangi bir sorun yok. Protection uyarısı cihazının düzgün çalıştığını ve ekranda ayarladığınız sıcaklığına ulaştığını belirtir. Misal 250 dereceye ayarladığınız zaman bu değerin üstüne çıkmaması için Protection uyarısını verir ve o sıcaklıkta tutabilmek için tanka giden gücü ayarlar. Bu bir hata değildir. Eğer buhar tatmin edici gelmiyorsa sıcaklığı arttırabilirsiniz veya watt değerini düşürerek istediğiniz sıcaklığa daha uzun sürede varmasını sağlayabilirsiniz. Sanırım watt ayarlarınızda bir değişiklik oldu ve çok yüksek bir değerde kullanıyorsunuz. Sıcaklık kontrolü zaten bunun için var, her zaman aynı sıcaklıkta aynı oranda stabil bir içim keyfi yaşatabilmek için. Damak tadına göre watt ve derece ayarlarını kendiniz bulmak gerekmekte ve bunun için sabit bir değer yok.

 • Onur Demir

  Merhabalar.
  Yaklaşık üç gün önce aldığım ego one tank ile gelen vtc mini hava boşluğundan likit kaçırıyor. Aynı zamanda aşırı yanık bir tad veriyor. Buhar vermemeside cabası. Muhtemel yanlış bir ayar yaptım ve atomizere zarar verdiğimi düşünüyorum. Eğer öyle ise yeni atomizer alarak sorunu halledebilir miyim? Ve cihazın temizliği hakkında bilgi verebilir misiniz hocam? Hangi parçalar ne sıklıkla ve ne şekilde temizlenebilir? Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

  • Korutürk

   Hangi coili hangi eatta ve hangi likitle kullandığını yazarsan daha sağlıklı yardım alabilirsin

   • Onur Demir

    Haklısınız bu konuda bilgisizliğime verin. Geç yanıtım için üzgünüm. ni 0.2 ile 6mg nikotinli sapphire selected tobacco 6 kullanıyordum. Açıkcası yaktığımı düşünüp (belkide tamamen yanılıyorumdur) kurtuldum ondan. Şuan ise yine aynı likit ile kullanacağım fakat 1 ohmluk siyah o ringli coillerden satın aldım. Yarın muhtemel elime geçecek ve hangi ayarda nasıl kullanacağım hakkında hiçbir bilgim yok. Yanıtınız için şimdiden çok teşekkürler.

    • Merhaba,
     Siyah oringlere sahip 1 Ohm coilleri tavsiye edilen 10-20 watt aralığında power modunda kullanabilirsiniz. En düşük ayardan damak tadınıza göre yavaş yavaş yükseltebilirsiniz. Başka sorularınız varsa eğer çekinmeden sorun lütfen. Elimizden geldiği kadarıyla seve seve yardımcı olmaya çalışıyoruz.
     Aramıza hoşgeldiniz.

    • Korutürk

     Nikel ve titanium coiller ciğer çekimi için kullanılıyor, yüksek Watt değerlerinde max 6mg nikotinli likitlerle. Eğer aldığınız 1 ohm ve üstü cl veya clr coil ise (yeniden sarılabilir) admin arkadaşın dediği gibi 10-
     20 Watt arası.. Hazır coil cl ise kullanıma göre atımizerinizi söküp tortulaşmış likiti ve bobini alkol ile veya sıcak suyun altına tutup temizlemeniz gerek. Tankınızıda suyla temizleyip iyice kurutun. Clr yeniden sarılabilir ise hergünün sonunda pamuğu değiştirmek ve bobini boşken ateşleyip temizlemek(dryburn) gerekiyor. Ben haftada bir bobini de değiştiriyorum. Atomizeri tekrar takarken likit ile ıslatıp takmayı unutmayın.

 • engin er

  merhaba;
  kanthal A1 tel 0,32 mm tel ile 2,5mm karkas üzerine dual sarım yaptım ve 0,75 ohm çıktı. fakat benim anlamadığım konu Kanthal A1 tel hengi modda ve kaç watt olarak çalıştırılmalıdır. seçenekler içerisinde ss316-NI-TI çıkıyor başka seçenek yok hangi seçenekte çalışması gerekiyor yada başka bir tel mi almak gerekiyor.

  • Merhaba, Kanthal NiChrome gibi teller Power modunda kullanılır yani sadece watt ayarının yapılabildiği seçenekte. Zaten Ni veya Ti modunda denerseniz otomatik olarak Power moduna geçecektir cihazınız. 20 Watt ile başlayarak damak tadınıza göre yükseltebilirsiniz.

 • coşkun alkan

  Turkiyedeki bir site üzerinden 2 adet evtc mini tron satın aldim. Biri düzgün çalışıyor fakat diğer cihazda sorun var. Tuslar doğru fonksiyonda çalışmıyor. Cihaz pil takılı olduğu sürece açık. 5 kez basıp aaçıp kapama işlemi yapılmıyor. Ya da 3kez basıp mod degistirilmiyor. Cihaz kendi kendine iki sıcaklık ayarı arasında değişiklik yapıp duruyor. Henüz hiç kullanmadım. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Böyle bir sorun ile daha önce hiç karşılaşmadığım için biraz araştırma yaptım ama malesef bir şey bulamadım. Belki yazılımda bir sorun vardır yazılımı güncelleyerek tekrar denemenizi tavsiye ederim.

 • Levent Özgün

  Hocam merhabalar..Cihaz dün sabah saat 11 gibi elime geçti..1 ohm ve 19 w kullandım.0.6 mg nikotinli kaliteli bir likit ile kullandım.. bu gün 2. gün gece 11 e kadar 700 puff olmuş ve ağzıma yanık tadı gelmeye başladı..Bu kadar kısa sürede coili değiştirmem normal mi? yoksa başka bir yerde mi hata yaptım..Yoka bu değerlere ve çekiş sayısına göre coilin değişmesi normal mi?

  • Hangi tankı kullanıyorsunuz? Coili kullanmadan önce içine likit damlattınız mı? Eğer coili daha önce biraz ıslattıysanız 2 gün içerisinde yanık tadı almanız normal değil veya bozuk bir coile denk gelmiş olabilirsiniz.

   • Levent Özgün

    evic vtc mini cubis tank kullanıyorum hocam…coili ıslattım hocam kullanmaya baslamadan önce.. bana da bi tuaflık varmış gibi geldi.. 2 günde bu kadar cabuk yanık tadı normal degil..

    • Belki coile biraz fazla yüklenmiş olabilirsiniz. Likit besleme kanalları coillerin en altında olduğu için aralıksız kullanmamaya özen gösterin.

 • Engin Durucangil

  Merhaba,

  joyetech evic vtc mini aldım,maalesef sizin kadar bilgim yok,üzerinde çok ayar var ama hiç birini bir türlü ayarlayamadım,bundan önce eroll kullanıyodum çekimi gayet güzeldi,ondaki gibi çekim gücünü nasıl ayarlayabilirim,bundan çok duman gelip rahatsız ediyor ve arada bir patlama çatlama yapıyor,o yüzden içime çekmeye korkuyorum,üzerinde dediğiniz üzere mavi atom var ayarlarıda ni seçili,ne önerirsiniz ?
  Şu anki değerler 220 C – pwr:20w – coil:0.21

  Şimdiden teşekkürler.

  • Ayarlarınız doğru herhangi bir yanlışlık yok. Belki watt’ı yükseltebilirsiniz diyeceğim ama sizin için sonuç değişmeyecek. Eroll ile Tron veya Ego One çok farklı cihazlar. Ufak patlamaların olması normal korkacak bir şey yok. Size tavsiyem bulabilirseniz 1.0 Ohm coillerden bulup onunla denemeniz.

 • yasin

  merhaba vtc mini + cubis siparişi verdim önerdiğiniz siteden ayrıyeten dediğiniz siteden şarz aleti ve bf rba coil siparişi verdim tel sarmak için tel ve pamuk ve likit siparişi verebilcegim yabancı bi site varmı

  • Yine aynı siteden Muji, Puff, Cotton, Koh Gen Do diye aratarak pamuk çeşitlerini bulabilirsiniz. Tel içinde Kanthal Stainless Steel diye aratırsanız sonuçlar çıkacaktır. 26/28 AWG teller ile iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Likit için yabancı site olarak hem uygun fiyata hem de güzel likitler için http://www.buharlab.com/lab/vape-wild burayı tercih edebilirsiniz.

 • Ersin Tekiner

  Hocam vtwo mini hakkında ne düşünüyorsunuz ? ne farkı var
  almışken yeni seriyi mi almalıyız ?

  • Gördüğüm kadarıyla aralarında sadece saat farkı var ama yeni çipe ileride ne tür güncellemeler gelir şimdiden bir şey söylemek zor. Bence almışken yeni versiyonunu alabilirsiniz. Artık eski sürüme bu kadar sık güncelleme geleceğini düşünmüyorum zaten.

 • Can Can

  Hocam merhaba;

  Joyetech EVic VTC Mini With TRON (v3.0) cihazı aldım ve 2 gündür kullanmaktayım. Almadan evvel çok fazla araştırma yaptım fakat kullanım açısından çok fazla bilgim yok. Cihazla beraber 1’er adet CL 1.0 Nİ 0.2 Tİ 04 coilleri ve 1 adette Dekang markasına ait 11mg’lık bir likit geldi. Birkaç sorum olacak.

  1- Öncelikle sorun mu değil mi bilmiyorum tank ekteki kadar dönüyor bu kadar çok sıkmama gerek var mı? Cam ile ekran aynı yerde olduğu zamanda coili tanıyor.

  2- bypass, ss316, tcr m1 hangi atomizer ve coiller ile kullanılmalıdır.

  3- İlk geldiği zaman titanyum coili kullandım fakat 2 gün sonunda tadı çok değiştiği için dün akşam CL 1.0 ile değiştirdim. Power modunda 15w ile kullanıyorum uygun mudur?

  4- coillerin derecesi ekranda ne için farklılık gösteriyor. Örnek olarak cl 1.0 coili ekranımda 1.07 olarak gözüküyor aynı şekikde titanyumda da 0.39-0.45 arasında sürekli değişiyordu.

  Teşekkürler.

 • mavi timsah

  Hocam, belki gözümden kaçırdım,bu puf olayını nasıl reset atacağım.Teşekkür ederim. Saygılar.

  • Merhaba, yazıya eklemeyi unutmuşum malesef.
   Puff sayısı yanıp sönerken sıfırlanana kadar power tuşuna basılı tutun.

   • mavi timsah

    İlginiz için teşekkürler.

 • Muhammed

  İyi günler hocam benim bir sorum olacaktı ss316 1 ohm 10.25 w coil power da ağızdan ciğere kullanırsam bi sorun olur mu

 • M.Talha

  Peki bu site ne kadar guvenilir daha once aliexpress ten aldim bi sorun cikmadi 17 gunde ulasti ve iade hakkim vardi peki bu site ne kadar guvenilir ve ortalama kac gunde gelir ?

  • Kendi tecrübelerime göre Fasttech bu konuda güvenebileceğiz en iyi kaynaklardan biri diyebilirim. DHL Global Mail seçeneği ile 1-2 hafta içinde siparişiniz elinizde olacaktır. Sipariş vermeden önce sağ tarafta bulunan stock durumunu dikkate almayı unutmayın.

 • Marjinal Öğrenci

  Bende bu üründen almak istiyorum fakat alabileceğim bir site bulamadım yardımcı olur musunuz?

 • Berkay Şadol

  Facebooktan mesaj attım da henüz dönüş olmadı lütfen yardımcı olur musunuz

 • gizem

  merhabalar acil yardım lütfen:( bir haftadır bununla uğrasıyorum joyetech evic mini tron s aldım siyah ring ile geldi dun birsey yoktu ama bugün içerken cok zor çekiliyor ve likit geliyor agıza durmadan.tadı da yanık ve korkunc derecede öksürtüp yakıyor bunun üzerine kutudan cıkan mavi ring li olanı taktım o da ciğer cekimi istiyor artı üzerindeki ayarlamaları yapamadık bir türlü.ya hiç duman gelmiyor ya da yakıyor .lütfen yardımcı olabilir misiniz.:((

 • gizem

  yeni oldugum için kafam çok karısık iki güdür halledemedim ayrıca üzerinde ohm özelliğini kilitlemek mı gerek acık kalması mı şimdiden teşekkürler

 • Batuhan

  Merhabalar,
  Yukaridaki yaziniz icin tesekkurler, emeginize saglik. Pille ilgili yazinizda pili, e sigara cihazi icinde degil sarj cihazi ile sarj edilmesi gerektigini aksi takdirde kotu sonuclanacagini yazmissiniz. Acaba e sigara icinde sarj edersek ne gibi sonuclar dogurur? Acikcasi e sigaradan duydugum en buyuk korkum kullanirken patlayip ölüme yaralanmalara sebep olmasi. Bununla ilgili birkac haber okudum. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim, tesekkurler.

  • Merhaba, okuduğunuz haberler büyük ihtimalle bu önerdiğimiz cihazlar ile yaşanan kazalar değillerdir. Yaşanan kazalar genelde pillerin koruma kutusu olmadan cepte veya çantada taşınmasından kaynaklanmadır. Pillerin ömrünü uzatmak veya herhangi bir hataya müsade etmemek için şarj aletleri önerilir. Eğer bir pil gereğinden fazla şarj edilirse gaz salımı yapabilir veya daha sonra alev alabilir ve bu yüzden sadece bu iş üretilmiş şarj aletlerini kullanmanız gerekmektedir. Cihaz üreticileri bile kendi sitelerinde harici şarj aletleri kullanmanızı önermektedir. Önerdiğimiz şarj aletlerini diğer yazımızda bulabilirsiniz.
   http://www.buharlab.com/2016/04/19/elektronik-sigara-pilleri-sarj-cihazlari/

 • Ömer Faruk İçköprü

  Meraba bende egrip2 var ss316 0.5dl 15-30w coil takılı sıcaklık ayarını nasıl yapmam lazım acaba tam çözemedim simdiden teşekkürler

  • Eğer sıcaklık kontrolünde kullanıyorsanız sıcaklığı tamamen kendi damak tadınıza göre ayarlamanız gerekmektedir. Eğer daha kolay olsun diyorsanız Power / Watt modunda kullanabilirsiniz.

 • Yakup özbay

  bu mod için bir pil önerisi yaparbilir misiniz?

 • Y.ziya

  Merhaba Joyatech Evic VT Mini vardı 6 ay önce aldığım, tank kısmı düşme sonucu bozuldu, likit sızdırıyor. Cihazın alt kısmı sağlam, Likit tankının aynısını bulamadım. Cubis tank alsam uyumlu olur mu kullanabilirmiyim?

  • Evet kullanabilirsiniz. Yeni nesil tanklar ve cihazlar birbiri ile uyumludur.

 • Çağın Karaaslan

  Merhaba, Joyetec evic vt ve cubis atomizer kullanıyorum. 0.6 ohm ss316 coil takılı. Temp ss316 ayarım 200 derece, 23.0 w. sizce bu ayarlar uygun mudur? Önerebileceğiniz ayarlar nelerdir?

  • Merhaba, ayarlarınızı tamamen kendi damak tadınıza göre azaltıp yükseltiniz. Bunun için standart bir değer bulunmamaktadır.

 • Semercioğlu

  Merhaba hocam vtc mini tron s kullanıyorum cihazımı 3.03 e güncelledim start diye bir mod açıldı nikel ve titanyum coilleri bu modda iyi bi performansla kullanıyorum power modda ki gibi zararı varmıdır.
  Teşekkürler

  • Nikel ve Titanyum coilleri kendi ayarlarında kullanmanız gerekmektedir. Start modu ile sıcaklık kontrolü birbirinden farklıdır ve Start modu sadece hafızasına 10 farklı rezistansı kaydedebilen Power modundan farklı bir şey değil.

   • Semercioğlu

    Bir de Sigara içimi ve ciğer çekimi için önerdiğiniz uzun ömürlü coiller nelerdir yardımcı olurmusunuz

    • Tron-S için önerebilecek çok fazla sigara içimi coil bulunmuyor malesef. 1 Ohm coiller ile şansınızı deneyebilirsiniz. Ciğer çekimi için ise diğer bütün coilleri uygundur.

 • A.s
  1- Bir an önce o pili eğer geri iade edebiliyorsaniz edin ve aşağıdaki başlıkta önerdiğimiz pillerden bir tanesini edinin.
  2- Sigara içimi için 1 ohm üstü coilleri kullanmalısınız.

  • Hasan

   Saolun iade ettim 🙂

 • Ali

  Evic vt mini ile evic VTwo mini ile arasındaki fark nedir hangisi daha iyi ve daha yeni çıktı piyasaya performans olarak hangisi iyidir

  • Merhaba, performans bakımından aralarında bir fark bulunmuyor, Evic VTwo Mini yeni çıktı ve Evic VTC Mini ile arasında fark olarak şu an için sadece saat özelliği bulunuyor. Evic VTwo Mini ileriye yönelik daha iyi bir seçenek olacaktır.

   • Ali

    Çok teşşekür ederim iki gündür aklıma çok takılmıştı sanırım VTwo nun sürümüde daha yenidir

    • Rica ederim. Artık güncellemeler VTwo modeline gelecektir ve VTC Mini’ye daha fazla destek vereceklerini zannetmiyorum.

 • Merhaba,
  Öncelikle rezistansı kilitlediğinizden emin olun ve protection uyarısı istenilen sıcaklığa ulaştığı için vermektedir. Eğer yeterince buhar çıkmıyorsa sıcaklığı yükselterek deneyiniz. Eğer bunların hiç biri yardımcı olmuyorsa Power modunda kullanmayı deneyin.

 • Okantuzalan

  Merhaba vtc mininin “-” “eksi” tuşu bozuldu. Ohm 75 e çıktı bunu nasıl değiştirebilirim. Kapatmadan pili çıkardım yeniden açtım hala 75w. Teşekkürler

  • Merhaba, malesef bu konu hakkında aklıma bir çözüm gelmiyor. Bir elektrikçiye götürerek cihazınıza baktırabilirsiniz veya kendiniz açıp tamir etmeyi deneyebilirsiniz. Cihazın iç kısmı çok anlaşılır ve sade olduğu için bir çok elektrikçi bunu kolayca tamir edebilir diye düşünüyorum.

 • Merhaba, sorunu tam olarak anlamadığımdan emin değilim. Watt değeri kendi kendine o kadar aşağılara mı düşüyor yoksa ateşleme sırasında ekranda o değer mi gözüküyor? Belki uyumlu bir pil kullanmıyorsunuzdur ve güvenlik amaçlı cihaz wattı düşürüyor olabilir diyeceğim ama böyle bir şey ile daha önce hiç karşılaşmadım.
  Ohm sabitleme sadece TC modlarında yapılıyor ve bu konu ile alakası olduğunu düşünmüyorum.

  • Onur Sümer

   Örneğin, 25W’da ateşleme yapıyorum, ancak pil tam doluyken veya yarısına kadar gelmişken “weak battery” uyarısı veriyor ve otomatik olarak ilk ateşleme yaptığım watt değerini aşağıya çekiyor mesela 7W’a, bazen 3W’a kadar düşürdüğünü de gördüm.

   • Sanırım kullandığınız rezistans değeri çok yüksek ve bunu 25 watt ile ateşleyebilmek için çok yüksek bir voltaja ihtiyaç duyuyordur ve bu yüzden weak battery uyarısı alıyorsunuz sanırım. Hangi pili kullanıyorsunuz? Birde cihazınızı güncelleyerek deneyebilirsiniz.

    • Onur Sümer

     Yazılımı güncelledikten sonra düzelir diye umuyorum 🙂 Pil Samsung ICR18650-26J M diye bir model. IMR pillerin direnci daha yüksek ama kapasitesi daha düşük diye duydum ICR pillere göre, IMR pil kullansam istediğim değerlerde daha fazla verim alırım diye düşünüyorum.

     • Malesef kullandığınız pil kesinlikle bu cihaz için uygun bir pil değildir ve asla 15 watt üzerine çıkmayınız. Büyük ihtimalle sorununuz bu pilden kaynaklanıyor. Bir an önce 20A akım sağlayabilen IMR/INR bir pil temin ediniz. Tavsiyem Samsung 30Q veya LG HG2 olacaktır.

     • Onur Sümer

      İlginiz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim 🙂
      İyi geceler

     • Rica ederim aramıza hoşgeldiniz. İyi geceler.

 • Sigara içimi için kesinlikle Cubis Pro daha iyi bir seçenek. Sigara içimi için uyumlu olan 1 veya 1.5 Ohm coillerde zaten diğer coillere göre çok daha az sıçratma oluyor. Sızdırma konusunda da yine Cubis hiç sızdırmadığı için yine Tron’a göre daha iyi bir seçenecek olacaktır.

 • Merhaba, evet 0.5ohm coiller ciğere çekim içindir.

 • Eğer rezistansı kilitlemediyseniz kilitlemenizi tavsiye ederim. Eğer kilitlediyseniz ve performansından memnun değilseniz sıcaklığı ve watt değerini arttırarak deneyebilirsiniz.i

 • Merhaba,
  saat sadece yeni versiyonu olan Evi VTwo Mini modelinde bulunmaktadır.

 • Merhaba, malesef Evic VTC Mini ile contrast ayarı yapılamıyor, sadece custom firmware yükleyerek bunu yapabilirsiniz ama batarya ömründe farkedilir bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Türk bayrağı için teşekkür ederim.

 • Merhaba, başka bir ayar yapmanıza gerek yok doğru kullanıyorsunuz. Ekranda yazan 0.2s ise kaç saniye ateşlediğinizi göstermektedir. Amper ise o anlık çektiği amperi göstermektedir.

 • Merhaba, malesef bu konu hakkında bir fikrim yok. Cihazın çipine zarar vermiş olma ihtimaliniz çok yüksek. Ayrıca her zaman burada belirtiyorum özellikle birden fazla pil ile çalışan cihazlarda asla cihazın içinde pillerinizi şarj etmeyiniz.

 • Atilla Türkan

  Merhaba,
  ürün satınalınmak istediğinde kargolama hatası alıyorum. pil olan ürünlerin kargolaması problemli diye. diğer ulaştırma methodlarıda kısıtlanmış. bir yöntemi varmı bunun?

 • sinan

  QCS nedir paketin içinde geldi ama hiç bir yerde bu ciğer mi ağız çekimmi yazmıyor ? yardım cı olurmusunuz? birde ilk kutuda gelenler demo falan deniyor yani kısa kullanımlık doğrumu? teşekkürler

 • Ejder Kocaoğlu

  SS316 0.5 Ohm kullanıyorum dudağım dilim yandı cihaz dışarı damlacıklar atıyor. w 12 de kullandığım halde neden acaba

 • tlg kpz

  slm öncelikle bu işin büyük acemisiyim ilk e-sigaram evic basic öncelikle bir yerde hata yapdığım kesin ben tuşa basıp içmeye başladığımda coil içine koymuş olduğum likit sıcak bir şekilde dudaklarıma ağzımın içine sıçrıyor ? pamuklu filtreyi kullanıyorum pwr göstergesi 21 de coil 0.47 yardımcı olursanız çok sevinirim

 • Aslan

  Merhabalar. Cubis Pro için ciğere çekim yedek coil önerebilir misiniz? Coilde direnç değerinin artışı veya azalması kullanımı nasıl etkiler? Teşekkürler.

  • Merhaba, Cubis Pro’da Cubis coillerini kullanmaktadır ve yukarıdaki listede ayrıntıları bulunuyor. Normal şartlar altında direnç düştükce buhar performansı artar ve bununla birlikte gereken Watt değeride yükselir. 1 Ohm üstü değerler genellikle ağıza çekim için kullanılır.

 • Kerim

  Merhabalar benim evic aio var üzerinde 0.5lik coil var ama 4.gunde coil değeri 0.48e düştü neden acaba

  • Bu durum çok normal tel ısındıkça rezistansı değişmektedir.

 • serdar

  merhaba. 1 hafta once eVic VTwo Mini cihaz aldim. Aldigim yer, kutu icerisinden cikan calpton 1.5 Ohm coil i takti. Cihazimi 5.04 e upgrade ettim. Su anda power mod dakullaniyorum. Yalniz bir sorum var. Guc ayarim 15 W olarak ayarladim ve ekranda 15 W ve 1.43 ohm goruluyor, bu normalmidir?
  Tesekkurler

  • Merhaba,
   evet çok normal bir durum merak edilecek bir şey yok.

 • hakan

  merhabalar Joyetech Evic VTwo Mini Cubis PRO cihazı sipariş verdim sanırım içerisinden pil çıkmıyor rica etsem türkiyede bulabileceğim kaliteli bir pil önerirmisiniz teşekkürler.

 • ÖZGUR

  MERHABA
  CUBOID CUBIS DAH 10 GUN OLDU ANIDEN EKRAN KAPANDI FAKAT KULLANMAYA DEVAM EDIYORUM NE YAPMAM GEREKIYOR

  • Aynı anda ateşleme ve eksi tuşlarına ekranda Stealth OFF yazısı çıkana kadar basılı tutunuz.

   • ÖZGUR

    çok teşekkür ederim cevabınz için fakat ekran gelmiyor fakat cihaz çalışıyor

 • sinan

  hangi cihaz daha iyi?
  bu mu >>Joyetech eVic VTwo Mini with CUBIS Pro — 330 tl
  —bu mu>>
  Joyetech eGrip 2 Kit Elektronik 2100 mAh –310 tl

  • sinan

   Eleaf iStick Pico elektronik+Melo 3 Mini yada 285 tl ye?

 • HADEK

  1.5 Ohm Coil ve BF RBA coillerde Power modu dışında kullanamıyorum cihaz otamatik mi ayarlıyor yoksa cihaz mı arızalı ?

 • osman

  merhabalar yeni evic vtc mini aldim icerisinden 4 tane coil cikti uzerlerinde yazana hic bakmadan birini taktim qcs coil yaziyor hic bir yerde onerilen ayarlari bulamadim kafama gore rasgele icmeye falan basladim deli gibi likit fiskirtiyor agzima gelip duruyor duman cikmiyor oksurup duruyorum sonra biraz daha arastirdim uygun watt araligi 30-50 W denilmis 0.26 ohm 40 W ve SS316 modunda 400F sicakliginda kullaniyorum ama cigerlerim patlicak gibi ya bir yardim edeebilir misiniz hangi watt da hangi sicaklikta hangi modda kullanmaliyim?

  • Ali Cundullah Kılıç

   Sen onu değiştir o yüksek w ve yüksek dereceler içindir sen normal 15 ile 70 w arası olanları kullan

 • HADEK

  Merhabalar yaklaşık 3 hafa önce Evic VTC Mini aldım ilk içinden 4 tane coil çıktı 1 ve 0,5 ohm luk coil lerde sıcaklık ayarı yapabiliyordum ancak 2 gün önce 0.5 Ohm RBA coili taktım otomatik olarak POWER moduna geçti sıcaklık moduna alamıyorum normal mi? yoksa cihaz mı arızalı aynı şeyi 1.5 Ohm luk coil de de yaptı.
  Ayrıca cihazda 4,02 sürümü var sitede 5.04 sürümü çıkmış ancak güncelleme yapamıyorum PC cihazı tanımıyor bir kaç PC de denedim ama olmadı. Başka bir yolu var mı?

 • Egemen B.

  cihazın usb girişi bozuldu.yazılımda bazı sıkıntılar var.mesela pil boşken bile dolu gösteriyor.
  acaba usb olmadan cihaz üzerinden resetleme gibi bi opsiyon varmı.telefonlardaki factory reset gibi

 • Fatih

  Yeni evic vtwo mini aldım.0.5 cool hangi modda kullanıyoruz.yardımcı olabilir misiniz

  • İsteğe göre SS316 sıcaklık kontrolü veya Power modunda kullanılır. Ciğere çekim için üretilmiştir ve 15-30 watt aralığında kullanılır.

 • Mustafa Nizam

  Joytech mini cubis pro aldım ve ss356 1.0 lık coil takılı doğru kullanımı nasıl acaba kendi moduna aldığımda protection uyarısı veriyor kullanımı sadece power modundamı

  • Ali Cundullah Kılıç

   15 w ta en az yada 20 w ta ayarla öyle kullan ağza çekim o ciğere çekim değil artı power modunda kullan en garanti o yoksa ayarlaması nı bilmeden kullanırsan yakarsın pamuğu

 • Yasin Özbek

  key lock key unlock yazıp duruyor ekranda nasıl düzeltebilirim lütfen yardım edin joytech evic aıo

  • Ali Cundullah Kılıç

   Aşağıda ki artı ve eksi tuşlarına birlikte bas tuş kilidi açılır

  • Çetin Çelik

   Dostum sorunu çozebildinmi

   • Çetin Çelik

    Bendede aynı problem var

  • Çetin Çelik

   Nasıl cozdun sorunu

 • Birgül BİÇİCİ

  merhaba evic vtc dual aldım, temp nı ayarı 460 f da duruyor ama o ayarda içmeye devam edemiyorum power moduna atıyor. power daki değerlerim 34w -4.44 v. şuanda o ayda bir değiştir denilen ilk kullanımda bir kaç damla likit kullandığımız yer sarardı adı nedir bilmiyorum. Yenisini mi almam lazım ne almalıyım, sigara içimi istiyorum. yardımlarınız ricasıyla

  • Ali Cundullah Kılıç

   Normal aç ve üst üste 3 defa bas power moduna gel kullandığın atomizere göre wat ayarını yap

 • Abdurrahman Çelik

  Merhaba. Bende eVic Vtwo mini var. 0.5 coil (joyetech) kullanıyorum. Burda okuduğum şekilde kullanıyorum. Fakat 2 gün sonunda coil yanıyo. Sebebi nedir acaba?

  • Ali Cundullah Kılıç

   O sürekli içimde normaldır içerisinde pamuk gönderilmiş olması lazım sürekli bakımlı ve ayarında kullanmak durumunda hiç bir sıkıntı olmaz

 • Sinan Kara

  Selamunaleyküm önceden böyle bir sorunum yoktu ama artık öksürtüyor beni neden yapar acaba ayarla alakalımıdor

  • Ali Cundullah Kılıç

   Filtre kirliliğinden yada ayarsız çalıştırılmaktandır filtre ayarı üzerinde gösterilen değer 15 w ile 70 w ise en az 15 w de çalıştır bir hafta yoğun kullandıktan sonra kesinlikle kaynar su ile yıka filtresi hatta pamuğunu değiştir çünkü o yanıyor içinde rezistans var ayarsız ve likitsiz yakarsan pamuğu yakar ve boğazın da yanar öksürürsün

 • Furkan Türker

  Merhabalar elektronik sigarayı ilk defa kullanıcam cubis ve cubis pronun farkı nedir ? Sizce hangisini almalıyım.

 • Onur Akbucak

  Evic VTC Dual kullanmaya başladım. Cihaz gayet güzel genel olarak memnunum. Sadece anlamadığım ciğer çekimi olarak kullanabiliyorum. Daha öncesinde JOYETECH EGO AIO D22 cihazı kullanıyordum ve sigara içimi şeklindeydi. Onda kullandığım coil 0.6 lık. VTC Dual de ise 0.5 sarmal coil var şuan. Sorum şu. Bu cihaza D22 de kullandığım 0.6 lık coil taksam sigara içimi şeklinde kullanabilir miyim ? Ciğer çekimini pek tercih etmek istemiyorum. Acil yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

 • Sercan Eğri

  Yeni 0.6 ohm luk bir coil aldım tabiki iyice ıslatıp 25dk bekledikten sonra kullanmaya başladım 15-28 W arası kuralına uyarak 26W ta içmeye başladım çok aşırı sık içmememe rağmen yanık kokusu gelmeye başladı direk yandı.ne yapmalıyım hatam ve çözümü nedir acaba?

 • Ibrahim Atik

  meraba benım sorunum dun aldım pılı tamamen bıttı ama suan sarj taktım ekran acılmıyor neden acaba evic vtwo mını

 • Menduh Kurtboğan

  merhaba can ben. elitar pipe satın aldım. yeni kullanıcı için biraz karışık. coil değişirken rezistansı kilitliyoruz peki kullanırken hep kilitli mı kalacak? bitde sizden ricam elitar pipe türkçe kullanma klavuzu. teşekkürler

  • Merhaba, Coil rezistansını sadece sıcaklık kontrolünde kullanırken kilitlemeniz gerekmektedir. Watt yani Power modunda kullanırken cihazınız zaten kilitlemesine müsade etmez. Sıcaklık kontrolü nedir diye soracak olursanız sitede bu konu hakkında ayrıntılı bir yazı bulunmaktadır. Elitar Pipe ile Evic VTC Mini aynı çipe sahip oldukları için yukarıdaki kılavuz yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

   • Menduh Kurtboğan

    teşekkür ederim. tc mod kullanıyorum şunu merak ediyorum coili takarken kilitleyip bir sonraki değişime kadar kilitlimi tutuyoruz acaba? yani cihaz nasıl algılıyor ohm değerini kilitliyken mi?kilit açıkken mi? galiba ben biraz geç algılıyorum:) sağolun

    • Merhaba, öncelikle buradaki yazımızı okumanızı tavsiye ederim. http://www.buharlab.com/2016/03/28/sicaklik-kontrolu/ Kilitlenen rezistans referans olarak alınır ve ateşleme sırasında ısınan telde yaşanan rezistans değişikliği hesaplanarak telin o anki sıcaklığı elde edilir. Evet bir sonraki coil değişimine kadar kilitli tutmanız gerekmektedir. Kilitlemez iseniz dünyanın sonu değil tabiki ama böyle daha etkili bir şekilde ısı kontrolü gerçekleştirilebiliyor.

     • Menduh Kurtboğan

      çok teşekkür ederim ilgiize. sevgiler:)

 • Bilal Tanrıverdi

  Merhaba ben bilal. Hocam tfv4 mini atomizer kullanıyorum rba ve 0.46 ohm 17.0w 2.80volt da yakma yapıyor ne yapmam lazım.?

 • Memocanizm

  merhaba joyetech evic vtc mini kullanıyorum bu konuda bilgisiz sayılırım;coil temini konusunda sıkıntı yaşıyorum neye göre seçmem gerekiyor sipariş verebileceğim bi link varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

 • Şahabettin Elbay

  Merhaba nortch coil 0.25 kullanimi yada ayari hakkinda kimse yorum yapmamis bilgi verir misiniz?

 • Ozan Ozlu

  Merhaba elimde eleaf istick pico mod var. Obs crius rta atomizer aldım ama cihaz tanımıyor ne yapabilirim